Automoto

VN Saudijske Arabije: Verstappen do 19. pobjede u posljednjih 20 utrka

Mario Borko • subota, 09.03.2024.

Impresivan niz trostrukog svjetskog prvaka u F1 se nastavlja. U subotu je obranio pole position koji je ostvario u petak i sedmi puta uzastopce slavio ispred momčadskog kolege Sergija Pereza i Ferrarijevog Charlesa Leclerca...

Nakon boksačkog spektakla održanog u petak u Riyadhu, u subotu su sve oči u Saudijskoj Arabiji bile okrenute u Jeddah i četvrtoj Velikoj nagradi F1 u toj zemlji. Pobjedu je odnio Max Verstappen s 13 sekundi prednosti ispred momčadskog kolege Sergija Pereza i vozača Ferrarija Charlesa Leclerca. Bila je ovo druga pobjeda za Nizozemca na ovoj stazi, sedma uzastopna i 19. u posljednjih 20 utrka.

Igraj na sve sportove na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aktualni svjetski prvak je tako stigao do 56. pobjede u karijeri i čini se da će i ova sezona proći u znaku njegove dominacije. Nizozemac je potpuno kontrolirao cijelu utrku, a najviše pažnje dobio je 18-godišnji debitant u Ferrariju Oliver Bearman koji je u odnosu na kvalifikacije napredovao četiri mjesta i na kraju završio sedmi.

Oscar Piastri u McLarenu i Fernando Alonso u Aston Martinu zamijenili su pozicije stečene u petak i završili su kao četvrti i peti. George Russell u Mercedesu bio je šesti i tako je drugu utrku u nizu završio ispred momčadskog kolege i sedmerostrukog svjetskog prvaka Lewisa Hamiltona koji je bio deveti.

Bila je ovo 115. pobjeda Red Bulla koji je na ovoj stazi ostvario hat-trick, prošle sezone pobijedio je Perez, a prije dvije Max. Taj dvojac je vodeći i u ukupnom poretku, Nizozemac ima 51 bod, Meksikanac 36, a Leclerc 28. Karavana za dva tjedna seli u Australiju gdje je utrka na rasporedu 24.03. A nakon dva subotnja izdanja sve ljubitelje tradicije razveselit će informacija da se od Melbournea utrke vračaju u nedjeljni termin.