terry boy objasnija! Bleki je bio car za onu generaciju - ne samo po igri nego i po originalnom ludilu koje je ispoljavao kako na terenu tako i van. Nakon čuvenog dogovora igrača reprezentacije da bojkotuju sledeću utakmicu hjer im nisu isplaćene obećane pare za plasman u drugi krug - jedini je on ostao dosledan i javno se sukobio sa celoim vrhuškom FSJ + KPJ + SUBNOR + SKOJ + SSSR. I naravno, samo je on bio udaljen iz tima protiv Zap. Nemačke u utakmici koju smo laganini pukli 0:2.
Ko god je dovoljno mator da ga pamti - čak ne toliko u Zvezdi koliko u reprezentaciji će vam potvrditi da je bio igrač ekstra klase.
A to što se ultras podsmeva na "američku kuću slavnih", ja bih ga samo podsetio da je Bleki igrao u njujorškom Kosmosu kada je taj klub bio na vrhuncu i da je bio proglašen za NAJBOLJEG igrača u konkurenciji jednog Beckenbauera, Carlos Alberta, Gigi Chinaglie... i drugih! Pele je odigrao poslednju utakmicu u njihovom dresu samo nekoliko dana pre Blekijevog dolaska u klub (ipak su skupa odigrali jednu prijateljsku) . Elem, u toj konkurenciji on biva IZABRAN od saigrača i postaje KAPITEN tima. I dan danas kad ovde naletim na nekog veterana koji je pratio Cosmos u to vreme, dovoljno je reći samo, "Bogie" i videćeš kako se lice sagovornika u sekundi ozari nekom neopisivom srećom... dobro, malo sam preterao... ali samo malkice...
U februaru sam imao tu čast da zasednem u jednoj kafani sa Blekijem i da razgovaramo - skoro 4 puna sata!!! Nekakav sažetak tog razgovora sam objavio na našem navijačkom sajtu:
http://www.redstarbelgrade.info/fudbal-srb-2/vesti/460-vladislav-bogicevic-bleki.html
Izvinjavam se,
čak i ispričavam, zbog ćiriličnog pisma. Ali, ja se o tome ne pitam. Ako vam nije problem i ako vas zanima YU fudbal 1970ih - obavezno pročitajte.