Hezonja dvoznamenkast u pobjedi kod Žižićevog Virtusa, Branković slavio s Bayernom

Petar Jenjić • petak, 15.03.2024.

Odigrane su preostale tri utakmice 29. kola Eurolige. Real Madrid slavio je kod Virtus Bologne, Lyon-Villeurbanne kod kuće je svladao Anadolu Efes, kao i Bayern koji je bio bolji od Žalgirisa...

Lyon-Villeurbanne slavio je na domaćem terenu protiv Anadolu Efesa sa 84:80 i tako upisao sedmu pobjedu ove sezone. Turska momčad ovim je porazom pala na omjer 12-17, još dalje od pozicije koja vodi u play-in.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Timothe Luwawu-Cabarrot s 21 poenom i šest skokova predvodio je pobjedničku ekipu, dok je najbolji kod Efesa bio Will Clyburn sa 16 koševa i pet skokova.

Minhenski Bayern na domaćem je terenu slavio protiv Žalgirisa sa 64:58 i tako stigao na omjer 13-16 koliko imaju i Partizan i Valencija, dvije ekipe koje se bore za play-in. Litavci su pali na omjer 11-18.

Najbolji je kod Bayerna bio Devin Booker s 20 koševa i šest skokova, Danko Branković dodao je šest poena (3/4 za dva), pet skokova i dvije asistencije za 18 minuta na terenu.

Najučinkovitiji kod Žalgirisa bio je Keenan Evans s 21 košem.

Real Madrid ostaje čvrsto na vrhu ljestvice s novom pobjedom. Kraljevski klub večeras je slavio na gostovanju kod Virtus Bologne s 89:74 i tako stigao na omjer 23-6. Talijanska ekipa je na 17-12.

Guerschon Yabusele s 15 koševa i sedam skokova predvodio je Real do pobjede, Mario Hezonja dodao je deset poena (1/4 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2), jedan skok i asistencijuz za nešto više od 19 minuta u igri.

Isaia Cordinier s 12 koševa i osam skokova predvodio je Virtus, Ante Žižić dodao je osam poena (4/5 za dva), tri skoka i asistenciju za 20 minuta u igri.