DPK,6.Avenija

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.12.2007.
Poruka: 4.267
04. svibnja 2012. u 13:50
Sjećam se davnog koncerta iz 2006. godine u Pauku kada su nastupali zajedno sa Iron&Wine-om, a ove godine će nastupati sa Lambchopom, uglavnom radujem se dobroj svirci.

A čuj, bendovi poput Calexica, Iron&Wine, Lambchopa su i dalje nepoznati za veliku većinu Hrvata tako da ne bi rekao da se tu radi o komercijalizaciji, jer takve bendove ne možeš komercijalizirati i ne možeš napuniti Ledenu dvoranu sa nekoliko tisuća ljudi, no možeš recimo Pauk sa par stotina ljudi i to je okay! 

Ljudi poput nas koji znaju za Calexico će otići na koncert ako su u mogućnosti, no neki "average Joža" da mu veliš da je Calexico u Zg-u na jesen bi te samo blijedo pogledao i pitao koji je to klinac?!
[uredio HOTSPUR - 04. svibnja 2012. u 13:56]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 9.210
04. svibnja 2012. u 14:09
šifra: terraneo...

šifra: national

šifra: žedno uvo..

sve je to dovoljno komercijalno koliko zapravo nije po svojoj prirodi.

jebiga, nije U2 ili RHCP ili Tmobile ali Terraneo ispada iz svakog kantuna i o njemu se priča i na njemu se zarađuje i na njemu se veseli.

bravo za matu!
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.657
04. svibnja 2012. u 14:19
khaderach je napisao/la:
šifra: terraneo...

šifra: national

šifra: žedno uvo..

sve je to dovoljno komercijalno koliko zapravo nije po svojoj prirodi.

jebiga, nije U2 ili RHCP ili Tmobile ali Terraneo ispada iz svakog kantuna i o njemu se priča i na njemu se zarađuje i na njemu se veseli.

bravo za matu!
Vidi cijeli citat


Ne diraj mi Bogove!  

Pa nisam baš primjetio da Terraneo ispada iz svakog kantuna, mislim trebalo je nešto napraviti prve godine da ljudi uopće čuju da postoji. A nakon prošlogodišnjih fantastičnih komentara i kritika, dodatna reklama im više nije ni potrebna. Za jedan takav festival u Hrvatskoj je impresivno da moraju odbijati volontere jer imaju previše zahtjeva. 

Ukoliko je trud i konačan rezultat super, nemam ništa protiv da ovi koji su taj trud i rad  uložili i okrenu neku siću, sumnjam da se tu vrte neke ogromne pare. 
I'm not mean, you're just a sissy.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.12.2007.
Poruka: 4.267
04. svibnja 2012. u 14:41
Oprosti, ali ja sam se eksplicitno odnosio na bendove koje sam nabrojavao... (što se tiče komercijalizacije) 

Pa spram Inmusica, Garden Festa, ovog onog, ni sam nisam primjetio da ispada iz "svakog kantuna" ,možda u tim krajevima, ali ovdje na istoku, ni pod razno... Da se razumijemo, po zanimljivosti, ambijentu i line up-u, Terraneo mi je na broju jedan, 

Kauboj
Kauboj
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 30.12.2003.
Poruka: 22.210
04. svibnja 2012. u 14:43
bojangles je napisao/la:
evo nama i petka,najboljeg dana u životu radnog čo'eka!

if we build (it),he will come!

Vidi cijeli citat



Eh, da hoće uletiti kakav free upgrade danas... stvarno bi bio dobar dan...
I am going to space, and when I come back I have to pick up poodle crap.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 9.210
04. svibnja 2012. u 14:46
ma krivo percipirate moje postove... meni je drago da je komercijalnije (kao pravi termin) jer bi bila šteta da nije i dokazivalo bi bojanove tvrdnje o potrebitoj evakuaciji.

ovako ima nade....


inače, terraneo ispada po zagrebu sa svakog plakata i ima dobre sponzore. bravo još jednom!

zagreb je koncertno sad jači nego ikad u zadnjih dvaest godina.


da nema  talijanskog lobija bio bi tu i Bruce :)
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.12.2007.
Poruka: 4.267
04. svibnja 2012. u 14:58
E vidiš, meni je žao što se takvi bendovi, happeninzi komercijaliziraju u toj mjeri, jer time činom gube na originalnosti, a tako i na važnosti.Postanu konfekcija i s vremenom izgube čar!

To velim iz razloga što hrpa ljudi koja dođe tamo ne pripada toj sceni, oni su došli samo zato jer su čuli da je to "jebeno", a ne razumiju bit, niti glazbu koja je prisutna, pa onda samo pljuju isprdavaju tu scenu...

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 9.210
04. svibnja 2012. u 15:27
da nema komercijalizacije ne bi bilo ni festivala.

a i terraneo je dokaz da se rad  i znanje isplati i  zato - two thumbs up!

elite kakve god bile nisu dobre :P
-----------------------------------------------------------------------------------------------

simobilički sam podvukao crtu - pojma nemam brojke inače, ovo je sve samo pretpostavka i pod komercijalno mislim na ''medijski komercijalno''

možemo nastavit diskusiju na calexicu :D
Deneb
Deneb
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.01.2006.
Poruka: 2.972
04. svibnja 2012. u 17:01
http://www.save70.mk/
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
04. svibnja 2012. u 18:36
HOTSPUR je napisao/la:
E vidiš, meni je žao što se takvi bendovi, happeninzi komercijaliziraju u toj mjeri, jer time činom gube na originalnosti, a tako i na važnosti.Postanu konfekcija i s vremenom izgube čar!

To velim iz razloga što hrpa ljudi koja dođe tamo ne pripada toj sceni, oni su došli samo zato jer su čuli da je to "jebeno", a ne razumiju bit, niti glazbu koja je prisutna, pa onda samo pljuju isprdavaju tu scenu...

Vidi cijeli citat
sudit o motivaciji drugih je malo pretenciozno. pogotovo jer se to onda moze okrenut i u suprotnom smjeru...

a i neznam zasto bi netko bacio pare na festival i "pljuvao i isprdavao scenu". stogod to znacilo...