Kvalifikacije za OI 2024., skupina B, 1. kolo, 14.03.2024, 20:15 h
Hrvatska
Hrvatska 35:29 Austrija
Austrija

Odličan Sigurdssonov start, Hrvatska u pravom izdanju do uvjerljive pobjede protiv Austrije

Branimir Korać • četvrtak, 14.03.2024.

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je kvalifikacijski turnir za odlazak na Olimpijske igre uvjerljivom pobjedom 35:29 protiv Austrije. Ova pobjeda posve približava Hrvatsku plasmanu na Olimpijske igre...

Lošije prvo i odlično drugo poluvrijeme, dovoljno za dobar start u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Hrvatska je odradila sjajan posao na startu protiv opasne Austrije koja je bila hit Europskog prvenstva održanog prije dva mjeseca.

Igraj na utakmice kvalifikacija za OI na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih pola sata bilo je nervoze, ali u drugom poluvremenu sve se otvorilo uz odličnog Ivana Martinovića koji je preuzeo glavnu ulogu u fazi napada, pomogli su Matej Mandić i Dominik Kuzmanović svojim obranama i Hrvatska je stigla do pobjede.

Nije krenulo dobro, u prvih deset minuta Hrvatska se mučila i Austrija je pobjegla na 5:1 uz seriju tehničkih pogrešaka kod Sigurdssonovih izabranika.

Ipak, Hrvatska se uspjela stabilizirati i uhvatiti priključak i do odlaska na poluvrijeme više nije dopustila Austriji slično odvajanje iako je od 15. minute igrala bez Jakova Gojuna koji je zaradio izravni crveni karton.

Na odmor se otišlo sa 16:16, a drugo poluvrijeme ipak je bilo druga priča. U drugom dijelu Hrvatska je zaigrala puno bolje, odmah se odvojila na 20:17 s tri gola Martinovića i jednim Načinovića i nakon toga sve je bilo lakše.

Austrija se pokušavala vratiti, ali se nije uspjela spustiti ispod dva gola zaostatka, a kada je Hrvatska serijom 3:0 golovima Cindrića, Šipića i Srne otišla na 26:21, priči je bio kraj.

Austrija više nije zaprijetila i Hrvatska je otišla do pobjede 35:29 i tako odlično otvorila ovaj kvalifikacijski turnir.

Predvodili su je Matej Mandić s 11 obrana, Ivan Martinović s devet golova, Zvonimir Srna sa šest te Mario Šoštarić s pet golova.

Kod Austrije osam golova postigao je Mykola Bilyk, a pet je dodao Janko Božović.