Šibenik uvjerljiv protiv Dubrave Tim Kabel, Orijent 1919 iznenadio Dugopolje

Mario Borko • subota, 09.03.2024.

U SuperSport Prvoj nogometnoj ligi, Šibenik je s 0:3 slavio na gostovanju kod Dubrave Tim Kabel, Orijent 1919 je s 1:2 pobijedio na teškom gostovanju u Dugopolju, a Jarun je s 2:0 bio bolji od Solina...

Nakon što je Vukovar 1991 u ranijem terminu u utakmici punoj preokreta pobijedio BSK Bijelo Brdo, od 15:30 odigrane su još tri utakmice SuperSport Prve nogometne lige. Nešto su uspješniji su bili gosti pa je tako Šibenik s 0:3 pobijedio Dubravu Tim Kabel, a Orijent 1919 s 1:2 Dugopolje. Jarun je obranio čast domaćina i s 2:0 slavio protiv pretposljednjeg Solina.

Igraj na utakmice SuperSport Prve nogometne lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šibenčani su gostovanje na istoku Zagreba odradili suvereno. Zimsko pojačanje Roberto Punčec zabio je prvijenac i doveo svoju momčad u vodstvo već u šestoj minuti susreta. Ivan Božić je u 32. minuti svojim devetim pogotkom ove sezone povećao prednost, a konačnih 0:3 postavio je Duje Dujmović u 60. minuti. Momčad Marija Carevića ostvarila je drugu uzastopnu pobjedu i s utakmicom više približila se vodećem Zrinskom na četiri boda zaostatka. Dubravi Tim Kabel ovo je četvrti poraz u nizu i odlasci koji su se dogodili u zimskom prijelaznom roku očito su ostavili dubok trag.

Iznenađenje kola dogodilo se u Dugopolju gdje je domaća momčad poražena od Orijenta 1919 s 1:2. Gosti su poveli preko Andrije Bubnjara u 18. minuti, a domaćini su u samoj završnici prvog dijela promašili kazneni udarac. Patrik Mohorović je obranio udarac domaćeg kapetana Marka Tešija s bijele točke. Ipak, već u prvoj minuti nastavka Bruno Zdunić postiže pogodak za 1:1, a kada se činilo da će momčadi podijeliti bodove u 83. minuti pojavio se Niko Gajzler koji zabija za 1:2 i veliko slavlje gostujuće momčadi.

Kapetan Dugopoljaca je u samoj završnici susreta i pocrvenio i tako se pretvorio u glavnog tragičara. Klub s Krimeje je pobjedom malo pobjegao konkurentima u borbi za opstanak, a novi trener Dugopolja Marin Biliškov nakon dva remija, vezao je dva poraza i još uvijek čeka na prvu pobjedu.

Jarun je nastavio s dobrom formom i stigao do treće pobjede ovog proljeća. Momčad Jerka Leke je s 2:0 pobijedila pretposljednju momčad prvenstva Solin i preskočila Dugopolje na petom mjestu prvenstvene ljestvice. Strijelci su bili Carlo Mateković i Muhamed Alghoul. Solinjani ostaju na 11. mjestu s bodom više od BSK-a, a u idućem kolu kod kuće dočekuju Vukovar 1991.