NBA 2010/11

riki_mo
riki_mo
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 06.08.2006.
Poruka: 36.861
16. svibnja 2011. u 15:00

Bullsi su u dvije ranije serije tražili izdanje koje su pokazali sinoć. Pogledao sam sve njihove utakmice iz polufinala sa Atlantom, ali ovaj nivo igre nisam vidio. Mislim da je pogrešno zasluge za pobjedu u ovoj utakmici pripisivati samo dvojici ili trojici glavnih igrača, jer ovu utakmicu dobila je po meni energija koja je došla sa klupe. Naravno uz sjajnu obranu, koja je zaštitni znak ove ekipe. Bullsi su utakmicu prelomili u onim momentima kad su većinu petroke činili igrači sa klupe.

Bullsi su u drugom djelu izgubili samo jednu loptu, pogodili pregršt teških lopti, odigrali obranu na najvišem mogućem nivou i slomili protivnika. Doc Rivers je poslije poraza u G5 neki dan rekao nešto ovako: "Ako protivnik pogodi mnogo teških lopti, a mi promašimo dosta lakih šuteva, onda je epilog poznat." Ima i te istine u ovoj utakmici, iako je Heat teško dolazio do prilika u napadu.

Spoelestra je u ovaj susret krenuo s idejom niže petroke, Ilgauskasa i Dampirea nije ni skidao. Niža petorka mora donijeti brzinu i energiju, te tim momentima dominirati igrom i kompenzirati manjak u visini. Ako to nije ostvareno, taj cilj sa energijom i pojačanom agresijom, a Bullsi su bili ti koji su bili brži i jači, a ne Heat, onda ti ostaje i taj manjak u visini i problemi jer te protivnik nadskače. Bez obzira kako odigra, Ilgauskasovih 221 cm svakom u reketu naprave problem. Bullsi nisu Boston, oni imaju viška centimetara u reketu (Deng 206, Boozer 206, Noah 2011), te niža petorka nije rješenje. Još su i mladi, energični, poletni, maksimalno nabrijani. Lako je biti general poslije bitke, ali ovo je očito. Još kad ti se glavni enerđajzer u vidu LBJ nađe brzo u problemima sa faulima, onda je koncepcija promašena.

U nekom postu prije koji dan sam napisao da Heat čuva zonu kao odgovor na napad Bullsa, što se pokazalo ispravnim. Heat je dosta zonirao u prvom djelu i to nije izgledalo loše.

Činjenice koje je po meni potvrdila sinoćnja utakmica:
- Bullsi imaju viška kvalitete na klupi u odnosu na Heat. Seriju Mavsa i Lakersa je to odlučilo, moglo bi i ovu.
- Bosh kontra Boozera može igrati mnogo bolje nego pokraj KG-a.
- Bullsi i pored Rosea imaju napadačkih opcija, samo ih je potrebno koristiti na pravi način.

Poslije ovakve izvedbe Bullsa svi na ovu seriju gledaju drugačije nego je to bilo prije, pa je dobro da se prognoze za fantazi ne mogu mjanjati kasnije :)

Pitanje je osnovno da li Bullsi mogu cijelu seriju igrati na nivou drugog poluvremena, tj. mogu li to pokazati još najmanje tri puta. Heatu preostaje promjena strategije, očekivanje velikog dvojca da budu na nivou izvedbi kao protiv Bostona, te nada da Bullsi ponovo mogu odigrati neke loše četvrtine.

[uredio riki_mo - 16. svibnja 2011. u 15:02]
Čitajte http://generalposlijebitke.blogspot.com/BŽV!
PetarKružić
PetarKružić
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.03.2010.
Poruka: 4.094
16. svibnja 2011. u 15:20
Zasto bi bullsi morali imati ovakvo izdanje svaku vecer??? pa netreba im metla, treba im 4 od 7 ito cetri domace. Jedna stvar koju niko nije primjetio je da je sinoc miami imao bolji postotak suta od bullsa (47 naspram 43%), ali su ih bullsi limitirali i ostavili na 68 pokusaja dok su oni sami ispalili 87 lopti.  Kazu, nece moci ovako igrat  stalno gibson, deng, rose... Pa netrebaju odigrat ovako, samo neka pdigraju priblizno tome i vjerujen da dobivamo. Ko kaze da ce bosh imat svaju vecer ovakvu??? Tip je gadao 12-18 iz igre, sto je bolesno. Jedina ocita prednost bullsa koja mislim da se nece previse promjenit u cijeloj seriji je skok. ako se vratimo nazad onda cemo vidit da je njihova margina skoka odprilike za 7 vise od protivnika po utakmici, a to im donosi energija koju spominje riki.
Predstoji nam serija "krvavih koljena" koja ce vjerujem otici u najmanje 6 tekmi. Ukoliko bullsi dobiju slikedecu onda su u ogromnoj prednosti, ali ako ju izgube onda ce izgubit seriju jer mislim da miamia u PO kod kuce nemoze niko dobit.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.02.2009.
Poruka: 2.731
16. svibnja 2011. u 15:31
po mojoj / ne previse vaznoj he he.../ procjeni sa sad sanse 53-47 za CHI znaci ima nade a to je prilicno cool s obzirom da je moja  / ne previse vazna... he he.../ procjena jucer glasila 60- 40 za MIA
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.01.2011.
Poruka: 120
16. svibnja 2011. u 15:32
^ Nisam znao da si za Bullse potpiso Kruzicu

Sokiralo me jutros kad sam vidio rezultat, mislim da se Miami dosta opustio nakon Bostona (vjerojatno su pomislili da je istok njihov izbacivsi Boston) a Bullsi podigli nakon Atlante (dosta jaci protivnik, bolja motivacija i priprema) i eto ti 20 razlike. Ova utakmica od sinoc zasigurno nije pravi omjer snaga i mislim da nas prava kosarka ceka tek u G2.

Interesantno ce bit za vidjet kako je utjecala pauza na igrace Dallasa sutra, mislim da su preiskusni i premotivirani za nekakav negativan efekt.
[uredio Sherlock_7 - 16. svibnja 2011. u 15:33]
PetarKružić
PetarKružić
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.03.2010.
Poruka: 4.094
16. svibnja 2011. u 15:43
Sherlock_7 je napisao/la:
^ Nisam znao da si za Bullse potpiso Kruzicu


Vidi cijeli citat


Jesam, ja i Arron Afflalo u paketu za slijedecu sezonu ako ne bude lockouta!!!!
Stalker
Stalker
Potencijal za velika djela
Pristupio: 07.03.2011.
Poruka: 1.142
16. svibnja 2011. u 15:50
Jednostavno Bullsi su dominirali skokovima, iz tog proizilazi 31 kos iz 2nd i 3rd chance pointsa (iskoristili 13 od 21 prilike) a Heat samo 8 koseva (4 od 6), najveci razlog ovakvog ishoda...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 28.07.2010.
Poruka: 1.525
16. svibnja 2011. u 16:00

Ovo je bil samo uvod,najbolje tek slijedi

Miami ovu tekmu nije imal dobar skok a i malo su zakazali LBJ i Wade,u drugoj bu to sve drukčije izgledalo i bit će napetije

žajo
žajo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 15.08.2007.
Poruka: 2.617
16. svibnja 2011. u 16:01
...sličan scenarij kao u prvoj gostujućoj Miamia protiv Bostona, bez baš prevelike neke volje i žara, više napipavanje i ispitivanje gdje i kako...za mene baš i nije nešto neočekivana pobjeda Bullsa....sljedeća utakmica će biti sasvim nešto drugo, čak mislim da je odlučujuća u seriji, gdje Bullsi trebaju pokazat da ovo sinoć nije slučajnost, a Miami ako to "uzme" sljedeće dvije doma neće izgubiti sigurno...u svakom slučaju, ne očekuje se metla, pa što više utakmica to bolje...  
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
16. svibnja 2011. u 16:12
nema tu govora o metli. dobit ce miami barem 2 utakmice u svakom slucaju, ako na nista a onda na individualnu kvalitetu.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.03.2011.
Poruka: 435
16. svibnja 2011. u 16:25
žajo je napisao/la:
sljedeća utakmica će biti sasvim nešto drugo, čak mislim da je odlučujuća u seriji, gdje Bullsi trebaju pokazat da ovo sinoć nije slučajnost
Vidi cijeli citat


Zasto bi pobogu pobjeda Bullsa bila slucajnost, sta oni to imaju dokazivati? Na kojim si ti drogama? Slucajnost ce biti kada Miami dobije jednu, posto imaju skor ove sezone protiv Bullsa 0-4.

Ispada da su Bullsi slucajno nabili najbolji skor u ligi dok je Miami igrao bez volje. Najbolja ekipa NBA lige, najbolja obrana, MVP.... koliko stvari treba da ti se dokaze da su Bullsi favoriti u ovoj seriji, cak i ako ''slucajno'' pobjeduju.




[uredio magnets - 16. svibnja 2011. u 16:26]
  • Najnovije
  • Najčitanije