Bayern s osam 'komada' ponizio Mainz, a Leipzig i Augsburg upisali pobjede na domaćem terenu

Mario Borko • subota, 09.03.2024.

U 25. kolu Bundeslige Bayern je deklasirao Mainz s 8:1, Augsburg je s 1:0 pobijedio Heidenheim i tako stigao do treće uzastopne pobjede. Leipzig je s 2:0 bio bolji od Darmstadta, a Borussia Moenchengladbach i Köln su utakmici punoj preokreta remizirali s 3:3...

Od 15:30 sati u Bundesligi su odigrane četiri utakmice 25. kola. Bayern je uz hat-trick Harryja Kanea s 8:1 ponizio Mainz. RB Leipzig je nakon remija u Madridu s 2:0 pobijedio posljednjeplasirani Darmstadt, a Augsburg je do treće uzastopne pobjede stigao u domaćem slavlju nad Heidenheimom s 1:0. U ljepotici kola Borussija Moenchengladbach i Koln odigrali su 3:3.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayern je očito pronašao izlaz iz krize, a to je na svojoj koži osjetio Mainz. Bavarci su tijekom tjedna pobijedili Lazio s 3:0 i izborili četvrtfinale Lige prvaka, a sada su u Bundesligi drugi puta ove sezone zabili osam golova. U devetom kolu s 8:0 pobijedili su Darmstadt, a sada su u 25. s 8:1 "pregazili" Karnevalce. Harry Kane zabio je svoj četvrti hat-trick ove sezone i tako postao prvi igrač u povijesti lige koji je to napravio u svojoj debitantskoj sezoni. Dvostruku strijelac bio je Leon Goretzka, a u strijelce su se još upisali Thomas Muller, Jamal Musiala i Serge Gnabry.

Bavarci su ovom pobjedom ostali drugi i s utakmicom više zaostaju čak sedam bodova za vodećim Bayer Leverkusenom. Engleski napadač je stigao do 30. pogotka u Bundesligi i ukupno 36. za FC Hollywood u ovoj sezoni. Mainz je ostao na pretposljednjem mjestu i važne bodove u borbi za opstanak tražit će u idućem kolu kada kod kuće dočekuje Bochum.

RB Leipzig je na svom terenu rutinski odradio posao protiv posljednjeplasiranog Darmstadta i tako pobjedom privremeno skočio na četvrto mjesto. Crveni bikovi su poveli već u trećoj minuti autogolom Thomasa Isherwooda, a konačnih 2:0 postavio je Christoph Baumgartner u 50. minuti. Momčad Bartola Franjić za pobjedu ne zna od početka listopada, a novim porazom niz bez trijumfa je produžen na 17 utakmica. Bivši igrač Dinama je igrao do 83. minute i zaradio je žuti karton, a Matej Maglica nije bio u sastavu zbog ozljede.

Augsburg je momčad u velikom naletu. Protiv Heidenheima su stigli do treće uzastopne pobjede i osmog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Jeffrey Gouweleeuw u 22. minuti utakmice. Današnji gosti, kojima je ovo debitantska sezona u Bundesligi, u drugom dijelu nisu uputili nijedan udarac u okvir gola i tako su nakon osam utakmica u kojima su bili nepobjedivi, upisali treći poraz u posljednja četiri kola. Kristijan Jakić odradio je svih 90 minuta za bavarsku momčad, a Dion Drena Beljo je u igru ušao u 89. minuti.

Gledatelji u Moenchengladbachu uživali su u utakmici s čak šest golova. Gosti iz Kolna poveli su u sedmoj minuti preko Faride Alidoua, a u 32. minuti Franck Honorat izjednačuje na 1:1. Alidou u 64. minuti svojim drugim pogotkom vraća prednost svojoj momčad, ali je potom Robin Hack s dva gola doveo domaćine u prvo vodstvo na utakmici. Konačnih 3:3 u 79. minuti postavio je Damion Downs svojim premijernim pogotkom u Bundesligi, a u igru je ušao samo četiri minute ranije. Borussija je ovim bodom ostala na 12. mjestu, a Koln je i dalje 16. i sigurna zona mu bježi velikih sedam bodova.