Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.01.2010.
Poruka: 2.009
18. studenog 2022. u 22:05

Opet norveška mašinerija nalupala ovu ''moćnu'' Francusku koja samo nedorasle protivnike nabija dvoznamenkastom razlikom. Kada dođe pravi protivnik vidi se koliko je Francuska limitirana momčad, nikakvih kreacija u napadu večeras nisam vidio. Norveška ima problema na krilima i pivotu, to se vidi kroz cijeli turnir, ali vanjska linija Oftedal-Mork-Reistad je nedostižna za ove smiješne francuske fizikalke.

Stefan84
Stefan84
Mali dioničar
Pristupio: 10.10.2018.
Poruka: 8.939
18. studenog 2022. u 22:13

Francija nemoze ni protiv jedna Norveska koja dosao na EP sa 7 novi igraca.

Koliko ti psihologije znaci u sporta i koliko je Norveska unistio Francija mentalno. Francija nemaju samodoverba kada igra protiv Norveska. Porazeni su mentalno i pred pocetak tekma.

Inace Francija realno igra ocajan nemoderan rukomet. Pre bavan rukomet. Ne moze se igrati samo u odbrane treba i napad.

Mislim da jedino Rusija iskreno veruje da moze pobediti Norveska zato i dosta puta su i pobedio.

Ajd mozda sada i Danska. Ako Danska dobie Norveska 2 puta zaredom onda ova nihova generacije nikada nema da sere u gaci protiv Norveska.

Imas cak 4 igraca Francija koj nisu ni blizu ono sta su dokazao na EP.

Ali realno Norveska, Danska i Svedska trenutno 3 najbolji ekipi nasvijetu.

[uredio Stefan84 - 18. studenog 2022. u 22:18]
ALGHAZANTH
ALGHAZANTH
18. studenog 2022. u 23:55

Danska može iznenaditi Norvešku jedino igrom 7 na 6 i visokim postotkom realizacije s tako postavljenim napadom, kao što je bio slučaj u skupini. Čisto sumnjam da to može proći 2 puta u tako kratko vrijeme, ali nikad se ne zna. Ono polufinale protiv Crne Gore baš nije izgledalo dobro u pojedinim dijelovima susreta, Danska je barem 10 minuta svakog poluvremena izgledala kao momčad koja se prvi puta zajedno našla na terenu.

Francuska trenutno nema čime iznenaditi Norvešku, ta njihova igra djeluje kao pročitana knjiga, što pogotovo dolazi do izražaja kako međusobna utakmica sve više odmiče. Što će sada Krumbholz smisliti kao izgovor za poraz, nakon prošlogodišnjeg finala frajer izjavio da je Francuska bila umornija jer je imala teže protivnike na putu do finala. Sada mu je momčad bila u puno povoljnijem položaju, sva 3 protivnika u 2. krugu se unaprijed predala i nitko nije grizao za pobjedu protiv Francuske, pa opet jedno veliko ništa kada je trebalo nešto odigrati u napadu protiv Norveške.

Stefan84
Stefan84
19. studenog 2022. u 11:52

nie bio lako danska igrati sinoc. em je crna gora igrala patriotski ginili su za svaka lopta. te i sudija malo vise dozvolio agrezivnosti crna gora u obrane nego danska. imao crna gora sudija na svoju strane i protiv romunije.

a i crno goraca dosta glasni na tribine. nisu naviknati danci grati ispred takva atmosvera. oni su naviknati samo s pleskanje rukama.

drugo, ova je i prvo finae danka nakon 18 godine. ako da mozda malo i u grcu. u finalu nemaju sta izgubiti verujem po opustena igra.

dobar dan golmanu i sve je mozno. danska definitivno ima bolja klupa odnorveska, imaju bolja shirine. ali norveska ima 3-4 igrace koj su bolji od dankinje.

danska treba da trca sutra 60 minuta i rotirati u kontioniteta. posto imaju bolja shirine moze se isplatiti posledni 15 minuta. po sveza danska u finishu je kluc za pobedu.

ALGHAZANTH
ALGHAZANTH
19. studenog 2022. u 15:09

Zbog izostanaka kod Norveške možda Danska ima malo veću širinu, mada to nije ništa drastično. Vidjelo se jučer da svježina ne mora imati nikakvog utjecaja na konačni rezultat, Francuska je ušla u polufinale vrlo svježa i izrotirala sve što je mogla, pa opet nije pomoglo. U najjačem danskom klubu Esbjergu Norvežanke igraju glavnu ulogu dok su Dankinje više pomoćna radna snaga, ali se baš zbog toga reprezentacije vrlo dobro poznaju, a i Jensen je još jedna karika koja ih povezuje. Uglavnom, ne vjerujem da će Norveška opet odigrati onako slabu obranu, 19 primljenih golova za poluvrijeme je puno previše u svakom slučaju. Iako sam fan norveškog rukometa ne bi mi bilo posebno krivo ako Danska osvoji, samo neka nije antipatična Francuska jer njihova igra ne zaslužuje zlato, previše im je i ono olimpijsko koje su osvojili slučajno zahvaljujući Rusiji.

Onaj beskorisni EHF TV neće dati mogućnost praćenja finala uživo za nas koji imamo otvoren korisnički račun. Jučer je bio prijenos samo utakmice za 5. mjesto bez polufinala, tako da sam ih morao gledati na RTL-u i slušati onog komentatora koji ispaljuje krive informacije. Lik je rekao kako Norveška na ovom prvenstvu ima izostanaka zbog ozljeda što uopće nije istina. Opet sam provjerio i definitivno je sigurno da su Kari Brattset, Camilla Herrem i Sanna Solberg izostale zbog trudnoće. Veronica Kristiansen je otkazala jer ima nekakve liječničke preglede (nema veze s ozljedom) čiji se termini poklapaju s prvenstvom, dok Marit Rosberg Jacobsen nije uopće pozvana. S njih 5 u sastavu to bi bila druga priča i teško bi ijedan protivnik prošao s nekim manjim porazom do 3 razlike, gdjegod da se igra.

Stefan84
Stefan84
19. studenog 2022. u 15:26

ALGHAZANTH je napisao/la:

Zbog izostanaka kod Norveške možda Danska ima malo veću širinu, mada to nije ništa drastično. Vidjelo se jučer da svježina ne mora imati nikakvog utjecaja na konačni rezultat, Francuska je ušla u polufinale vrlo svježa i izrotirala sve što je mogla, pa opet nije pomoglo.

Vidi cijeli citat

Nie ni imalo preterao trcanje sinoc. Crna Gora zbog takticki razloga igrao duge bavne napade kvari tempo i brzine utakmica. Jer znaju da ne moze u run and gun protiv Danska.

Norveska sinoc je imala vise nego dovolno vreme se organizirati u odbrane. Jer Francija gra bavno i glupo.

Taj vremena sutra Norveska nema da dobie. Jer ide kontra i polukontra odmah. Zna danski selektor da ne moze im dati vremena se organizirati u odbrane.

A i Norveska igra brz napad. i to vise leze Danska nego igre koja Crna Gora igra s kocenje igre po 2 minuta napadi.

Noreska sinoc nista posebno nie odigrao. Imao prepuno teknicki gresaka slaba vuigranosti bekovi i krila.