Coppa Italia, polufinale - uzvrati, 24.04.2024, 21:00 h
Atalanta 4:1 Fiorentina
Fiorentina

Atalanta u finalu Coppa Italije, Pašalić ubio svaku nadu Fiorentini

Mihaela Bradovski • srijeda, 24.04.2024.

Atalanta će igrati u finalu Coppa Italije protiv Juventusa. U uzvratnom dvoboju polufinala svladala je Fiorentinu s 4:1…

Buran je bio uzvrat polufinala Coppa Italije. Fiorentina je u prvom susretu u Firenci slavila s 1:0 i Atalanta na svom travnjaku nije imala jednostavan zadatak, međutim odigrala je dobru utakmicu i unatoč velikom pritisku stigla je do pobjede dovoljne za prolaz u finale.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je ranim pogotkom Atalante, već u osmoj minuti Teun Koopmeiners poslao je loptu u mrežu za prednost domaćina 1:0.

Do kraja prvog dijela Fiorentina se uspjela konsolidirati i bila je sve opasnija te prijetila poravnanjem.

Udarac za goste stigao je u 53. minuti kada ostaju s igračem manje zbog isključenja Milenkovića, ali unatoč tome dolaze do poravnanja preko Martineza Quarte.

U tom trenutku Fiorentina je bila u finalu i Atalanta je krenula svom silom prema naprijed. Isplatilo joj se u 75. minuti kada Scamacca potvrđuje sjajnu formu i pogađa za 2:1.

Kada se već činilo da će susret otići u produžetke, Atalanta osigurava prolaz. U 95. minuti Ademola Lookman zabija za 3:1, a tri minute kasnije proigrava Marija Pašalića koji bježi u kontru, lijepo prebacuje vratara i pogađa za 4:1.

Atalanta tako odlazi u veliko finale gdje će igrati protiv Juventusa.

Inače, Pašalić je u igru ušao u 70. minuti umjesto Kolašinca.

• cameosis25.04.2024. u 08:21
    gol škaricama scamacce se ne spominje, samo da je zabio, dok je pašalić »lijepo prebacio vratara« ... i ništa o poništenom golu ....