Cedevita Olimpija rutinski prošla kroz Draženov dom, Cibona zaključila abaligašku sezonu

Petar Jenjić • petak, 05.04.2024.

U sklopu 26. kola ABA lige, Cedevita Olimpija slavila je u Draženovu domu protiv Cibone. Vukovi su tako regionalnu sezonu zaključili s omjerom 9-17...

Košarkaši Cibone odigrali su svoju posljednju utakmicu ove sezone u ABA ligi. U sklopu 26. kola, u Draženovu domu, gostovala je Cedevita Olimpija, a slovenska ekipa nije imala problema.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su slavili rezultatom 97:72 i tako regularni dio sezone zaključili na omjeru 16-10. S druge strane, hrvatski klub pao je na omjer 9-17, ali s obzirom na cijelu sezonu, sasvim pristojan kraj.

Nakon poravnate prve četvrtine, koju su gosti dobili s četiri razlike (20:24), Cedevita je ubacila u brzinu više i već do poluvremena vodila s 19 koševa viška (52:33). Do kraja problema nisu imali.

Goste je do pobjede predvodio Aleksander Šaškov s 20 koševa i 13 skokova, dok su po 14 poena dodali Alen Omić (14 skokova) i Zoran Dragić.

Cibonu je predvodio Filip Bundović s 18 koševa, dok je Jakov Mustapić dodao 17 poena i pet asistencija.