Čitam danas malo komentare na portalima i najgori su mi zapravo komentari onih koji su protiv Mamića, ali imaju jedan drugi problem. Najpametniji su, znaju apsolutno sve o svemu i stalno ponavljaju da se ništa ne može i neće promijeniti i da je sve ovo samo još jedan spin, ističući kako su oni baš jako protiv Mamića.
I onda Barišić izjavi da ipak nema predaje, oni jedva dočekaju da bi mogli uživati u "jesmo vam rekli" tonu i sve kreće od samog početka.
Sve mogu razumjeti, ali to da si "protiv Mamića", ali je još bitnije da si "bio u pravu", to mi je toliko nerazumljivo da jednostavno nemam riječi.
Niti mi koji čitamo ili diskutiramo znamo s kim imamo čast dijeliti internetski prostor, niti će netko dobiti nagradu ako je bio u pravu ili u krivu.
Biti protiv Mamića nije neki iznimni civilizacijski doseg. Prvo zato jer je prost, neodgojen, naučen biti iznad zakona, licemjerean, dvoličan, lažljiv. Slobodno sami nastavite nizati epitete, ne možete pogriješiti.
Znači, sama činjenica da je netko uljuđen i poštuje regule koje nam ova država pa i toliko spominjana Crkva, nameće, bez obzira tko ih sve kršio, dovoljna je da budeš protiv.
Ako si ZA Mamića, onda si za neuljuđenost, za laži, kršenje moralnih i zakonskih normi i kao takav spadaš u istu tu kategoriju i tu priča prestaje. Nema tu pomoći, preodgoja, čarobne tablete koju popiješ i koja te promijeni.
Netko je u nekom trenutku zakazao i stvorio osobu koja cijeni i podržava sve to. Društvo, okolnosti, država, škola. Ne znam tko, ali dogodilo se. I to je teško mijenjati.
Međutim, ako si čovjek, ako želiš pomoći promjeni na bolje, čemu stalno ponavljanje da nema šanse, da se ništa neće promijeniti, kad netko i odluči javno istupiti već se pljuje, bez da se poslušalo o čemu se zapravo radi, već je nacionalni problem broj jedan Prosinečki....Pa stvarno me ne čudi da je ovaj klub toliko duboko nesretan i uništen.
Pa idemo uložiti svi malo vjere u to da postoji bolje i da je to moguće ostvariti, a svoj ego, crne slutnje i vizije ostavite za po doma. Stvari se mogu mijenjati
samo ako ljudi vjeruju u njih.
Dovoljno je onih koju su ZA Mamića, na moju žalost i na žalost svih koji žele drukčiji klub i drukčiju Hrvatsku. Čvrsto sam uvjerena da su ljudi koji su ZA njega ljudi koji ne žele dobro ovoj državi jer je vuku natrag, u podjele, u korupciju, u laži, u primitivizam, u zgrtanje osobne koristi, u vladavinu dvostrukih mjerila i tiraniju.
Ne moraju onda i oni koji su protiv toga, već u startu naći sto mana, sto problema i inzistirati na svom "jesmo vam rekli".
Bez obzira na okolnosti, vlade, politiku.
Uvijek postoji i druga strana, a to je pozitivno razmišljanje, vjerovanje i upornost.
Botovi neka inzistiraju na svom tzv. razmišljanju, "ako si protiv Mamića, onda si za Jovanovića, a onda si protiv Crkve i onda si za pedere", ali zato oni i jesu botovi jer ne shvaćaju da, ako si protiv Mamića, onda si samo na strani ljudi koji su dio te udruge i bore se za ono što im pripada. I to je zapravo sve.Cijela mudrost.
Ne moramo još i mi širiti negativnu energiju, kao da je već nema dovoljno. Poslušajte malo ženske patetike i razmišljajte malo za promjenu, pozitivno.
Prije nego opet napišete bez razloga nešto negativno, razmislite je li to baš potrebno i kako će nam to svima skupa pomoći.Pa možda odustanete.
Ja ću početi prvo od sebe, a vi krenite od sebe i odmah će svima biti ljepše i ugodnije.
U tom žensko-patetičnom tonu se i povlačim za danas.
Volim vas sve.
