Martinez testirao živce slovačkog suca pa odveo Aston Villu u polufinale Konferencijske lige

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.04.2024.

Prvi polufinalisti Konferencijske lige su Fiorentina i Aston Villa. Fiorentina je u doidatnih 30 minuta slomila otpor i izbacila Viktoriju Plzen dok je Aston Villa s 11 metara bila uspješnija od Lillea...

Dvije vrlo zanimljive utakmice odigrane su u ranijem terminu današnjeg programa četvrtfinala Konferencijske lige.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Lille je Aston Villa donijela prednost 2:1 iz prvog susreta i imala je u konačnici sreće, domaćini su si sami zakuhali pogodak koji je Villu odveo u produžetke i u globalu imali su više prilika.

Već u 15. minuti Lille je poveo pogotkom Yusufa Yazicija, ubrzo je stigao novi problem za Unaija Emeryja s obzirom da je igru zbog ozljede morao napustiti Nicolo Zaniolo.

U drugom dijelu domaćin je poveo s 2:0 golom Andrea da bi u završnici susreta, kada se činilo da bi Lille mnogao proći dalje, domaćin poklonio Aston Villi povratak u utakmicu.

U 87. minuti vratar Chevalier išao je na ubačenu loptu, preletio preko svog braniča i pao, opritom mu je lopta ispala i odbila se do Mattyja Casha koji rutinski zabija za 2:1.

Uslijedili su produžec, pa penali, a tu je bolja bila Aston Villa. Emiliano Martinez obranio je dva kaznen a udarca, provocirao gledatelje, zaradio žuti klarton, ali se suzdržao u nastavku raspucavanja te izbjegao isključenje.

U 120 minuta nije bilo pogodaka, a u produžetku bolja je bila Fiorentina. U 92. minuti Nico Gonzalez pogodio je za vodstvo, a u 108. minuti Cristiano Biraghi zaključio je priču.