Da nije bas sve crno u kukuriku vladi, pobrinuo se Ante Kotromanovic, koji svoj posao radi za cistu peticu.
Modernizacija hrvatske vojske u punom zamahu, u sklopu NATO programa, obezbjedio je za 2015. kupovinu nekoliko modernih naoruzanja.
Za pocetak, kupljeno 16 komada Bell OH-59 Kiowa helikoptera, popularna "laka zracna konjica", nasljednik nekad cuvenog Bell Huey helikoptera proslavljenog u Vijetnamu, inace Kiowa se uz ratne zadatke moze koristiti i za mirnodopske zahvaljujuci modernoj opremi koju posjeduje, odlican za pretragu terena (termovizija, laserski sustavi mjerenja, moderan sustav kamera) recimo kad ovi Cesi i ini planinari zalutaju na Velebitu i slicno.

s obzirom da Hrvatska nema sredstva za moderno borbeno zrakoplovstvo, ovakvo naoruzanje je najbolja zamjena
Zatim, vec sklopljen posao sa Nijemcima, kupljeno 12 komada mobilnih haubica PzH 2000, najmodernije oruzje te vrste na svijetu, ponos njemacke vojske.. cudoviste od oruzja, ruske Gvozdike odlaze u staro zeljezo, a Panzerhaubica u hrvatske vojarne.

Ovih 12 bebica moze sravniti omanji grad sa zemljom za nekoliko minuta, zbog velike brzine paljbe, do 13 projektila 155 milimetara u minuti, po jednoj.
Domet je jos bolja stvar, preko 40 kilometara sa odredjenim projektilima, taman do Beograda

Patrie su vec stara vijest, i pored afere za koju ce Stipe Mesic kad tad odgovarati, posao je povoljan za Djuru Djakovica koji je odavno na normi "svaki tjedan, BOV jedan", oko 130 ih je u posjedu hrvatske vojske, ostalo se izvozi napolje. I Patrie pored ratne, imaju i mozebitnu mirnodopsku upotrebu, sanitet recimo, u uvjetima poplava, s obzirom da je taj oklopnjak amfibija.
Takodje i namjesna proizvodnja naoruzanja, Aalan, rijecki Metallic d.o.o. sa svojom verzijom popularnog Milkora, RBG-6

zatim prvi hrvatski jurisni automat

pa jos prvi hrvatski samokres, zatim Ero (nasa verzija izraelskog UZI-ja) i tako dalje.
Bilo bi lijepo da se to oruzje ne prodaje islamistima u Siriji i Iraku, ali to je vec politika...
Kotromanovic ima srecu sto NATO ne dopusta propast hrvatske vojske, iz svojih interesa naravno, da se pita Pusicku i Milanovica, branila bi nas JNA...
Od kauboja smo dobili 170 komada
Oshkosh M-ATV 
80
International MaxxPro vozila

i 20
RG-33 vozila, juznoafricka proizvodnja za US Army

ova tri tipa vozila spadaju u MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) tehnologiju, prevashodno namijenjena za transport nasih vojnika u Afganistanu i Iraku ili di su vec u misiji.
U svakom slucaju, bravo Ante, jedini ministar koji svoj posao radi onako kako bi trebao raditi.