Premiership, 33. kolo, 04.04.2010, 16:00 h
Everton 2:2 West Ham
West Ham

West Hamu bod s Goodison Parka

Marin Vuković • nedjelja, 04.04.2010.

West Ham je napokon pokazao obilježja momčadi kojoj je svaki pogodak i svaki osvojeni bod dragocjen u borbi za prvoligaški život. Premda s Goodison Parka nitko već devet uzastopnih utakmica nije odnio niti boda, uspjelo je to momčadi Gianfranca Zole, koja je dvaput stizala zaostatak i na kraju izborila 2:2.

Čekićari su bodom na Goodison Parku prekinuli niz od šest poraza zaredom i osvojili bod koji bi se na kraju sezone mogao pokazati ključnim u borbi za opstanak. Činjenica da su dvaput nadmudrili obranu koja gotovo pune četiri utakmice nije primila ni pogodak vjerojatno će donijeti i nešto dobrog raspoloženja i optimizma na Upton Park.

Everton je prvi put došao u vodstvo u 24. minuti, udarac glavom Dinjara Biljaletdinova odsjeo je iza leđa gostujućeg golmana, a 13 minuta kasnije svoju je plaću zaradio i domaći čuvar mreže. Jedanaesterac Mida sjajno je pročitao i obranio njegov udarac te sačuvao prednost domaćina sve do odmora.

Gosti su do izjednačenja ipak stigli u 60. minuti, kada je nakon kornera loptu u mrežu ubacio Manuel Da Costa, no kada je pet minuta prije kraja Aiyegbeni Yakubu pogodio za 2:1 Evertona činilo se da je pred Čekićarima još jedan vikend razočaranja. Ipak, odgovorili su na najbolji mogući način i dvije minute kasnije preko Arauja Ilana došli do boda.