Futsal Osijek ide u doigravanje, Vrgorcu ni pobjeda u Omišu nije pomogla

Petar Jenjić • petak, 15.03.2024.

Odigrano je posljednje, 18. kolo, SuperSport HMNL-a. S vodeće pozicije u doigravanje ide Square, druga je Stanoinvest Futsal Pula, treći Futsal Dinamo, četvrti Olmissum, peto Novo Vrijeme, šesta Torcida, sedma Crnica, a osmi Futsal Osijek...

Nogometaši Vrgorca ostvarili su jako vrijednu pobjedu na gostovanju kod Olmissuma s 5:3. Bez obzira na to, ostao je bez doigravanja i ići će u dodatne kvalifikacije. S druge strane, Olmissum ostaje na četvrtom mjestu bez obzira na poraz.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Josip Bošković zabio je za 1:0 Vrgorca već u drugoj minuti, dok je rezultat nekoliko minuta kasnije dobrim udarcem poravnao Antonio Sekulić. Vrlo brzo vratio se Vrgorac u novo vodstvo preko Tonija Kirevskog, a to je ujedno bio i konačan rezultat prvog dijela, iako su obje ekipe pogađale okvir gola.

U drugoj minuti nastavka Sekulić je zabio svoj drugi gol za 2:2. Nekoliko šansi domaćin je propustio za vodstvo, a to je na drugoj strani kaznio Josip Sesar. Isti igrač, niti 40 sekundi kasnije, poentirao je za 2:4.

Zaostatak je smanjio Jakov Hrstić u 31. minuti. Zanimljivo, u zadnjoj minuti i jedni i drugi igrali su s golmanom igračem, a to je Vrgorac preko Boškovića iskoristio za konačnih 5:3.

Torcida je već ranije osigurala svoje šesto mjesto, a Crnici je trebao bod za plasman u doigravanje. Šibenska momčad ipak je upisala pobjedu, a za puni plijen zabio je Saša Babić u 25. minuti.

Uspinjača Gimka oprostila se od najvišeg ranga porazom kod Futsal Osijeka s 5:1. Osječani će ovom uvjerljivom pobjedom s osmog mjesta u doigravanje.

Za vodstvo domaćina zabio je Domagoj Damjanović, a rezultat je poravnao Lovro Cigler. Damjanović je svojim novim golom vratio vodstvo Osijeku, uslijedila su još dva gola Andreja Pandurevića, dok je konačan rezultat postavio Vinicius De Araujo.

Square je nakon preokreta slavio protiv Novog Vremena s 3:2 i ostavio ga na petom mjestu. Dubrovčani će s lijepim bodovnim ostvaranjem u doigravanje s prve pozicije.

Gosti su poveli preko Vitora Huga de Lime, da bi u smiraj poluvremena zabio Maro Đuraš za 1:1. U 27. minuti vidjeli smo po jeda gol sa svake strane, jedan je zabio Đuraš, a drugi Toni Jelavić. Pobjedu Dubrovčanima donio je Guilherme Dos Santos u 32. minuti.

Stanoinvest će u doigravanje s broja dva, nakon što je u gostima kod Futsal Dinama odigrala 4:4. Branitelj naslova u doigravanje će s trećeg mjesta.

Strijelci za gostujuću ekipu, koja je gotovo cijelu utakmicu bila u vodstvu, bili su Stefano Galešić, koji je zabio dva gola, te Dean Moravac i Arthur Yann Tchaptchet. Od 26. do 39. Dinamo je zabio četiri gola, jedan su postigli Filip Novak i Nikola Gudasić, a dva je dodao Luka Perić.