Kapusta prvi asistent susreta, ali Partizan ipak svladao Studentski Centar

Petar Jenjić • nedjelja, 24.03.2024.

Partizan je slavio protiv Studentskog Centra u susretu 24. kola ABA lige. Najbolji asistent na susretu bio je hrvatski razigravač Borna Kapusta...

Košarkaši Partizana slavili su s 84:78 na gostovanju kod Studentskog Centra, ali kao i ranije zadnje dvije sezone, crnogorska momčad pružila je jak otpor. Ovoga puta ipak nije stigla do pobjede.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je imao osam poena prednosti kroz prvu četvrtinu, dok je na poluvremenu vodio s 41:38. U nastavku susreta Partizan je preuzeo kontrolu nad utakmicom, treću četvrtinu dobio je s 25:17, a prednost sačuvao do kraja.

Goste je do pobjede predvodio Balša Koprivica s 20 poena i osam skokova, James Nunnally dodao je 17 koševa i pet skokova. Jaleen Smith ostao je bez poena uz dva promašena šuta. Za 16 i pol minuta dodao je dva skoka i asistenciju.

Aubrey Dawkins ubacio je 21 poen za Studentski Centar. Deset asistencija imao je Borna Kapusta koji je dodao i sedam poena i četiri skoka za 25 minuta u igri.

Tomislav Ivišić dodao je devet koševa, dva skoka i dvije asistencije za 21 i pol minutu u igri, a Mateo Drežnjak sedam koševa, skok i tri asistencije za nešto manje od 15 minuta.