Visok poraz Zadra u zadnjoj utakmici regularnog dijela ABA lige

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.04.2024.

U posljednjoj utakmici 26. kola regionalne ABA lige, Zadar je gostovao kod Partizana i upisao visok poraz. U doigravanje će sa šeste pozicije...

Odigrana je posljednja utakmica regularnog dijela sezone ABA lige. Zadar je odradio gostovanje kod Partizana i upisao visok poraz od 113:74. Domaćin je tako završio sezonu na drugom mjestu s omjerom 19-6, a Zadar na šestom s omjerom 14-11.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Takav ishod govori da će Zadrani u četvrtfinalu ABA lige igrati protiv Budućnosti, dok će Partizan igrati protiv Igokee. Vodeća Crvena zvezda igra protiv Studentskog Centra, a četvrta Mega s petom Cedevitom Olimpijom.

Zadar se držao jednim dijelom prve četvrtine, ali od vodstva 11:10, protivnik je napravio seriju od 9:0 i time zaključio prvu dionicu. Vrlo efikasna druga četvrtina na obje strane (35:30) donijela je Partizanu 14 koševa viška na poluvremenu (55:41).

Početkom nastavka domaćin je napravio seriju od 15:4, a kasnije bez prevelikih problema sačuvao vodstvo do kraja susreta, do konačnih 113:74.

Najbolji je kod Partizana bio Aleksa Avramović s 18 koševa, dok je Jaleen Smith dodao 16 poena i tri skoka.

Po 15 poena kod Zadra ubacili su Karlo Žganec i Dario Drežnjak, Luka Božić ubacio je deset koševa uz pet skokova i deset asistencija. Lovro Mazalin postigao je 14 poena.