Zadar bez milosti, Split korak dalje od doigravanja u ABA ligi

Branimir Korać • petak, 01.03.2024.

Odigran je prvi susret 21. kola ABA lige, a Zadar je u njemu upisao uvjerljivu pobjedu protiv Splita 77:61. Split je u borbi za doigravanje pri čemu mu ovaj poraz značajno otežava situaciju...

Split je doputovao u Zadar nadajući se da može nešto izvući iz ovog dvoboja, ali nije bio na potrebnoj razini i uvjerljivo je poražen. Razlika je mogla biti i puno veća, ali domaćin je podignuo nogu s gasom u posljednjoj dionici i Split je malo smanjio zaostatak.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cijeli susret protekao je u znaku Zadra koji je rutinski održavao dvoboj pod kontrolom iako je bio lišen uobičajene količine poena Luke Božića i Darija Drežnjaka.

Božić je imao veliku minutažu, ali ovaj put šut ga nije služio, šutirao je amo 2/10 iz igre, međutim dao je svoj doprinos na druge načine, uhvatio sedam skokova i podijelio devet asistencija čime je bio prvi skakač i strijelac Zadra.

Split je imao problema na ob je strane terena, posebno u napadu što je bilo vidljivo i sa svega 40 ubačenih poena nakon treće četvrtine. Zadar je tu već bio na više od 20 poena prednosti i završiti posao bila je formalnost.

Pokušao je Split smanjiti zaostatak, međutim prave prijetnje za domaćina nije bilo.

Zadar se tako ovom pobjedom još malo približio cilju osvajanja petog mjesta nakon regularnog dijela sezone, a Split se pak uopće udaljio od doigravanja.

Kod Zadra su se istaknuli Lovro Mazalin s 21 poenom i Marko Ramljak sa 16 poena, sedam skokova i šest ukradenih lopti.

Kod Splita Boris Tišma ubacio je 12 poena, a Mate Kalajžić 11.