Potencijal za velika djela
Pristupio: 23.03.2008.
Poruka: 1.368
04. travnja 2013. u 17:30
To je egzaktno. Ima ih 7, ovaj dobiva isključenje i tu je trenutni kraj utakmice bez obzira na bilo što što se trebalo na terenu iduće dogoditi.
Pristupio: 07.08.2012.
Poruka: 1.618
04. travnja 2013. u 17:48
ali suđeni su istovremeno tak da to nema smisla. imaš možda taj članak?
Pristupio: 08.06.2010.
Poruka: 8.186
04. travnja 2013. u 18:24
The Phantom je napisao/la:
lukacrni je napisao/la:
To mi je jedno od najglupljih nogometnih pravila i nadam se da će se promijeniti. Zašto se tu gleda namjera, a kod ofsajda ne gleda? Recimo, stoper napucava loptu koja se od napadača odbija do njegovog suigrača koji je u ofsajdu i akcija se prekida.
Mislim da bi se jednostavno trebalo zabraniti vraćanje golmanu nogom, neovisno o namjeri.
Vidi cijeli citat

Eto vidiš ,ja se baš ne slažem. Puno bi se izgubilo na dinamici, više bi se odugovlačilo ( dodaš golmanu,on uzme u ruke, vrati suigraču i tako 15 puta).
Ja bi čak potpuno zabranija da golman smi uzimat u ruke ako je zadnji balun dira njegov sugrač. Bilo bi manje paseva prema nazad i, na neki način, si prisiljen igrat više napadački.

Pa to sam i tia napisat, ispalo je malo nespretno pa si krivo razumia.
Real dobio Galatasaray 3:0.

I recimo da se igra druga utakmica, Galatasaray recimo vodi 3:0, Realu su isključena 4 igrača i u 78. minuti Arbeloa napravi jedanaesterac uz isključenje.

Utakmica se, koliko sam shvatio, prekida - i što onda? Tko prolazi dalje?
Samo vjera, nada i ljubav, a najveća od njih je ljubav. Merčep, Praljak, Prlić, Petković, Ćorić, Pušić, Stojić - velikani hrvatskog naroda
xavice
xavice
Mali dioničar
Pristupio: 24.07.2011.
Poruka: 6.057
04. travnja 2013. u 19:11
Mourinho, Mijatović i Karanka pucaju penale protiv Terima, Davale i Taffarela.

Bogomdani je napisao/la:

Mislim da to zavisi o propozicijama natjecanja (ili ako tamo nije propisan takav slučaj, onda po odluci nadležnog tijela, u ovom slučaju UEFE). Naravno, zdravorazumski je očekivati da se odluči da u tom slučaju Galatasaray ide dalje.

no, recimo da momčad dobije prvu 4:0
na drugu dođe sa 7 igrača..i pri rezultatu 3:0 za protivnika..oni rade prekršaj u kaznenom prostoru za isključenje??
crveni karton..nema izvođenja penala..i prekid utakmice
sve cisto..izigrali su pravila..to se jednom baš i desilo

ne znam to pravilo. jel to pravilo egzaktno ili je podložno tumačenju? naime penal je prekid igre, najviša kategorija uz crveni karton, te njegovo izvađanje je prioritet, nema veze sa situacijom na terenu.

drugo, još bolje tumačenje je da se crveni karton i penal u takvoj situaciji dosuđuju istovremeno.

zato to pravilo nema smisla.

Penal nije prekid, nego nastavak igre.  Prekid igre je dosuđeni prekršaj.
Ako jedna od ekipa nema 7 igrača, utakmica se ne može nastaviti.  Dakle, jedanaesterac se ne može izvesti.

I am going to space, and when I come back I have to pick up poodle crap.
Kauboj
Kauboj
06. travnja 2013. u 07:05
rexus je napisao/la:

Točno.  Pravilima nogometne igre nije određeno što se događa nakon prekida.  Sudac samo u zapisnik napiše trenutnu situaciju i razlog prekida, a sve dalje je izvan pravila same igre, tj. odluka organizatora natjecanja.