dosla jednom stafeta i u Goricu... to jest, dolazila je valjda i prije, no nasa skola valjda nije bila predodredjena za docek, tako da se sjecam stafete samo taj put. Zapravo, onomad su se sjatile sve goricke skole i onda se kao docekivalo. Inace se u normalnim gradovima stafeta docekivala na gradskom trgu, no buduci da je Gorica post-urbanisticki grad, pa nema nekog konkretnog trga gdje se mogu skupit siroke narodne mase, docekivalo se oko neke fontane. Skupilo se dosta civila, kako po sluzbenoj duznosti, tako i iz neke znatizelje, sta ja znam. Sul-kolega je zivio na tom "trgu", pa je nas par klipana odlucilo da odemo kod njega na sok ili tako nesto, da skratimo vrijeme dok ne dodje Corpus Christ... pardon, Corpus Titi tj. stafeta... upadne dakle nas par bandita u njegov stan, njegova stara nas ponudi sokovima i onda smo isli igrat formule na njegovom Komodorcu. Omladina se potpuno prepustila carima informatizacije i potrosackog drustva. U neko doba odem na na balkon od njegovog stana, vidim kao neku guzvu, neko pljesce, no ne vidim ni tko trci ni samu stafetu, ma nista. I prodje pet minuta, prodje valjda i stafeta i masa se pocne razilazit. Tako je prosla moja prva i jedina stafeta. Druze Tito, mi ti se kunemo, da sa tvog puta ne skrenemo... ako u blizini nema Komodorca. Izdali smo i revoluciju i sve zrtve nasih naroda i narodnosti. Jbga, oni su more krvi prolili da se par desetogodisnjih dripaca igra na Komodorcu i promasi stafetu. S druge strane, mozda je bas o tom razmisljao drug Ivo Lola Ribar dok je umirao... da djeca jednog dana zive normalno
Stara je vec onda govorila da je ta stafeta glupost, no pripisali smo to njezinoj neukrotivoj i lajavoj zagorskoj naravi. Suti, zeno. Nekoliko godina poslije je na JNA odrzan posljednji slet, a koji se zavrsio tako sto je umjesto opceljudske-humano-dobrociniteljsko-socijalisticke parole SIT GLADNOM NE VJERUJE na semaforu zasvijetlilo SIV GLADOM NE VJERUJE
objasnjenje za one koju su rodjeni nakon posljednjih europskih uspjeha Hajduka, Zvezde i Lokomotive iz Leipziga: SIV je Savezno izvrsno vijece, federalna vlada
[uredio ian wright - 25. svibnja 2012. u 09:23]