DPK,6.Avenija

bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
25. svibnja 2012. u 08:51
obratite molim pažnju na portret ove (predivne!) žene iz 1914....

 
dakle radi se o dami imena Tilla Duriex (ista ona po kojoj ime nosi jedna zg izdavačka kuća), jednoj sjajnoj ženi iz prošlih vremena,glumici koja je dio života provela u Opatiji.
Portret koji vidite naslikao je 1914.g  ni manje ni više nego Renoir,jer gospođa Tilla pripadala je doista visokom društvu.
Slika je značajna jer ju je gospođa sa sobom (nakon 4 braka!) ponijela u Opatiju i zamijenila za hotel Kristal!-dakle,remek djela vrijedila su i tad kao i danas,desetke milijuna $.

Također zanimljivo,ovaj portret danas više nije u Opatiji već je izložen u Metropolitan muzeju u Gradu.

Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
25. svibnja 2012. u 08:53
a evo nama i petka,najboljeg dana u životu radnog čo'eka!

if we build (it),he will come!

Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.988
25. svibnja 2012. u 09:15
dosla jednom stafeta i u Goricu... to jest, dolazila je valjda i prije, no nasa skola valjda nije bila predodredjena za docek, tako da se sjecam stafete samo taj put. Zapravo, onomad su se sjatile sve goricke skole i onda se kao docekivalo. Inace se u normalnim gradovima stafeta docekivala na gradskom trgu, no buduci da je Gorica post-urbanisticki grad, pa nema nekog konkretnog trga gdje se mogu skupit siroke narodne mase, docekivalo se oko neke fontane. Skupilo se dosta civila, kako po sluzbenoj duznosti, tako i iz neke znatizelje, sta ja znam. Sul-kolega je zivio na tom "trgu", pa je nas par klipana odlucilo da odemo kod njega na sok ili tako nesto, da skratimo vrijeme dok ne dodje Corpus Christ... pardon, Corpus Titi tj. stafeta... upadne dakle nas par bandita u njegov stan, njegova stara nas ponudi sokovima i onda smo isli igrat formule na njegovom Komodorcu. Omladina se potpuno prepustila carima informatizacije i potrosackog drustva. U neko doba odem na na balkon od njegovog stana, vidim kao neku guzvu, neko pljesce, no ne vidim ni tko trci ni samu stafetu, ma nista. I prodje pet minuta, prodje valjda i stafeta i masa se pocne razilazit. Tako je prosla moja prva i jedina stafeta. Druze Tito, mi ti se kunemo, da sa tvog puta ne skrenemo... ako u blizini nema Komodorca. Izdali smo i revoluciju i sve zrtve nasih naroda i narodnosti. Jbga, oni su more krvi prolili da se par desetogodisnjih dripaca igra na Komodorcu i promasi stafetu. S druge strane, mozda je bas o tom razmisljao drug Ivo Lola Ribar dok je umirao... da djeca jednog dana zive normalno

Stara je vec onda govorila da je ta stafeta glupost, no pripisali smo to njezinoj neukrotivoj i lajavoj zagorskoj naravi. Suti, zeno. Nekoliko godina poslije je na JNA odrzan posljednji slet, a koji se zavrsio tako sto je umjesto opceljudske-humano-dobrociniteljsko-socijalisticke parole SIT GLADNOM NE VJERUJE na semaforu zasvijetlilo SIV GLADOM NE VJERUJE



objasnjenje za one koju su rodjeni nakon posljednjih europskih uspjeha Hajduka, Zvezde i Lokomotive iz Leipziga: SIV je Savezno izvrsno vijece, federalna vlada
[uredio ian wright - 25. svibnja 2012. u 09:23]
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
25. svibnja 2012. u 09:23
ti se to referiraš na Dinamove portugalske godine,zar ne?
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.988
25. svibnja 2012. u 09:31
jok, to je baketina za male cipale
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
25. svibnja 2012. u 09:42
Hajdukovi evropski uspesi...
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.09.2003.
Poruka: 3.591
25. svibnja 2012. u 09:42
Kauboj je napisao/la:
NYC je napisao/la:
Kauboj je napisao/la:
Pa isla je stafeta i nakon sto je Tito umro.  To sto ste rodjeni poslije njegove smrti vam nije nikakvo opravdanje...
Vidi cijeli citat



Prisustvovah jednom takvom spektaklu. Nešto najmorbidnije u mom životu... pogotovo trenutak kada su se svi ukrutili, a sa zvučnika pustili njegov govor.    Samo me je tetrahidrokanabinol spasao da ne otkinem. 
Vidi cijeli citat


Pa ako si se ukrutio, onda je valjda bio sildenafil citrat, a ne taj THC...


Nego, bjež(mo) s topica danas, danas je Dan MLADOSTI.
Vidi cijeli citat


pišem svakom po peticu iz kemije odmah, pantela jedinica iz povijesti, zalaganja i ONO i DSZa, mrš direktoru na dozu političkog vaspitanja (pokucaj prvo jer sad obično nateže tajnicu), jake što ga motta oko plota (tarabe) tebi jedan iz tjelesnog (preventive radi).
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.09.2003.
Poruka: 3.591
25. svibnja 2012. u 09:48
ian wright je napisao/la:
jok, to je baketina za male cipale
Vidi cijeli citat


baš kad sam se pobojanio da smo sve ciple izlovili, eno neki dan osvanula u kafani blanka u koitualnom zanosu a gazda ne trza.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
25. svibnja 2012. u 10:38
Dejan NS je napisao/la:
Hajdukovi evropski uspesi...
Vidi cijeli citat


a s kim ono vi imate NEGATIVAN skor u Jugoligi?....Molim?...?
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
25. svibnja 2012. u 10:48
bojangles je napisao/la:
Dejan NS je napisao/la:
Hajdukovi evropski uspesi...
Vidi cijeli citat


a s kim ono vi imate NEGATIVAN skor u Jugoligi?....Molim?...?
Vidi cijeli citat


Ta priča nema veze sa "evropskim uspesima".....mada ako baš insistiraš, pored Ajduka pozitivan skor ima i
Iskra Bugojno.
[uredio Dejan NS - 25. svibnja 2012. u 10:49]
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
  • Najnovije
  • Najčitanije