riki_mo je napisao/la:
Ne treba biti baš neki veliki stručnjak pa reći da se sa 1-3 u seriji, a posebno poslije ovakvog poraza OKC ne može vratiti. Šanse mlade i mega talentovane ekipe iz OKC-a nisu više od 10%.
OKC je ovo morao dobiti. 90% utakmice to je bila igra na najboljem mogućem nivou. Obrana sjajna (
igra Colisona na Dirku je za anale), tranzicija odlična, napad takav da je lopta brza, da traži slobodnog igrača. Westbrook optimalan, KD onakav kakav je uvjek, Ibaka napadački nikad bolji. Kad sve to imaš, kad imaš +15 pet minuta prije kraja, +12 3:49 do kraja, naprosto mora biti 2-2 u seriji. Ekipa sa toliko individualnog talenta ovo ne smije izgubiti.
Do kraja je Dallas odigrao sjajnu obranu, a OKC sve što nije trebao. Durant je izgubio najmanje tri lopte (ukupno 9 u utakmici, nevjerovatno), RW isforsirao par šuteva, jednom mu Kidd uzeo živu loptu. Na kraju kad je trebalo zabiti za pobjedu, odigrali su prvo akciju za najlošijeg napadača u cijeloj rotaciji (Sefolosha), te je na kraju Durant pucao sa 12 metara. Na +2 rade faul na Dirku, a puno je pametnije pustiti ga da puca (iz igre ima u seriji odličnih 55%, a sa bacanja nestvarnih 96%). Malo je reći da su se izblamirali. Da nisu iz Oklahoma Citya, već iz nekog Bosanskog Broda, rekli bi balkanski kompleksi, ovako ćemo ipak drugačije okarakterisati ovaj poraz.
Produžetak su opet otvorili ok, ali zadnjih minut ih nije bilo na terenu. Dallas je otišao na 3-1. Svi hvale obranu na Dirku,
fenomenalan ovaj, odličan onaj, a on zabije 40. Strava! Marion defanzivno sjajan. Kidd doktor košarke. Dallas ima sve za titulu.
reci za nekoga da igra obranu za anale a suparnik mu zabija 30+ poena prosjecno u ove 4 utakmice je ajmo rec smijesno :)