Iznenađujući poraz Atletico Madrida, Girona prekinula pozitivan niz Osasune

Petar Jenjić, Mario Borko • subota, 09.03.2024.

U subotu su u popodnevnom terminu odigrane tri utakmice 28. kola LaLige. Valencia je kod kuće s 1:0 slavila protiv Getafea, Cadiz je na svom terenu iznenadio Atletico Madrid s 2:0, a Real Sociedad je u završnici preokrenuo rezultat i s 2:3 pobijedio Granadu...

U 28. kolu LaLige dogodilo se veliko iznenađenje, osamnaestoplasirani Cadiz je na svom terenu s 2:0 pobijedio Atletico Madrid i nanio mu težak poraz uoči uzvratnog susreta osmine finala Lige prvaka protiv Intera. Valencia je, u utakmici u kojoj bi pobjednik barem privremeno zasjeo na osmu poziciju, s 1:0 pobijedila Getafe, a Real Sociedad je nakon preokreta s 2:3 pobijedio pretposljednju Granadu i tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza u svim natjecanjima.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cadiz je u ovoj sezoni kralj remija, ima ih čak 13, ali je do subote u 27 utakmica pobijedio samo dva puta. Treća pobjeda ove sezone, prva nakon rujna, iznenađujuće je stigla protiv Atletico Madrida, a heroj je bio Juanmi koji je u veljači stigao na posudbu iz Real Betisa.

Španjolac je prvi pogodak zabio u 24. minuti, a drugi u 64. i tako svoju novu momčad doveo na dva boda od sigurne zone. Momčad Diega Simeona bila je sterilna, djelovala je kao da je mislima već okrenuta utakmici Lige prvaka i zasluženo je upisala peti poraz u posljednjih deset utakmica.

Valencia je u tijesnoj utakmici pobijedila Getafe s 1:0. Hugo Duro zabio je u 40. minuti svoj 12. pogodak ove sezone koji se pokazao dovoljnim za sva tri boda. Heroj Šišmiša bio je vratar Giorgi Mamardašvili koji je skupio pet obrana i doveo svoju momčad na samo tri boda od šestog mjesta koje sigurno vodi u Europu. Getafe je ostao 11. i tri boda nakon četiri utakmice bez pobjede tražit će u idućem kolu kod kuće protiv Girone.

Granada se ove sezone vratila u LaLigu, ali prema svemu sudeći vrlo brzo opet će biti član Segunde. Najgora obrana u ligi ponovo se pokazala kao rak rana momčadi Alexandera Medina. Myrto Uzuni u 21. minuti doveo je Granadu u vodstvo iz kaznenog udarca, ali Umar Sadiq u 33. zabija za izjednačenje.

Bivši igrač Lokomotive još jednom je poentirao za vodstvo, u trećoj minuti nadoknade prvog dijela. Tu je prednost njegova momčad održala do 80. minute kada Robin Le Normand najprije zabija za 2:2, a potom Andre Silva samo pet minuta kasnije donosi Baskima potpuni preokret i tek drugu pobjedu u posljednjih 11 utakmica.

Dio pada forme u posljednje vrijeme Girona je uspjela ublažiti današnjom utakmicom protiv Osasune. Momčad iz Pamplone u prethodna četiri kola upisala je tri pobjede i remi, ali danas je potpisala kapitulaciju. Završilo je 2:0, čime se domaćin vratio na drugo mjesto ljestvice.

Girona je povela u 13. minuti susreta kada je Viktor Cigankov lijepo proigrao Portua koji izbjegava zaleđe, ulazi u kazneni prostor i matira protivničkog čuvara mreže.

Kako ne bi bilo dvojbe oko pobjede, pobrinuo se Savio koji je lijepo pogodio u 87. minuti na asistenciju Aleixa Garcije.

Ante Budimir je nakon drugog primljenog gola izašao iz igre za goste.