Zabok ubačajem u zadnjoj sekundi u Domu Dražena Petrovića svladao Cibonu

Branimir Korać • petak, 15.03.2024.

Zabok je drugi put ove sezone gostovao kod Cibone i drugi put je stigao do pobjede. Ovaj put košem u zadnjoj sekundi za konačnih 86:88...

Od tri međusobna dvoboja Cibona je ove sezone dva izgubila od Zaboka. Oba u Zagrebu, a kako je u prošlom kolu poražena i u Sinju od Alkara, došla je do brojke od šest poraza u hrvatskom prvenstvu ove sezone. Zabok je na omjeru 12-12 i kako trenutno stvari stoje, Cibona bi na startu doigravanja trebala igrati upravo protiv Zaboka.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Očito nije najbolja vijest za momčad Dine Repeše koja je sjajno otvorila ovaj dvoboj, prvu dionicu je dobila s 28:8, ali sve je to prokockala i na kraju upisala poraz.

Još tri i pol minute prije kraja Cibona je vodila 80:72, ali u narednih minutu i pol gosti se vraćaju na minus jedan i kreće drama.

22 sekunde prije kraja Emil Savić s linije slobodnih bacanja odvodi Zabok na 86:84, Radovčić nakon toga ubacuje bacanja i poravnava, ali sa sireno, Nicholas Neal donosi pobjedu Zaboku.

Fantastičnu utakmicu odigrao je Dino Cinac koji je ubacio 39 poena uz pet skokova dok je Neal dodao 24 poena i devet asistencija. Kod Cibone Ivan Perasović ubacio je 26 poena uz deset skokova, a Krešimir Radovčić 19 poena uz osam skokova.