Vrlo dobar nastup Cibosa i pobjeda protiv Studentskog centra

Branimir Korać, HINA • utorak, 05.03.2024.

Cibona je zatvorila 21. kolo ABA lige domaćom pobjedom protiv Studentskog centra. Repešini igrači imali su kontrolu svih 40 minuta i zasluženo su slavili 94:82...

Košarkaši Cibone svladali su podgorički Studentski centar s 94:82 (25:20, 24:26, 24:19, 21:17) u posljednjoj utakmici 21. kola regionalne ABA lige, koja je odigrana u utorak u KC Dražen Petrović.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cibona je gotovo cijelu utakmicu provela u vodstvu, iako ono do pred kraj treće četvrtine nijednom nije bilo dvoznamenkasto. Utakmicu su na Ciboninu stranu prelomili Aleksandar Aranitović i Domagoj Proleta koji su u 34. minuti pogodili svaki po jednu tricu i donijeli "Vukovima" 13 koševa prednosti (83:70).

Cibonine strijelce je predvodio Krešimir Radovčić sa 20 koševa, a tome je dodao i pet asistencija. Matej Bošnjak je spojio 19 poena i šest skokova, Jakov Mustapić je ubacio 17 poena, a Filip Bundović 15.

Igor Drobnjak je sa 14 koševa bio najboji strijelac gostiju za koje je Borna Kapusta postigao devet poena uz pet asistencija, a Mateo Drežnjak je završio s osam poena i četiri asistencije.

Cibona je s učinkom 8-13 na 10. mjestu, jedno iza Splita koji ima 9-12. Najbolji od hrvatskih klubova je Zadar na petom mjestu s učinkom 12-9. Vodeća Crvena zvezda ima 18-3, Budućnost je druga sa 16-5, a Partizan je treći s 15-6.