EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 05.09.2024, 17:00 h, Zagreb, ŠC Rudeš
Suci: Rob Hennessy, Dermont Broughton, Emmett Dynan (Irska)

Branimir Korać • četvrtak, 05.09.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je pobjedu protiv Farskih Otoka u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Hrvatska je slavila s 2:1...

Lukas Kačavenda
59'
17
Franjo Ivanović
59'
20
Anton Matković
59'
6
Veldin Hodža
68'
16
Leon Belcar
79'
Gutti Dahl-Olsen
72'
17
Bergur Poulsen
79'
13
Beinir Nolsoe
87'
14
Aron Ellingsgaard
87'
11
Leivur Guttesen
87'
Eydun Klakstein

Golovi iz kaznenih udaraca i niz važnih obrana Nikole Čavline, definitivni je dokaz da Hrvatska nije imala lagan posao. Farski Otoci odigrali su dobru utakmicu, nisu se zatvorili i čekali egzekuciju, nego su igrali, stvarali prilike i bili opasni posebno u drugom poluvremenu.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP U-21 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ivica Olić u svom prvom nastupu u ulozi izbornika U-21 reprezentacije, stavio je petoricu ofenzivaca u prvih 11, ali Hrvatska nije tako lako dolazila do prilika.

Prva je stigla u 14. minuti, Zvonarek je ubacio iz kornera, Vušković glavom šalje na drugu vratnicu otkud puca Prpić, ali ipak preslabo za gostujućeg vratara.

U 38. minuti Hrvatska je povela. Gabriela Vidovića gosti ruše u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac, a Marin Ljubičić rutinski zabija za 1:0.

Očekivalo se da će Hrvatska u nastavku imati lakši posao, ali Farani su u drugom dijelu stvarali dosta problema.

Čavlina je u nekoliko navrata odličnim obranama držao Hrvatsku u vodstvu, a s druge strane Hrvatska nije tako lako kao gosti dolazila do prilika i udaraca.

U 74. minuti Gullbrandur Oregaard zarađuje izravni crveni karton. Pobjegao mu je Anton Matković te ga je kao posljednji igrač obrane srušio i zaradio isključenje.

Desetak minuta kasnije Hrvatska dolazi do drugog pogotka. Ponovno iz kaznenog udarca, ovaj put srušen je Lukas Kačavenda, a strijelac je bio Franjo Ivanović.

U sudačkoj nadoknadi Farski Otoci smanjuju, Hrgović je pustio igrača, a on zabija za 2:1.

Srećom do kraja susreta gosti nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti i tri boda ostaju u Zagrebu. Protiv Portugala trebat će puno bolje. test