EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 15.10.2024, 18:00 h, Gradski stadion Ivan Kušek Apa, Koprivnica
Suci: Sandi Putros, Jesper Dahl, Daniel Cortzen; 4. sudac: Aydin Uslu (svi Danska)
Theofanis Bakoulas 45'+4'

Hrvatska U-21 reprezentacija izborila dodatne kvalifikacije za EP!

Petar Jenjić • utorak, 15.10.2024.

Pobjedu u posljednjem kolu kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo upisala je hrvatska reprezentacija do 21 godine. U dvoboju protiv Grčke, odigranom u Koprivnici, slavila je s 3:2...

Matia Barzic
45'
2
Ivan Cvijanović
46'
10
Lovro Zvonarek
64'
16
Ante Crnac
64'
21
Branko Pavić
78'
Nikolaos Zouglis
55'
20
Alexios Kalogeropoulos
55'
3
Fotios Kitsos
78'
7
Stefanos Tzimas
78'
11
Dimitrios Metaxas
84'
Ioannis Taousianis

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine igrat će dodatne kvalifikacije za plasman na Europsko prvenstvo. U posljednjem kolu skupine izabranicima Ivice Olića trebao je barem bod protiv Grčke, a dvoboj u Koprivnici ipak je završio pobjedom mini Vatrenih od 3:2.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gostujuća momčad prva je zaprijetila, igrala se sedma minuta, Luka Vušković nije očistio opasnost, pucao je Christos Mouzakitis u prvi kut, ali Nikola Čavlina je odbio u korner. Nakon ubačaja iz kornera lopta je Vuškovića pogodila u rame i otišla malo iznad grede.

Hrvatska je povela Hrvatska u 15. minuti susreta. Iskorištena je jedna slaba reakcija obrane Grčke, Franjo Ivanović je ostavio loptu za Diona Drenu Belju, on je proigrao Lukasa Kačavendu, a mladi igrač Dinama matirao protivničkog vratara.

Pogodak je stigao u 24. minuti, ali dosuđeno je zaleđe. Usporena snimka jasno je pokazala da Beljo nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Nakon nešto boljeg perioda grčke igre, tijekom kojeg je nekoliko opasnih situacija završilo u bloku, Hrvatske je podebljala prednost.

Igrala se 34. minuta, Ivanović je napravio velik posao, činilo se da je išao na udarac, lopta se odbila do Belje koji je lako poentirao za 2:0. Činilo se gotovo pa idealno poluvrijeme, a onda je sve potonulo u jako kratkom roku.

Prvo je Dominik Prpić morao izaći iz igre zbog ozljede u 45. minuti, a Hrvatska u sudačkoj nadoknadi, u razmaku od samo minute, primila dva pogotka. Prvi je nakon ubačaja glavom loptu u mrežu skrenuo Charalampos Kostoulas, a nakon toga lijepim udarcem poentirao Theofanis Bakoulas.

Na otvaranju nastavka Grci nisu iskoristili slabu reakciju u obrani, dobro je reagirao Čavlina. Franjo Ivanović bio je najraspoloženiji Hrvat u drugom dijelu i do 62. minute uputio tri udarca. Najbolji je bio posljednji koji je obranio grčki vratar.

Od 68. do 70. minute Georgios Koutsias bio je u dvije jako dobre pozicije, ali u oba navrata pucao je jako loše. I onda u 76. minuti dogodio se ključan trenutak drugog poluvremena. Ubacio je Lovro Zvonarek iz kornera, najviši u skoku bio je Luka Vušković koji je glavom skrenuo loptu u mrežu.

Do kraja susreta nije bilo dodatnih iznenađenja i pravih pokušaja prema golovima. test