randy marsh je napisao/la:
nisam baš upućen u pravila ove fantomske lige, pa me ispravite ako negdje fulam...
Postoji velika vjerovatnoća da i ove sezone BH koeficijent bude bolji od slovenačkog, pa da oni opet imaju 2. predstavnika koji plaća wild card. Igokea će vrlo vjerovatno biti prvak, a ukoliko Široki ispadne iz lige, drugi predstavnik BiH će se morati tražiti među ostalim ekipama.
Kako su Bosna i banjalučki Borac u velikom kanalu, a Sloboda čini mi se ugašena, ostaju Čapljina i Mladost kao trenutno najjače ekipe. Kada se sve sabere i oduzme, postoji realna pretpostavka da bi naredne sezone ABA liga mogla da se igra u Čapljini ili Mrkonjić Gradu?!?

Eto prilike da širi košarkaški auditorijum na Balkanu konačno spozna pravo značenje sintagme "prednost domaćeg terena"
