Mario Hezonja

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.416
03. srpnja 2024. u 13:33

urbonas pise da dosta nba klubova  zeli hezonju, a odsteta koju triba platit realu je samo 830 tisuca dolara

Waiter
Waiter
Mali dioničar
Pristupio: 03.08.2018.
Poruka: 7.628
03. srpnja 2024. u 16:09

Ne mogu vjerovati koliko se Hez promijenio i postao timski igrač, sam na trici, ali upošljava samog Brankovića pod košem, podvaljuje lopte samima Nakiću i Filipoviću na trici, vidio je ne ide mu šut i krenuo asistirati. Ako još proradi njegova trica idemo na OI.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 09.06.2024.
Poruka: 1.050
04. srpnja 2024. u 09:31

Waiter je napisao/la:

Ne mogu vjerovati koliko se Hez promijenio i postao timski igrač, sam na trici, ali upošljava samog Brankovića pod košem, podvaljuje lopte samima Nakiću i Filipoviću na trici, vidio je ne ide mu šut i krenuo asistirati. Ako još proradi njegova trica idemo na OI.

Vidi cijeli citat

dok god je on timski orjentiran to je dobro čim počne solirat piši propalo, zato je jučeš imao šut 6-22,gdje je zadnju četvrtinu solirao,ali ajde 6 asista je imao.

nicaze
nicaze
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.10.2015.
Poruka: 3.814
04. srpnja 2024. u 09:40

Mnogo gore djeluje kad on solira nego Babo. Babo ima konstantniji šut i vise ce pogoditi šuteva preko ruke nego Hezonja. A nažalost ni jedan ni drugi nemaju tehnički talent da ulazima 1 na 1 budu velika opasnost.

[uredio nicaze - 04. srpnja 2024. u 09:41]
Waiter
Waiter
Mali dioničar
Pristupio: 03.08.2018.
Poruka: 7.628
06. srpnja 2024. u 17:34

Valjda će se opametiti večeras i neće solirati ni on ni Šarić.

CEO Domaćinski
CEO Domaćinski
Potencijal za velika djela
Pristupio: 07.05.2024.
Poruka: 1.694
13. listopada 2024. u 22:26

Nakon još jednog poraza, prozvao Chusa. Igrao više od 34 minute. Nikako ne može shvatiti da je pametniji kad šuti.

VIVA LA REVOLUTION !!!!
Dinko Bilich
Dinko Bilich
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 08.07.2012.
Poruka: 22.065
24. studenog 2024. u 20:30

Takav vam je kakav vam je. Wonderboy čija je granica od Magica do Tragica rekordno male površine i to manefastira otkad je kročio na parket. Nikada ne znaš na čemu si s njime, apsolutno nitko od suigrača, trenera do suparničkih igrača, trenera, navijača. Ne čudi me uopće da je sve najbolje sjelo upravo u Real Madridu iako je on super bio i u Unicsu prije prekida zbog korone pod Perasom i u Panati po euforičnom povratku iz NBA. Real Madrid u nogometu, košarci, Ciudad Real rukometni, Španjolska uvijek zna dati pogođenu slobodu takvim izdancima, a Hez je imao izraženu defanzivnu ulogu čuvara glavnih strijelaca počesto.

Stvar je da Mario teško može biti kolovođa i apha kao na U16-U17 prvenstvima, kada je on ispušni ventil koji ovisi o šuterskoj formi i inspiraciji pa zna povezati MVP partije ili u četvrtini te zasuti, no isto tako ne zna kontrolirati situaciju, nije lider, ne prepoznaje momentum i gubi fokus. Fali mu i kontrole lopte, vizije, svašta nešto da bude kvalitetna prva opcija u kontinuitetu na vrhunskom nivou, a kad se nadoda da izgori od prevelike želje za dokazivanjem i da baš bude taj #1 iliti #23, e onda je to zapaljivo u lošem kontekstu.
Nešto slično Šariću čija je daleko najbolja KO utakmica nakon grupne faze velikih natjecanja za HRV bila 2022. protiv Finske, a nije briljirao. Iako su posve različiti karakterno i po skillsetu, prate se kroz karijeru i dijele tu sudbu.


Niti s Giričekom, Vujčićem, Bojanom, Šarićem, Tomićem, Ukićem kao glavnima pa i još ranije s nekim još izraženijim veličinama nije se uspijevalo, doživljavali krahovi naravno koji to zapravo i nisu bili jer se uglavnom vrtjelo osmina-četvrtfinale, plasmani su bili pod normalno. Nemojte Heza pokopavati, tu smo griješili kolektivno i zato odnos prema reprezentaciji nije kakav bi trebao biti. Cijenimo ih, oni ne žele loše, tako ispadne, no dali su i puno dobrog, a Mario je posebno osjetljiv na loše komentare.



Precjenjivali su ga isti oni koji ga sada bacaju kvragu. Nije u redu.


Jutro je pametnije

ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.373
24. studenog 2024. u 20:36

Dinko Bilich je napisao/la:

Takav vam je kakav vam je. Wonderboy čija je granica od Magica do Tragica rekordno male površine i to manefastira otkad je kročio na parket. Nikada ne znaš na čemu si s njime, apsolutno nitko od suigrača, trenera do suparničkih igrača, trenera, navijača. Ne čudi me uopće da je sve najbolje sjelo upravo u Real Madridu iako je on super bio i u Unicsu prije prekida zbog korone pod Perasom i u Panati po euforičnom povratku iz NBA. Real Madrid u nogometu, košarci, Ciudad Real rukometni, Španjolska uvijek zna dati pogođenu slobodu takvim izdancima, a Hez je imao izraženu defanzivnu ulogu čuvara glavnih strijelaca počesto.

Stvar je da Mario teško može biti kolovođa i apha kao na U16-U17 prvenstvima, kada je on ispušni ventil koji ovisi o šuterskoj formi i inspiraciji pa zna povezati MVP partije ili u četvrtini te zasuti, no isto tako ne zna kontrolirati situaciju, nije lider, ne prepoznaje momentum i gubi fokus. Fali mu i kontrole lopte, vizije, svašta nešto da bude kvalitetna prva opcija u kontinuitetu na vrhunskom nivou, a kad se nadoda da izgori od prevelike želje za dokazivanjem i da baš bude taj #1 iliti #23, e onda je to zapaljivo u lošem kontekstu.
Nešto slično Šariću čija je daleko najbolja KO utakmica nakon grupne faze velikih natjecanja za HRV bila 2022. protiv Finske, a nije briljirao. Iako su posve različiti karakterno i po skillsetu, prate se kroz karijeru i dijele tu sudbu.


Niti s Giričekom, Vujčićem, Bojanom, Šarićem, Tomićem, Ukićem kao glavnima pa i još ranije s nekim još izraženijim veličinama nije se uspijevalo, doživljavali krahovi naravno koji to zapravo i nisu bili jer se uglavnom vrtjelo osmina-četvrtfinale, plasmani su bili pod normalno. Nemojte Heza pokopavati, tu smo griješili kolektivno i zato odnos prema reprezentaciji nije kakav bi trebao biti. Cijenimo ih, oni ne žele loše, tako ispadne, no dali su i puno dobrog, a Mario je posebno osjetljiv na loše komentare.



Precjenjivali su ga isti oni koji ga sada bacaju kvragu. Nije u redu.


Jutro je pametnije

Vidi cijeli citat


Ne možeš Šarića staviti u isti koš kada je Šarić rođen lider i to je uvijek pokazivao u dresu reprezentacije. Normalno da su ga znali limitirati kada se naša igra često svodi daj Bojanu, daj Šariću, daj Tomiću pa šta bude...

Onda igrači krenu solirati jer nema neke igre, a bome zemlje na OI-u, Eurobasketu su ipak kvalitetnije sa dobrim pojedincima koji mogu limitirati naše igrače. Šarić je odigrao maestralno kvalifikacije za OI u Torinu, odigrao je sjajan turnir u Riju, odigrao je perfektno prošlogodišnje predkvalifikacije u Turskoj i odigrao je odličan Eurobasket 2013 kada smo igrali polufinale...

2017 i 2018 su odnosi bili uništeni, kasnije je bio ozljeđen, a 2015 je bio raspad sustava...

Da se ne lažemo, Šarić nije spasitelj naše košarke kao što su neki mislili, ali on i Hezonja ne mogu ne u istu rečenicu, već u istu knjigu prema odigranim utakmicama za reprezentaciju i ono što su dali na terenu. Šarić igra timski, Hezonja za sebe i to je više manje to...

Dinko Bilich
Dinko Bilich
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 08.07.2012.
Poruka: 22.065
24. studenog 2024. u 20:48

ARIZIN je napisao/la:

Dinko Bilich je napisao/la:

Takav vam je kakav vam je. Wonderboy čija je granica od Magica do Tragica rekordno male površine i to manefastira otkad je kročio na parket. Nikada ne znaš na čemu si s njime, apsolutno nitko od suigrača, trenera do suparničkih igrača, trenera, navijača. Ne čudi me uopće da je sve najbolje sjelo upravo u Real Madridu iako je on super bio i u Unicsu prije prekida zbog korone pod Perasom i u Panati po euforičnom povratku iz NBA. Real Madrid u nogometu, košarci, Ciudad Real rukometni, Španjolska uvijek zna dati pogođenu slobodu takvim izdancima, a Hez je imao izraženu defanzivnu ulogu čuvara glavnih strijelaca počesto.

Stvar je da Mario teško može biti kolovođa i apha kao na U16-U17 prvenstvima, kada je on ispušni ventil koji ovisi o šuterskoj formi i inspiraciji pa zna povezati MVP partije ili u četvrtini te zasuti, no isto tako ne zna kontrolirati situaciju, nije lider, ne prepoznaje momentum i gubi fokus. Fali mu i kontrole lopte, vizije, svašta nešto da bude kvalitetna prva opcija u kontinuitetu na vrhunskom nivou, a kad se nadoda da izgori od prevelike želje za dokazivanjem i da baš bude taj #1 iliti #23, e onda je to zapaljivo u lošem kontekstu.
Nešto slično Šariću čija je daleko najbolja KO utakmica nakon grupne faze velikih natjecanja za HRV bila 2022. protiv Finske, a nije briljirao. Iako su posve različiti karakterno i po skillsetu, prate se kroz karijeru i dijele tu sudbu.


Niti s Giričekom, Vujčićem, Bojanom, Šarićem, Tomićem, Ukićem kao glavnima pa i još ranije s nekim još izraženijim veličinama nije se uspijevalo, doživljavali krahovi naravno koji to zapravo i nisu bili jer se uglavnom vrtjelo osmina-četvrtfinale, plasmani su bili pod normalno. Nemojte Heza pokopavati, tu smo griješili kolektivno i zato odnos prema reprezentaciji nije kakav bi trebao biti. Cijenimo ih, oni ne žele loše, tako ispadne, no dali su i puno dobrog, a Mario je posebno osjetljiv na loše komentare.



Precjenjivali su ga isti oni koji ga sada bacaju kvragu. Nije u redu.


Jutro je pametnije

Vidi cijeli citat


Ne možeš Šarića staviti u isti koš kada je Šarić rođen lider i to je uvijek pokazivao u dresu reprezentacije. Normalno da su ga znali limitirati kada se naša igra često svodi daj Bojanu, daj Šariću, daj Tomiću pa šta bude...

Onda igrači krenu solirati jer nema neke igre, a bome zemlje na OI-u, Eurobasketu su ipak kvalitetnije sa dobrim pojedincima koji mogu limitirati naše igrače. Šarić je odigrao maestralno kvalifikacije za OI u Torinu, odigrao je sjajan turnir u Riju, odigrao je perfektno prošlogodišnje predkvalifikacije u Turskoj i odigrao je odličan Eurobasket 2013 kada smo igrali polufinale...

2017 i 2018 su odnosi bili uništeni, kasnije je bio ozljeđen, a 2015 je bio raspad sustava...

Da se ne lažemo, Šarić nije spasitelj naše košarke kao što su neki mislili, ali on i Hezonja ne mogu ne u istu rečenicu, već u istu knjigu prema odigranim utakmicama za reprezentaciju i ono što su dali na terenu. Šarić igra timski, Hezonja za sebe i to je više manje to...

Vidi cijeli citat

Mogu se složiti i Šiši mi je puno draži, 0-24 takoreć sam ga pratio dok je forumu kao što vidimo puno zanimljiviji i bliži bio Hezi. Ipak, Dario je padao i nije se znao zaustaviti s lošom selekcijom šuta, izgubljenim loptama i onda bi i energetski pao, a ekipa mu je vjerovala i igra je bila postavljena oko njega kod niza izbornika od njegove 21. godine još, s pravom, no on to nije opravdao kako rekoh protiv Francuza, Čeha, Srba, Rusa od 2014. do 2017. u tim ljetnim eliminacijskim. Onda i porazi od Litve i Poljske kad je odigrao jako dobro u kvalama, kad je igrao i Babo i ATŽ. 

Ne treba se tražiti spasitelj pošto-poto. Pojavit će se netko tko će biti strah i trepet i koji će trpati 30, tko se neće plašiti nikog i ničeg i vodit će reprezentaciju u visine. Ovi dosadašnji meni jako dragi, poglavito RLU i Šiši to nisu, no to ne znači da im je čitav reprezentativni opus slab, naprotiv.

Je, dobro se sjećaš tih turnira i kako je bilo, sažeo si otprilike kako jest.

Hezonia? Jbg, takav je, moraš živjeti s njime. Recimo da je takav bio Balotelli i dalo bi se izvući još primjera. U krivo vrijeme na krivom mjestu je Hez, a tad 2016. da je pogodio ono za preokret nad Srbijom? ŠBBKBB. Jbg. Najbolje tako zaključiti do daljnjeg, jel.-

MARE1984
MARE1984
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.08.2014.
Poruka: 1.633
24. studenog 2024. u 20:52

Točno, Arizine ali  Hezonja je najmanje kriv za sve ovo . Naša stoka, pardon struka nije NIŠTA proizvela na 1 i 2 DVADESET GODINA za početak, a nakon toga ima još milijun stvari s kojima Hez nema veze. On je u glavi takav kakav je ali za mene ima 100 drugih razloga koji su doveli do ovoga večeras. 

Recimo, Bosanci vole košarku puno, puno više od Hrvata. U Zg su bili glasniji, a danas u Sarajevu smo mogli vidjeti što je prava domaćinska atmosfera kakva je za nas samo san. Veća ljubav  Bosanaca prema košarci je za mene veći problem od Hezonje.

[uredio MARE1984 - 24. studenog 2024. u 20:53]
  • Najnovije
  • Najčitanije