Filipović sjajan u porazu Igokee od Partizana, Jelavić vrlo dobar u pobjedi Mege

Petar Jenjić • ponedjeljak, 22.04.2024.

Goran Filipović i Andrija Jelavić odradili su jako dobre do odlične utakmice sinoć u četvrtfinalima ABA lige. Filipović je s Igokeom ispao od Partizana, dok je Jelavić s Megom izbacio Cedevitu Olimpiju...

Nakon uvjerljivog slavlja u prvoj utakmici (119:98), košarkaški Mege slavili su i u drugoj protiv Cedevite Olimpije te izborili svoje mjesto u polufinalu regionalne ABA lige.

Igraj na ABA doigravanje na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Srpska momčad ponovno je odigrala jako dobru utakmicu, a vodila je gotovo pa cijelo vrijeme. U periodu između 31. i 38. minute napravila je seriju od 13:0 koja je slomila otpor protivnika.

Nakon 20 poena u prvoj utakmici, Andrija Jelavić sinoć je ubacio 16 koševa (4/4 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 5/6) te dodao dva skoka i tri asistencije. Prvo ime momčadi s 20 poena bili su Stefan Miljenović (pet skokova) i Nikola Đurišić.

Najbolji je kod Cedevite bio Shawn Jones s 15 koševa i devet skokova.

Plasman u polufinale izborio je i Partizan koji je bio uvjerljiv na gostovanju kod Igokee. Završilo je rezultatom 80:101, a momčad je s 20 poena predvodio Zach LeDay, dok je Mateusz Ponitka dodao 16 koševa i 12 skokova.

Jaleen Smith dodao je devet poena (0/1 za dva, 3/7 za tricu), dva skoka, šest asistencija i četiri ukradene lopte za nešto manje od 28 minuta. Sjajan je kod Igokee bio Goran Filipović s 28 poena (5/9 za dva, 6/9 za tricu), dva skoka i jednom asistencijom za 26 i pol minuta u igri.

Već ranije Budućnost je izbacila Zadar, dok ćemo zadnjeg polufinalista možda saznati večeras kada Crvena zvezda ima prvu meč loptu protiv Studentskog Centra.