Bundesliga, 30. kolo, 20.04.2024, 18:30 h
Union Berlin 1:5 Bayern
Bayern

Bayern napunio mrežu Bjeličinog Union Berlina

Petar Jenjić • subota, 20.04.2024.

U posljednjem današnjem susretu 30. kola njemačke Bundeslige, Bayern je slavio na gostovanju kod Union Berlina. Ne samo slavio, nego "utrpao" pet pogodaka protivniku koji se bori za ostanak...

U susretu 30. kola Bundeslige, Union Berlin ugostio je Bayern. Momčad Nenada Bjelice upisala je dva poraza u zadnje dvije utakmice, danas se nadala da nešto može promijeniti, no to se ipak nije dogodilo.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prolaska u polufinale Lige prvaka, Bayern je napunio mrežu protivnika i slavio s čak 1:5. Union tako ostaje na 29 bodova, tri boda više od Mainza uz utakmicu više.

Gosti su poveli nakon nešto više od 28 minuta igre, Mathys Tel uposlio je Leona Goretzku koji krasnim udarcem pod s 11 metara matira protivničkog vratara.

Na koncu prvog poluvremena Bavarci su postigli još jednom. Iz slobodnog udarca zabio je Harry Kane, svoj 33 gol u 30 bundesligaškoj utakmici. Osam minuta po ulasku u drugo poluvrijeme stigao je i treći gol Bayerna, ovoga puta u strijelce se upisao Thomas Müller.

Tel je svoj drugi gol zabio u 62. minuti nakon proigravanja Kanea, da bi četiri minute kasnije, na ubacivanje Goretzke, glavom loptu u mrežu skrenuo Müller za svoj također drugi pogodak na dvoboju.

Poraz domaće momčad u 90. minuti ublažio je Yorbe Vertessen. Josip Juranović ušao je u igru za Union u 59. minuti.