NBA 2010/11

pistoleroares
pistoleroares
Potencijal za velika djela
Pristupio: 31.07.2009.
Poruka: 3.468
24. svibnja 2011. u 21:10
riki_mo je napisao/la:

Ne treba biti baš neki veliki stručnjak pa reći da se sa 1-3 u seriji, a posebno poslije ovakvog poraza OKC ne može vratiti. Šanse mlade i mega talentovane ekipe iz OKC-a nisu više od 10%.

OKC je ovo morao dobiti. 90% utakmice to je bila igra na najboljem mogućem nivou. Obrana sjajna (igra Colisona na Dirku je za anale), tranzicija odlična, napad takav da je lopta brza, da traži slobodnog igrača. Westbrook optimalan, KD onakav kakav je uvjek, Ibaka napadački nikad bolji. Kad sve to imaš, kad imaš +15 pet minuta prije kraja, +12 3:49 do kraja, naprosto mora biti 2-2 u seriji. Ekipa sa toliko individualnog talenta ovo ne smije izgubiti.

Do kraja je Dallas odigrao sjajnu obranu, a OKC sve što nije trebao. Durant je izgubio najmanje tri lopte (ukupno 9 u utakmici, nevjerovatno), RW isforsirao par šuteva, jednom mu Kidd uzeo živu loptu. Na kraju kad je trebalo zabiti za pobjedu, odigrali su prvo akciju za najlošijeg napadača u cijeloj rotaciji (Sefolosha), te je na kraju Durant pucao sa 12 metara. Na +2 rade faul na Dirku, a puno je pametnije pustiti ga da puca (iz igre ima u seriji odličnih 55%, a sa bacanja nestvarnih 96%). Malo je reći da su se izblamirali. Da nisu iz Oklahoma Citya, već iz nekog Bosanskog Broda, rekli bi balkanski kompleksi, ovako ćemo ipak drugačije okarakterisati ovaj poraz.

Produžetak su opet otvorili ok, ali zadnjih minut ih nije bilo na terenu. Dallas je otišao na 3-1. Svi hvale obranu na Dirku,
fenomenalan ovaj, odličan onaj, a on zabije 40. Strava! Marion defanzivno sjajan. Kidd doktor košarke. Dallas ima sve za titulu.

Vidi cijeli citat

reci za nekoga da igra obranu za anale a suparnik mu zabija 30+ poena prosjecno u ove 4 utakmice je ajmo rec smijesno :)
zamisli da ti igras kosarku(mozda i igras, neznam) i igrac ti zabije 40koseva, jel bi ti bio sretan i zadovoljan sa svojom obranom? naravno da nebi 
iako stoji da je collison super obrambeni igrac, i da igra srcem i sve..ali jednostavno dirk je igrac za sebe u ovom playoffu 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.03.2009.
Poruka: 17.274
24. svibnja 2011. u 21:12
allen je napisao/la:
pa čuj....on se trudi i igra sa srcem,ali svejedno nowitzki u 4 utakmice 2 put 40+....sto znaci da ipak nije fantastična obrana

a i govedo iz memphisa je puno trpalo...3 puta 30+ u 7 utakmica

Vidi cijeli citat
Interesantno, a da pogledas kolicinu TO, jos kad dodas broj lopti koji je vratio (sto nema u statistici), onda koliko je Dirk imao skokova u napadu, pa onda koliko puta ga je netko drugi faulirao. Znaci imas mnogo stvari koje ne ulaze u statistiku, nadalje ovo je playoff, igra se na najbolje igrace. Onda idemo dalje, da si gledao sve utakmice, onda bi znao da se probalo u game one sa Ibakom, kojeg je Dirk unakazio! Isto tako je bilo u game one s Međedima! Tako da baš nije to bas tako kako ti prikazivas, a onda kad pogledas da se radi o daleko najboljim četvorkama, Dirk nema konkurenciju, a Z-Bo spada u top 5, onda je Collinson jeben igrac, odlican defanzivac, koji uza sve to da odlican doprinos naprijed!



allen
allen
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.08.2006.
Poruka: 56.770
24. svibnja 2011. u 21:17
Zidanes&Pavones je napisao/la:
allen je napisao/la:
pa čuj....on se trudi i igra sa srcem,ali svejedno nowitzki u 4 utakmice 2 put 40+....sto znaci da ipak nije fantastična obrana

a i govedo iz memphisa je puno trpalo...3 puta 30+ u 7 utakmica

Vidi cijeli citat
Interesantno, a da pogledas kolicinu TO, jos kad dodas broj lopti koji je vratio (sto nema u statistici), onda koliko je Dirk imao skokova u napadu, pa onda koliko puta ga je netko drugi faulirao. Znaci imas mnogo stvari koje ne ulaze u statistiku, nadalje ovo je playoff, igra se na najbolje igrace. Onda idemo dalje, da si gledao sve utakmice, onda bi znao da se probalo u game one sa Ibakom, kojeg je Dirk unakazio! Isto tako je bilo u game one s Međedima! Tako da baš nije to bas tako kako ti prikazivas, a onda kad pogledas da se radi o daleko najboljim četvorkama, Dirk nema konkurenciju, a Z-Bo spada u top 5, onda je Collinson jeben igrac, odlican defanzivac, koji uza sve to da odlican doprinos naprijed!



Vidi cijeli citat


gledao

i dirk i govedo su ponekad radili sto su htjeli....istina dirk nije imao puno skokova u napadu jer se neuvlaci previse pod kos pa ni nema bas puno prilike...ali govedo je imalo podosta skokova u napadu
gledaj sad zachove skokove u napadu po utakmicama..

4...4...8....1...1...6...
a ukupne skokove...
10..9...21...16....7...13...10...
u stilu najboljeg skakača lige...a on ni nije klasičan skakač....

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.03.2009.
Poruka: 17.274
24. svibnja 2011. u 21:18
Interesantno je pogledat koliko je igraca Dirk masakrirao u napadu, La Marcusa do plačipizde, pa do Odoma, koji su itekako razvikanijji igraci, ako ude u finale, tek onda ce biti sou s Boshom ili Boozerom! Nadalje ako ga se duplira, onda ce ih izkažnjavati ostali! I dalje tvrdim da je Collinson najbolje sto možes poslat 1 na 1 protiv Dirka! Covjek je brutala! Njega je ne moguce zaustaviti, samo je pitanje koliko ga mozes ometati, a da faul ne napravis!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.03.2009.
Poruka: 17.274
24. svibnja 2011. u 21:24

allen je napisao/la:


gledao



i dirk i govedo su ponekad radili sto su htjeli....istina dirk nije imao puno skokova u napadu jer se neuvlaci previse pod kos pa ni nema bas puno prilike...ali govedo je imalo podosta skokova u napadu

gledaj sad zachove skokove u napadu po utakmicama..



4...4...8....1...1...6...

a ukupne skokove...

10..9...21...16....7...13...10...

u stilu najboljeg skakača lige...a on ni nije klasičan skakač....



Vidi cijeli citat
Malo si nejasan s ovim, igra četvorku, jak ko bik, a i visine ima! Mislim da si htio reci da nema neki ekstra odraz, ali jednostavno mu ne treba jer kad te zagradi ne mozes nista, nadalje ima on odraz, samo sto tromo izgleda pa ispada da ne skace nimalo! Cijelu karijeru ima double double, tako da je itekako skakac i jako dobar!

Ne znam, kako da ti objasnim, mozda da te pitam ko to moze ovu dvojicu cuvati 1 na 1 po tebi? Jer mnogi su progutali knedlu!



allen
allen
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.08.2006.
Poruka: 56.770
24. svibnja 2011. u 21:26
Zidanes&Pavones je napisao/la:

allen je napisao/la:


gledao



i dirk i govedo su ponekad radili sto su htjeli....istina dirk nije imao puno skokova u napadu jer se neuvlaci previse pod kos pa ni nema bas puno prilike...ali govedo je imalo podosta skokova u napadu

gledaj sad zachove skokove u napadu po utakmicama..



4...4...8....1...1...6...

a ukupne skokove...

10..9...21...16....7...13...10...

u stilu najboljeg skakača lige...a on ni nije klasičan skakač....



Vidi cijeli citat
Malo si nejasan s ovim, igra četvorku, jak ko bik, a i visine ima! Mislim da si htio reci da nema neki ekstra odraz, ali jednostavno mu ne treba jer kad te zagradi ne mozes nista, nadalje ima on odraz, samo sto tromo izgleda pa ispada da ne skace nimalo! Cijelu karijeru ima double double, tako da je itekako skakac i jako dobar!

Ne znam, kako da ti objasnim, mozda da te pitam ko to moze ovu dvojicu cuvati 1 na 1 po tebi? Jer mnogi su progutali knedlu!


Vidi cijeli citat


nisi ti mene uopce shvatio
ja sam samo rekao da nije odigrao fantastičnu obranu kako si ti to naveo...
jer i da ti na drugoj strani stoji jordan i kad ti zabije 49 i 40 to se nemoze nazvat fantastičnom obranom
shvacas sta ocu rec?

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 26.11.2005.
Poruka: 3.127
24. svibnja 2011. u 21:27
Nakon utakmice je Magic Johnson rekao na ESPN-u da od vremena Michaela Jordana nije vidio da netko kao Nowitzki puca i pogadja nemoguce i to kad treba i kad je najbitnije. A ishvalili su i doprinos Kidda koji igra sa 38 kao u najboljim danima. Sve skupa su prepisali silnom neiskustvu i mladosti OKC-a.
Lomax
Lomax
Mali dioničar
Pristupio: 16.12.2009.
Poruka: 5.899
24. svibnja 2011. u 21:31
OKC izgubio dobivenu. Bojim se da u Dallasu predstoji samo rutinsko odrađivanje posla i da neće imati šanse. Sada se mogu pravdati da su mladi i neiskusni, no za par godina im to više neće biti alibi. Troše previše lopti, a imam dojam kad imaju napad, da ne znaju što će s tim, pa daju Durantu koji bi po defaultu trebao pogoditi iz bilo kojeg mjesta.
I noga u guzicu je korak naprijed.1.SNL 2017./2018.Turnir prvaka SNL 2018.
pistoleroares
pistoleroares
Potencijal za velika djela
Pristupio: 31.07.2009.
Poruka: 3.468
24. svibnja 2011. u 21:32
Zidanes&Pavones je napisao/la:

allen je napisao/la:


gledao



i dirk i govedo su ponekad radili sto su htjeli....istina dirk nije imao puno skokova u napadu jer se neuvlaci previse pod kos pa ni nema bas puno prilike...ali govedo je imalo podosta skokova u napadu

gledaj sad zachove skokove u napadu po utakmicama..



4...4...8....1...1...6...

a ukupne skokove...

10..9...21...16....7...13...10...

u stilu najboljeg skakača lige...a on ni nije klasičan skakač....



Vidi cijeli citat
Malo si nejasan s ovim, igra četvorku, jak ko bik, a i visine ima! Mislim da si htio reci da nema neki ekstra odraz, ali jednostavno mu ne treba jer kad te zagradi ne mozes nista, nadalje ima on odraz, samo sto tromo izgleda pa ispada da ne skace nimalo! Cijelu karijeru ima double double, tako da je itekako skakac i jako dobar!

Ne znam, kako da ti objasnim, mozda da te pitam ko to moze ovu dvojicu cuvati 1 na 1 po tebi? Jer mnogi su progutali knedlu!


Vidi cijeli citat

Stoji to sve da je collison dobar obrambeni igrac ali da ga dobro cuva to i ne stoji bas :) i nije bitno dali ga ko moze cuvati ili ne..bit svega je da colison nije odigrao tako dobru obranu na nowitzkom kako tu neki pisu..lik mu zabija 30poena prosjecno i tu je bit svega..pa i da imao 0skokova po susretu..(iako nowitzki nije neki dobar skakac..ima mislim 7-8skokova prosjecno ako se ne varam u karijeri) .. svejedno mu zabija poene koji se broje ovdje na kraju..a ne broje se skokovi, mada istina da je imao par skokova vise u napadu, zabio bi vise koseva..al na kraju, zabio mu je 30ak ;)
sickofitall
sickofitall
Željan dokazivanja
Pristupio: 10.10.2008.
Poruka: 926
24. svibnja 2011. u 21:33
Ja bi isto rekao da Collinson igra dobru obranu, ne brutalnu jer ipak je dirk zabio 2 puta +40, ali mislim da je ovo najbolje što neko može trenutno. Mislim da je Dirk nezaustavljiv, i da ga Collinson ne čuva mislim da mu se ni nebi dogodila ona partija od 18. Pa čovjek zabija 29 po utakmici u playoffu, sa 50% šuta za dvicu i tricu i 96% bacanja, pa nevjerovatno 
  • Najnovije
  • Najčitanije