Marin Vuković • nedjelja, 04.04.2010.

Birmingham i Liverpool su na stadionu St. Andrews podijelili bodove odigravši 1:1, a domaći su nogometaši time nastavili sjajan niz uspjeha na domaćem terenu. Kod kuće nisu izgubili od rujna prošle godine, čak 12 uzastopnih utakmica, a svih šest trenutno vodećih momčadi prvenstva nisu is Birminghama odnijele više od boda.

Nade da će Liverpool i sljedeće sezone igrati u Ligi prvaka iz kola u kolo sve su manje, a jamstva Rafaela Beniteza da će se to ipak dogoditi sve više izgledaju kao šuplja obećanja. Liverpool je prosuo nove bodove i s Birminghamom odigrao samo 1:1, a od toliko željenog četvrtog mjesta sada ga dijele četiri boda uz utakmicu više od Manchester Cityja.

Liverpool ponovno nije impresionirao, a izmjene koje je u momčadi prije kraja utakmice načinio Benitez mnoge su natjerale na pomisao da je odustao od četvrtog mjesta i sve svoje ambicije prebacio na osvajanje Kupa Uefe. U posljednjih 20-ak minuta iz igre je izvukao i Fernanda Torresa i Yossija Benayouna i Dirka Kuyta, i to u trenucima kada im je više od svega bio potreban pogodak.

Što se samih pogodaka tiče, nije ih bilo u prvom poluvremenu, a iz tog razdoblja bilježimo gredu Maxija Rodrigueza. Gosti su drugo poluvrijeme otvorili na najbolji način, Steven Gerrard je svojim prvim gostujućim pogotkom od kolovoza prošle godine donio prednost Redsima, no ona je trajala samo devet minuta. Liam Ridgewell je na ubačaj Jamesa McFaddena pogodio mrežu Pepea Reine i Birminghamu spasio bod.

Fulham već neko vrijeme više misli na Kup Uefe nego na Premier ligu, pa su ležerno ušli i u utakmicu s Wiganom. Gosti su to iskoristili u 34. minuti pogotkom Jasona Scotlanda, no u drugom su poluvremenu ipak poklekli pred napadima domaćina. Stefano Okaka Chuka je pogodio na otvaranju drugog poluvremena, a u 58. minuti Brede Hangeland osigurao bodove Fulhamu.

• Obrisan korisnik05.04.2010. u 17:01
    vi naviječi tottenhama i citya znajte da je liverpool pet puta veći i bolji klub od oba ta kluba zajedno, prošo u ligu prvaka il ne
  • Mihalj05.04.2010. u 01:01