GNK Dinamo Zagreb 2013/14

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.08.2010.
Poruka: 5.297
20. ožujka 2014. u 16:03
A i vidjet će se napokon koliko Dinamo stvarno ima navijača/simpatizera, nema više izgovora, bilo to 2-3-5-10.000 koliko ima, ima, to je Dinamo i amen. Svi su dobrodošli i treba raditi u smjeru povećanja članstva i popularnosti, ali odluka većine je zakon. Ovi što vole govoriti da predstavljaju masu, ako misle da je njihov stav, stav većine, neka se učlane, pa i provedu tu većinu. 

Nekakvi novci ionako nisu izgovor, članstvo je ionako više simbolično, toliko košta jedna runda u bircu koliko treba platiti godišnje za članstvo, a ako nekome ne znači Dinamo ni toliko, nemamo što dalje raspravljati. 

NewFriiiikan
NewFriiiikan
Mali dioničar
Pristupio: 20.12.2011.
Poruka: 6.393
20. ožujka 2014. u 16:10
namodigrebza je napisao/la:
A i vidjet će se napokon koliko Dinamo stvarno ima navijača/simpatizera, nema više izgovora, bilo to 2-3-5-10.000 koliko ima, ima, to je Dinamo i amen. Svi su dobrodošli i treba raditi u smjeru povećanja članstva i popularnosti, ali odluka većine je zakon. Ovi što vole govoriti da predstavljaju masu, ako misle da je njihov stav, stav većine, neka se učlane, pa i provedu tu većinu. 

Nekakvi novci ionako nisu izgovor, članstvo je ionako više simbolično, toliko košta jedna runda u bircu koliko treba platiti godišnje za članstvo, a ako nekome ne znači Dinamo ni toliko, nemamo što dalje raspravljati. 

Vidi cijeli citat



Godišnja članarina za Barcelonu je čini mi se 200 eura možda malo manje, ali mislim da Dinamu toliko nije potrebno. Dinamo kao i Hajduk imaju veliku bazu navijača i za 150 eura godišnje napraviš puno a ne osjetiš kroz godinu toliku lovu, pa jebemu neš pušit Malboro nego češ pušit York i kroz godinu ćeš skupit 150 eura a možeš čak plaćati i na rate. Naravno za djecu i bebe je članarina jeftinija. Ako 30 000 navijača se učlani u Dinamo (karikiram) to je godišnje 4,5 milijuna eura iliti godišnji proračun NK Rijeke, a di su još sponzori, ulaznice, donacije itd. Pa neka meni netko kaže da je ovakav sistem neodrživ.
Prepoznaj, odupri se, prijavi!"Stay awhile and listen!"
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.08.2010.
Poruka: 5.297
20. ožujka 2014. u 16:10
NewFriiiikan je napisao/la:

Koprcaj se koprcaj. Pravo glasova imaju članovi, svi članovi. Članarinu možeš jednom uplatit i više nikada ti imaš pravo doći i dati glas na jednoj skupštini. Ali ako si član onda si član do smrti ili dok ti financije to ne omoguće, ako si beskičmenjak učlaniš se na godinu dana i digneš ruke i kažeš ja sam svoje napravio. Takvi se neće niti učlanjivati. Ali posebno mi se sviđa ovo Rijeka i Hajduk, Hajduk vas je već prestigao što se riješio gamadi iz kluba i funkcionira na način kakav bi svaki nogometni KLUB (pokušaj čitati klub a ne privatna prčija i slobodan prostor za organiziranje orgija) trebao funkcionirati a to je da barem mali broj dionica pripadne navijačima odnosno malim dioničarima, Rijeka možda još nije ali hoće. Zapravo možeš se moliti da ti gazda ode na vječna bojišta i da Dinamo spadne u ruke poštenih i radišnih ali prije svega inteligentnih ljudi jer ukoliko ti gazda ostane Rijeka će vas prešišati u miljama, već smo ove sezone ostvarili bolji rezultat u europi je zbilja misliš da je održivo i dugoročno ovo što ti "jefe" prakticira? Vjeruj mi da kad Mamić padne kao vreća cementa sa petog kata, i kad navijači dobiju svoj Dinamo jer to je NJIHOV klub i to je oduvijek i bio da će toliko kolektivno slavlje biti među navijačima da neće biti drugog izbora nego da agregatovi puleni odsele u "Gastabajtriju" ili di god već imaju privatne ili off shore račune by family Mamić.
Vidi cijeli citat

Pusti ga, daj bože da opet imamo natjecateljsko i zanimljivo prvenstvo, a ne ovu nakaradu i slavlje naslova pred 200 ljudi. A i mjerilo rezultata ionako nije HNL nego Europa. Bolje biti i 4. pa da Hajduk jednom kao nekad igra četvrtfinale CL i Rijeka prezimljava preko EL, nego konstantno prvi pa osvojiti 1 bod u 3 sezone, a ismijavaju te nekakav Sheriff, Ludogorec, Khazar Lenkoran i slični. 

Uostalom koliko vrijede Dinamovi rezultati, dovoljno govori jedna Rijeka koja je u prvoj europskoj sezoni napravila što i u Dinamo u zadnjih 10 sa 10 puta manje novaca. Da ne pričamo o nekom Mariboru i sl. koji prezimljavaju, a ovdje se slini na nekakva 2-3 boda u skupinama sa 30-40 milijuna eura proračunom. 


Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.08.2010.
Poruka: 5.297
20. ožujka 2014. u 16:14
NewFriiiikan je napisao/la:

Godišnja članarina za Barcelonu je čini mi se 200 eura možda malo manje, ali mislim da Dinamu toliko nije potrebno. Dinamo kao i Hajduk imaju veliku bazu navijača i za 150 eura godišnje napraviš puno a ne osjetiš kroz godinu toliku lovu, pa jebemu neš pušit Malboro nego češ pušit York i kroz godinu ćeš skupit 150 eura a možeš čak plaćati i na rate. Naravno za djecu i bebe je članarina jeftinija. Ako 30 000 navijača se učlani u Dinamo (karikiram) to je godišnje 4,5 milijuna eura iliti godišnji proračun NK Rijeke, a di su još sponzori, ulaznice, donacije itd. Pa neka meni netko kaže da je ovakav sistem neodrživ.
Vidi cijeli citat

Ne možeš uspoređivati direktno novce. Koliki je odnos cijena ulaznice / članstvo to je pitanje za usporedbu i po tome se treba ravnati. Ako je prosječna karta 30-40 kuna, a članstvo recimo 100 to je cca 3 puta više. 

A taj odnos je i u drugim klubovima, jer prosječno karte u većim klubovima koštaju 50-100 eura, a članstva su 150-300 eura, tako da to je to. 

Može se i ići na kartu od 50, a članstvo od 150.. ali to je to, to je naš standard, kad poraste, onda se može pričati o nekakvom povećanju. 

 

 

Uostalom nekakvih 100 kuna za članstvo i recimo 300 za godišnju, još pokoji dres ili suvenir 500 kuna po navijaču za naše uvjete godišnje je optimalno. Samo sad ljude treba i privući a to je ionako lakše reći, nego napraviti. Ali ako Rijeka može imati 5-6.000 prosjek ljudi, u Europi 10... a ima stotinjak tisuća ljudi, što reći za Zagreb i Dinamo koji s okolicom imaju 1,5 milijuna ljudi... pa to je nekoliko puta više nego recimo jedan Manchester koji puni 2 stadiona tjedno od 50.000 ljudi.....

[uredio namodigrebza - 20. ožujka 2014. u 16:16]
NewFriiiikan
NewFriiiikan
Mali dioničar
Pristupio: 20.12.2011.
Poruka: 6.393
20. ožujka 2014. u 16:18
namodigrebza je napisao/la:
NewFriiiikan je napisao/la:

Godišnja članarina za Barcelonu je čini mi se 200 eura možda malo manje, ali mislim da Dinamu toliko nije potrebno. Dinamo kao i Hajduk imaju veliku bazu navijača i za 150 eura godišnje napraviš puno a ne osjetiš kroz godinu toliku lovu, pa jebemu neš pušit Malboro nego češ pušit York i kroz godinu ćeš skupit 150 eura a možeš čak plaćati i na rate. Naravno za djecu i bebe je članarina jeftinija. Ako 30 000 navijača se učlani u Dinamo (karikiram) to je godišnje 4,5 milijuna eura iliti godišnji proračun NK Rijeke, a di su još sponzori, ulaznice, donacije itd. Pa neka meni netko kaže da je ovakav sistem neodrživ.
Vidi cijeli citat

Ne možeš uspoređivati direktno novce. Koliki je odnos cijena ulaznice / članstvo to je pitanje za usporedbu i po tome se treba ravnati. Ako je prosječna karta 30-40 kuna, a članstvo recimo 100 to je cca 3 puta više. 

A taj odnos je i u drugim klubovima, jer prosječno karte u većim klubovima koštaju 50-100 eura, a članstva su 150-300 eura, tako da to je to. 

Može se i ići na kartu od 50, a članstvo od 150.. ali to je to, to je naš standard, kad poraste, onda se može pričati o nekakvom povećanju. 

 

 

Uostalom nekakvih 100 kuna za članstvo i recimo 300 za godišnju, još pokoji dres ili suvenir 500 kuna po navijaču za naše uvjete godišnje je optimalno. Samo sad ljude treba i privući a to je ionako lakše reći, nego napraviti. Ali ako Rijeka može imati 5-6.000 prosjek ljudi, u Europi 10... a ima stotinjak tisuća ljudi, što reći za Zagreb i Dinamo koji s okolicom imaju 1,5 milijuna ljudi... pa to je nekoliko puta više nego recimo jedan Manchester koji puni 2 stadiona tjedno od 50.000 ljudi.....

Vidi cijeli citat



Zato svim članovima staviš univerzalnu cijenu ulaznice za sva natjecanja (naravno varira na kojoj si tribini) recimo 35 kuna za sjever, 50 kuna za centralne tribine.
Prepoznaj, odupri se, prijavi!"Stay awhile and listen!"
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.08.2010.
Poruka: 5.297
20. ožujka 2014. u 16:21
NewFriiiikan je napisao/la:
Zato svim članovima staviš univerzalnu cijenu ulaznice za sva natjecanja (naravno varira na kojoj si tribini) recimo 35 kuna za sjever, 50 kuna za centralne tribine.
Vidi cijeli citat

Treba promovirati godišnje karte. Napraviti u skladu sa standardom i uvjetima u RH, za studente, za nezaposlene, za članove, zaposlene realne cijene i uvjete plaćanja, rate i sl. i neka tko želi ići, može ići. A pojedinačne karte bi stavio i da se ne isplate previše.. osim za eventualno one koji su iz udaljenijih gradova. Sve se može složiti kako spada, ako ima volje i naći dobar sistem.
NewFriiiikan
NewFriiiikan
Mali dioničar
Pristupio: 20.12.2011.
Poruka: 6.393
20. ožujka 2014. u 16:24
namodigrebza je napisao/la:
NewFriiiikan je napisao/la:
Zato svim članovima staviš univerzalnu cijenu ulaznice za sva natjecanja (naravno varira na kojoj si tribini) recimo 35 kuna za sjever, 50 kuna za centralne tribine.
Vidi cijeli citat

Treba promovirati godišnje karte. Napraviti u skladu sa standardom i uvjetima u RH, za studente, za nezaposlene, za članove, zaposlene realne cijene i uvjete plaćanja, rate i sl. i neka tko želi ići, može ići. A pojedinačne karte bi stavio i da se ne isplate previše.. osim za eventualno one koji su iz udaljenijih gradova. Sve se može složiti kako spada, ako ima volje i naći dobar sistem.
Vidi cijeli citat



Pa na to sam i mislio. Ako je netko redovit na tekmama nije mi jasno kako to da nema pretplatu. Glupo je kupovati karte svaku tekmu kad više uštediš na godišnjoj ali čuj ja znam likove koji namjerno ne kupuju godišnje a idu na svaku tekmu jer imaju osjećaj da puno više pridonose klubu. Boo.
Prepoznaj, odupri se, prijavi!"Stay awhile and listen!"
Lynx17
Lynx17
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 20.12.2005.
Poruka: 24.571
20. ožujka 2014. u 16:44

http://www.24sata.hr/nogomet/ceka-se-bobana-nagovaraju-zvonu-na-angazman-u-dinamu-358427


Čeka se Bobana: Nagovaraju Zvonu na angažman u Dinamu

Bivši igrači svjesni su svojih nedostataka i zato planiraju angažirati menadžera koji bi klub vodio kao tvrtku. Jaki kandidat za funkciju u klubu trebao bi biti Zvone Boban

Četvrtak, 20. 3. 2014. u 15:45,    Piše: Davor Lugarić , Antonio Bevanda
 
 

Šimić, Marić, Šokota, Bišćan, a po novome i Mihael Mikić, u prvom su redu. Robert Prosinečki je u drugom, a podršku daju i Zvonimir Soldo te Mario Stanić. U prikrajku čeka i Zvonimir Boban, vjerojatni kandidat “opozicije” za novog predsjednika Dinama.

Većina bivših igrača okupljenih u grupaciju koja želi srušiti Zdravka Mamića i dalje se druži. Dečki se zabavljaju igrajući tenis, igraju i nogometnu ligu na zagrebačkom Jelenovcu, a sve češće i sve intenzivnije razgovaraju o Dinamu. Prije 15-ak dana baš je na Jelenovcu bila fešta na kojoj je, kažu svjedoci, Silvio Marić pred svima povikao: “Srušit ću Mamića, srušit ću Mamića!”.

- Dogovaramo se, ali nećemo s detaljima izlaziti u javnost do sljedećeg tjedna - rekao je Marić ponovivši zapravo ono što govore i njegovi suigrači.

Operaciju očito vode u tajnosti, iako u aktualnom vodstvu kluba tvrde da sve znaju...

- Nije to za nas novost, znamo da ima još ‘opozicije’, nisu oni jedini. No mi vodimo klub i nećemo se previše iscrpljivati ovim stvarima. Dečki su na početku početaka - rekao je predsjednik Dinama Mirko Barišić pa upotpunio svoj stav arapskom poslovicom:

- Psi laju, karavane prolaze...

Koliko je tu riječ o lajanju a koliko o ozbiljnim namjerama, bit će jasnije kad “opozicija” odluči progovoriti. Posljednje informacije kažu da to neće biti u ponedjeljak, kao što je najavljeno, nego u srijedu ili četvrtak. Zasad se zna da su im glavni cilj izbori po načelu “jedan član - jedan glas”. O podjeli funkcija zasad nisu konkretno govorili, no tvrde da će imati “jakoga kandidata”. Neki izvori kažu da će to sigurno biti Zvonimir Boban.

- Logično je da se pojavila skupina igrača koja želi nešto promijeniti. Zdravko Mamić očito financijski dobro vodi klub, ali problem je što nema publike. Ti bi dečki htjeli da se igra pred 15.000-20.000 ljudi i zato su se pokrenuli. To su sve redom moji igrači, razumijem ih. Očito imaju neku viziju - uvjeren je Otto Barić.

Bivši igrači svjesni su svojih nedostataka i zato planiraju angažirati menadžera koji bi klub vodio kao tvrtku. A oni bi se bavili sportskom politikom.

- Podržavam ove dečke, promjene su u svakom slučaju dobro došle. Oni su klupske legende, stvorili su ime i novac u nogometu, sigurno bi bilo strasti koja je potrebna. Iskreno, da me netko pita, rekao bih da ja to ne mogu jer ne znam voditi klub. Zato mi se i sviđa njihova odluka da angažiraju menadžera - rekao je Željko Adžić, još jedan bivši igrač.

Prije javnosti “koalicija protiv Mamića” planove je predstavila navijačima. Bišćan i Marić navodno su se već sastali s predstavnicima Bad Blue Boysa, u kojima će sigurno imati podršku. Hoće li to biti dovoljno? Uključi li se i Zvone Boban, moglo bi biti. Mamić, čini se, opasno “visi”.


Lynx17
Lynx17
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 20.12.2005.
Poruka: 24.571
20. ožujka 2014. u 17:01
http://www.tuttomercatoweb.com/serie-a/esclusiva-tmw-udinese-osservato-anocic-e-i-talenti-della-dinamo-539285


EXCLUSIVE TMW - Udinese observed Anocic and talents Dinamo

03/20/2014 14:47 by Gianluigi Longari Twitter: article read 2012 times
 

As learned by our editorial team, Udinese continues his careful monitoring of the best talent around Europe. Observers of the Friulian club were present to follow the meeting between the youth teams of Osijek and Dinamo Zagreb, which are particularly distinct profiles Fran Brodic, Ante Coric and Bojan Knezevic. Pano talent dell'Osijek Silvio Anocic, also went on to sign for his team and already the subject of numerous negotiations last summer.

[uredio Lynx17 - 20. ožujka 2014. u 17:01]
Lynx17
Lynx17
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 20.12.2005.
Poruka: 24.571
20. ožujka 2014. u 17:14
OK, nije Dinamov, ali mooozda ce jednog dana biti: 


Marko Pjaca

http://www.youtube.com/watch?v=qimwiqoVUyI

  • Najnovije
  • Najčitanije