Gledao sam Mustapića cijelu sezonu uživo, kada je igrao u Splitu. Izluđivalo me kako košarkaš s toliko dobrih strana i prednosti može igrati tako nekorisno za svoju ekipu.
On je pravi atleta, izuzetan skakač za beka, solidno vodi loptu i ima vrlo dobar ulaz, ali:
- najradije puca trojke (a to mu je najneproduktivniji dio napada);
- kad dođe do lopte, skokom ili ukradenom, nonšalatno vodi i dodaje, pa ima nesrazmjerno puno izgubljenih lopti (sve mu se ni ne broje, ali napad često propadne),
- za obranu on ima vrlo dobre predispozicije ali, radi loše koncentracije, prečesto "zaspe", pa preko njega primiš koš.
Dakle, po predispozicijama je stvarno mogući reprezentativac a po izvedbi za ABA2 ligu.
[uredio Fabjan - 04. kolovoza 2021. u 18:00]