EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 10.09.2024, 19:00 h, Karlovac, Branko Čavlović-Čavlek
Suci: Eric Wattellier, Aurelien Drouet, Aurelien Barthomieu (Francuska)
Hrvatska (U21)
0:2(0:0) Portugal (U21)
Paulo Bernardo 50'
Carlos Borges 88'

Portugal jači u svakom segmentu, Hrvatska mora do dvije pobjede za kraj kvalifikacija

Branimir Korać • utorak, 10.09.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je poraz u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo protiv Portugala. Portugalci su slavili s 2:0...

Franjo Ivanović
58'
10
Lovro Zvonarek
58'
18
Ante Crnac
67'
16
Leon Belcar
67'
19
Marin Šotiček
83'
Rodrigo Mora
70'
16
Bernardo Folha
70'
9
Henrique Araujo
73'
19
Carlos Borges
80'

Rui Jorge

Već u Portugalu se vidjelo koliko je snažna Jorgeova reprezentacija i Hrvatska je od početka susreta bila u problemima. Jednostavno fantastična uigranost, individualna kvaliteta, puno toga govorilo je u prilog Portugala koji je slavio i u Karlovcu s 2:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ipak Hrvatska je bila ta koja je prva stvorila veliku priliku i to u četvrtoj minuti kada je Gabriel Vidović dobio loptu u 16 metara, izvrtio čuvara, pucao, ali Bras odbija loptu s gol linije.

Portugal je nakon toga potpuno preuzeo loptu i kontrolu nad susretom, imao je ponešto poluprilika, a u 22. minuti stvorio je krasnu šansu, Mateus se našao sam pred Čavlinom koji sjajno brani.

I deset minuta kasnije odlična prilika za Portugal. Ubačena lopta na peterac, Tiago Tomas skrenuo je loptu, a Čavlina refleksno brani.

Hrvatska je jako teško zadržavala posjed, a vrlo rijetko prelazila u polovicu Portugala, ali uspjela je u završnici prvog dijela zaprijetiti naklon dobrog prodora Hodže koji je ubacio loptu pred gol, ali Portugalci su se obranili.

U drugom dijelu vrlo brzo Portugal je poveo. Krasna akcija gostiju koju je završio Paulo Bernardo udarcem sa 6-7 metara.

Hrvatska je uspjela uspostaviti nekakvu ravnotežu i u 65. minuti Ivanović je lijepo ubacio, a Matkovićev udarac glavom lijepo brani portugalski vratar.

Do kraja susreta opasniji Portugalci, posebno nakon ulaska More koji je i kreirao drugi pogodak.

U 88. minuti Henrique je gurnuo loptu za Moru, a on daje u sredinu prema Borgesu koji pogađa praznu mrežu.

Vremena za povratak nije bilo, Hrvatska je upisala poraz nakon kojeg mora upisati pobjede kod kuće protiv Andore i Grčke ako želi na Euro. test