Zadar se oprostio od ABA lige, Budućnost ponovno prejaka

Branimir Korać • petak, 19.04.2024.

Budućnost je izborila prolaz u polufinale doigravanja u ABA ligi. Nakon visoke pobjede u Podgorici, slavila je i u Zadru te pobjedom 80:73 slavila je s 2-0 u seriji...

Košarkaši Zadra mogu se u potpunosti okrenuti hrvatskom prvenstvu, za njih je regionalna sezona završena. Budućnost je ipak bila prejaka, bila je bolja i u Podgorici i u Zadru, točno se osjetilo da igra lakoćom dok je s druge strane Zadar morao uložiti puno truda u svakom napadu i obranu.

Igraj na ABA liga na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćini su dobro otvorili utakmicu i vodili sa 7:2 na polovici prve četvrtine i imali su vodstvo sve do završnice prve dionice kada je Budućnost serijom 5:0 preuzela vodstvo.

Početkom druge dionice Zadar je dva puta izjednačio, ali Budućnost se uspjela odvojiti i serijom 8:0 pobjeći na 28:20. Domaćin je reagirao i približio se na samo poen zaostatka, ali Tanasković je ipak odveo Podgopričane u mirnije vode i vodili su 39:33 na velikom odmoru.

U drugom poluvremenu Zadar je uspio ubačajem Mazalina povesti 42:41, ali ponovno je to kratko trajalo i Budućnost odlazi na osjetniju razliku.

U posljednjoj dionici Podgoričani su potpuno pobjegli i riješili sve dvojbe.

Predvodili su ih Yoan Makoundou s 19 poena, Yogi Ferrell s 13 te Kenan Kamenjaš s 12 poena, deset skokova i šest asistencija.

Kod Zadra Arijan Lakić ubacio je 17 poena, a Luka Božić 15 uz devet skokova i deset asistencioja.