Inter Miami poslao poruku: Messi i Suarez razmontirali Orlando, Musa zabio u debiju za Dallas

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.03.2024.

U MLS-u je odigrana većina susreta, neki su igrani u vrlo teškim snježnim uvjetima, a kolo je obilježila vrlo visoka pobjeda Inter Miamija....

Nitko nema dvojbu oko snage Inter Miamija, makar u američkim okvirima, a koliko je moćan, pokazao je i u subotu protiv Orlanda koji je svladan s 5:1.

Igraj na utakmice MLS-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Orlando nije bezazlena momčad, tu su Nicolas Lodeiro, Luis Muriel, Martin Ojeda, ali pobjedu je odnio Inter Miami.

Već u prvom poluvremenu sve je bilo jasno, za samo pola sata Inter je otišao na 3:0 uz dva gola Luisa Suareza i jedan Roberta Taylora.

Do 62. minute već je bilo 5:0, a za golove u drugom poluvremenu zasluge nosi dvostruki strijelac Lionel Messi.

Inače prvo ime susreta bio je Suarez koji je uz ova dva pogotka dodao i dvije asistencije.

Vancouver Whitecapsi ugostili su Charlotte i remizirali 1:1. Odlično je branio Kristijan Kahlina kojeg je Vancouver svladao samo jednom i to u završnici prvog dijela preko Ryana Raposa. Strijelac za goste u 31. minuti bio je Iuri Tavares.

Dallas je pak ugostio Montreal i upisao poraz 2:1. Jedini pogodak za domaćina postigao je Petar Musa u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i to u svom debiju.

New York Red Bulls slavio je s 2:1 u gostima protiv Houston Dynama. Poveo je Dynamo golom bivšeg igrača Lokomotive Ibrahima Aliyua.

Portland Timbersi odigrali su 2:2 protiv DC Uniteda, a Dario Župarić ušao je u igru u 65. minuti.