Hrvatska politička scena

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.03.2012.
Poruka: 13.021
05. siječnja 2015. u 00:40
lošu strategiju ima kolinda, previše povišenih tonova, previše ostrašćena, previše koristi patetičnu 'domoljubnu' demagogiju. po meni srlja ravno u poraz. što je najgore uglavnom glumi, vidi se da uopće nije prirodno takva. zamisli da uživljavanjem u neku rolu prikazuješ sebe gorim nego što jesi 

HDZ je u biti trebao napraviti isto što i SDP 2010. izvući nekog totalno anonimnog, skuliranog profesora smirujuće vanjštine, koji nema veze sa sanaderom i koji djeluje ko ljekovita kamilica za penzionerske oči (ako uopće imaju takvog naravno)
i onda se u kampanji držati nekoliko jednostavnih pravila koji zahtjevaju upotrebu elementarne logike. dakle potpuno se distancirati od odioznih i javnosti gnjusnih likova i njihovih donacija (mamić prvenstveno, horvatinčić i sl), ne kopati sebi jamu, potpuno se distancirati od sanaderove vlade što današnji hdz-ovci i čine ali na pogrešan način- pranjem ruku prilično agresivnom retorikom. a trebali bi smirenijim tonom pričati o tom razdoblju s dozom skrušenosti pa čak i kolektivnog kajanja, zvučali bi iskrenije, više ljudski a to se ljudima sviđa.  
dalje, taj kandidat bi trebao imati stav pa makar i umjeren stav oko velike većine pitanja. kloniti se prekomjerne domoljubne demagogije, s vremena na vrijeme ubaciti koju patriotsku parolu ali ne upadati u patetiku. kloniti se agresivne difamacije protukandidata a trebao bi se tu i tamo složiti s josipovićem tamo gdje je to prihvatljivo- to bi bilo taktički jako dobro. što manje koristiti ja 'neću' ovo ili ono, ja nisam takav i takav.. pusti ljude da te ocjene a ti se drži pozitivne spike. 

uglavnom to bi bila nekakva normalna izborna strategija jedne suvremene srednjoeropske stranke desnog centra, što si HDZ-ovci često znaju tepati. međutim utopija.. to onda ne bi bio HDZ kakvog znamo- potpuno autokratska, klijentelistička, zatvorena, autistična partija poslušnika u kojoj su notorne budale i bezprizorni kriminalci često igrali najvažnije uloge.
[uredio Kontroler - 05. siječnja 2015. u 00:48]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
05. siječnja 2015. u 01:11
Da nije bas sve crno u kukuriku vladi, pobrinuo se Ante Kotromanovic, koji svoj posao radi za cistu peticu.

Modernizacija hrvatske vojske u punom zamahu, u sklopu NATO programa, obezbjedio je za 2015. kupovinu nekoliko modernih naoruzanja.

Za pocetak, kupljeno 16 komada Bell OH-59 Kiowa helikoptera, popularna "laka zracna konjica", nasljednik nekad cuvenog Bell Huey helikoptera proslavljenog u Vijetnamu, inace Kiowa se uz ratne zadatke moze koristiti i za mirnodopske zahvaljujuci modernoj opremi koju posjeduje, odlican za pretragu terena (termovizija, laserski sustavi mjerenja, moderan sustav kamera) recimo kad ovi Cesi i ini planinari zalutaju na Velebitu i slicno.



s obzirom da Hrvatska nema sredstva za moderno borbeno zrakoplovstvo, ovakvo naoruzanje je najbolja zamjena

Zatim, vec sklopljen posao sa Nijemcima, kupljeno 12 komada mobilnih haubica PzH 2000, najmodernije oruzje te vrste na svijetu, ponos njemacke vojske.. cudoviste od oruzja, ruske Gvozdike odlaze u staro zeljezo, a Panzerhaubica u hrvatske vojarne.



Ovih 12 bebica moze sravniti omanji grad sa zemljom za nekoliko minuta, zbog velike brzine paljbe, do 13 projektila 155 milimetara u minuti, po jednoj.
Domet je jos bolja stvar, preko 40 kilometara sa odredjenim projektilima, taman do Beograda

Patrie su vec stara vijest, i pored afere za koju ce Stipe Mesic kad tad odgovarati, posao je povoljan za Djuru Djakovica koji je odavno na normi "svaki tjedan, BOV jedan", oko 130 ih je u posjedu hrvatske vojske, ostalo se izvozi napolje. I Patrie pored ratne, imaju i mozebitnu mirnodopsku upotrebu, sanitet recimo, u uvjetima poplava, s obzirom da je taj oklopnjak amfibija.

Takodje i namjesna proizvodnja naoruzanja, Aalan, rijecki Metallic d.o.o. sa svojom verzijom popularnog Milkora, RBG-6



zatim prvi hrvatski jurisni automat



pa jos prvi hrvatski samokres, zatim Ero (nasa verzija izraelskog UZI-ja) i tako dalje.

Bilo bi lijepo da se to oruzje ne prodaje islamistima u Siriji i Iraku, ali to je vec politika...

Kotromanovic ima srecu sto NATO ne dopusta propast hrvatske vojske, iz svojih interesa naravno, da se pita Pusicku i Milanovica, branila bi nas JNA...

Od kauboja smo dobili 170 komada Oshkosh M-ATV



80 International MaxxPro vozila



i 20 RG-33 vozila, juznoafricka proizvodnja za US Army



ova tri tipa vozila spadaju u MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) tehnologiju, prevashodno namijenjena za transport nasih vojnika u Afganistanu i Iraku ili di su vec u misiji.

U svakom slucaju, bravo Ante, jedini ministar koji svoj posao radi onako kako bi trebao raditi.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
05. siječnja 2015. u 01:11
meni Josipović ima daleko najlošiju strategiju, prvo se samodopadno smijuljio uvjeren u pobjedu, a onda kad je pobijedio za picinu dlaku, onda se najednom zabrinuo za sve a glavna strategija je "HDZ ovo zasrao, HDZ ono zasrao", ovo su predsjednički a ne parlamentarni

naravno Kujundžićeva strategija je van svih zakona svemira, to je prosto kulturna baština nulte kategorije
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.09.2009.
Poruka: 5.959
05. siječnja 2015. u 04:19
komunisti nisu nikada osvojili voljom naroda, samo lazima, obmanama, otimacinom, nasiljem. sad im je ta demokracija, te europske stecevine, institucije...to im je strano pa ne mogu bas javno ubijati i otimati, ali lagati i obmanjivati mogu. 
od '45. laprdaju narodu o reformama, iz jedne reforme u drugu, a sve sto taknu pretvore u govno. 
sto drugo moze kad se spoji divljastvo, zadojenost, necovjecnost, neznanje i negativna selekcija unutar samih sebe?
Sergejus Jovaiša
Sergejus Jovaiša
Željan dokazivanja
Pristupio: 17.09.2013.
Poruka: 321
05. siječnja 2015. u 08:08
cyc je napisao/la:
komunisti nisu nikada osvojili voljom naroda, samo lazima, obmanama, otimacinom, nasiljem. sad im je ta demokracija, te europske stecevine, institucije...to im je strano pa ne mogu bas javno ubijati i otimati, ali lagati i obmanjivati mogu. 
od '45. laprdaju narodu o reformama, iz jedne reforme u drugu, a sve sto taknu pretvore u govno. 
sto drugo moze kad se spoji divljastvo, zadojenost, necovjecnost, neznanje i negativna selekcija unutar samih sebe?
Vidi cijeli citat


jedino je dvojba da objasniš na koje komuniste misliš? naime komunisti u HDZ-u su ipak jednom osvojili vlas voljom naroda sad već davane i slavne 1990. kad su otkrili da se stare navike ne mijenjaju popušili su opet od starih komunjara. Dakle Hrvatska je osuđena na komunjare i orjunaše. jedino što su neki toliko zasljepljeni i glumpavi pa ne znaju pročitat da su jedni stare jugoslavenčine a drugi lopine na račun lažnog domoljublja i hrvatstva po zanimanju.
nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.313
05. siječnja 2015. u 09:36
KlitOris je napisao/la:
cyc je napisao/la:
komunisti nisu nikada osvojili voljom naroda, samo lazima, obmanama, otimacinom, nasiljem. sad im je ta demokracija, te europske stecevine, institucije...to im je strano pa ne mogu bas javno ubijati i otimati, ali lagati i obmanjivati mogu. 
od '45. laprdaju narodu o reformama, iz jedne reforme u drugu, a sve sto taknu pretvore u govno. 
sto drugo moze kad se spoji divljastvo, zadojenost, necovjecnost, neznanje i negativna selekcija unutar samih sebe?
Vidi cijeli citat


jedino je dvojba da objasniš na koje komuniste misliš? naime komunisti u HDZ-u su ipak jednom osvojili vlas voljom naroda sad već davane i slavne 1990. kad su otkrili da se stare navike ne mijenjaju popušili su opet od starih komunjara. Dakle Hrvatska je osuđena na komunjare i orjunaše. jedino što su neki toliko zasljepljeni i glumpavi pa ne znaju pročitat da su jedni stare jugoslavenčine a drugi lopine na račun lažnog domoljublja i hrvatstva po zanimanju.
Vidi cijeli citat


zabadava ti je to govoriti, dovoljno je samo reci bog, hrvati i domovina i osvajas srca mnogih....
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.414
05. siječnja 2015. u 10:10
Eric Delko je napisao/la:
meni Josipović ima daleko najlošiju strategiju, prvo se samodopadno smijuljio uvjeren u pobjedu, a onda kad je pobijedio za picinu dlaku, onda se najednom zabrinuo za sve a glavna strategija je "HDZ ovo zasrao, HDZ ono zasrao", ovo su predsjednički a ne parlamentarni
Vidi cijeli citat

ja sam njega prekrižio još na početku kampanje, predsjednik si 5 godina, pa ne možeš sad nuditi promjene i prijedloge kako poboljšati život u hrvatskoj, tu su drugi kandidati za to, on bi morao braniti sve kaj je napravio u mandatu, ali kako nema baš materijala okrenuo se drugoj taktici...
Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.09.2009.
Poruka: 5.959
05. siječnja 2015. u 11:16
KlitOris je napisao/la:
cyc je napisao/la:
komunisti nisu nikada osvojili voljom naroda, samo lazima, obmanama, otimacinom, nasiljem. sad im je ta demokracija, te europske stecevine, institucije...to im je strano pa ne mogu bas javno ubijati i otimati, ali lagati i obmanjivati mogu. 
od '45. laprdaju narodu o reformama, iz jedne reforme u drugu, a sve sto taknu pretvore u govno. 
sto drugo moze kad se spoji divljastvo, zadojenost, necovjecnost, neznanje i negativna selekcija unutar samih sebe?
Vidi cijeli citat


jedino je dvojba da objasniš na koje komuniste misliš? naime komunisti u HDZ-u su ipak jednom osvojili vlas voljom naroda sad već davane i slavne 1990. kad su otkrili da se stare navike ne mijenjaju popušili su opet od starih komunjara. Dakle Hrvatska je osuđena na komunjare i orjunaše. jedino što su neki toliko zasljepljeni i glumpavi pa ne znaju pročitat da su jedni stare jugoslavenčine a drugi lopine na račun lažnog domoljublja i hrvatstva po zanimanju.
Vidi cijeli citat


gledaj, ti radis tipicnu zamjenu teza i branis najgore zlocince u povijesti hrvatskog naroda (komunisticku partiju, titoiste, orjunase, jugoslavene kako god ih opisali), pa i globalno tako sto lijepis etiketu komunizma i lopovluka hdz-u.

je li tebi jasno da sva stetu koju su napravili hdz-ovci, i materijalna i moralna, se moze sazeti u dan postojanja skh-sdp-skj?
je li tebi jasno da ta banda nehumanih stvorova nije hrvatska komunisticka partija, nego jugoslavenska? pa to je svjetski fenomen cak i medju komunistickim zemlajma da postoji takva banda izdajnika koji se vezu s najvecim neprijateljima protiv svoje zemlje i svojih ljudi. zamisli partiju kube, vijetnama, kine itd. .da idu izdati svoju zemlju stavljajuci se pod jaram dokazanim neprijateljima? izbila bi nova revolucija, a hrvati vec 15 godina pasivno promatraju kako nas guraju u nove juge, regione, balkane, rasturajuci gospodarstvo, vojsku, policiju, sudstvo, tajne sluzbe, diplomaciju, skolstvo...i namecuci svoje bolesne ideoloske stavove cak i djeci.

dakle pitanje je radis li svjesno te obmane ili si instruiran medijskim i pranjem mozga jednako tako zaglupljene okoline? daj priznaj jesi li jedan njihov kurvin sin ili si budala. ma ne moras javno, samo se zapitaj. u svakom slucaju, takvo razmisljanje nas dovodi u opasnost od jos jednog mandata jugoslavenskog zlocinca.

i sad on govori o reformama?
MA KOJIM REFORMAMA? koju su reformu komunisti uspjesno proveli?
pa cak i da se medju njima pojavi netko voljan i sposoban, sto je jako tesko obzirom na zatupljenost propalom ideologijom, neadekvatno obrazovanje i negativnu selekciju, odmah bi ga zatukli.

[uredio cyc - 05. siječnja 2015. u 11:19]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.03.2012.
Poruka: 13.021
05. siječnja 2015. u 11:27
  

jedno pitanje generale

cyc je napisao/la:
 ..divljastvo, zadojenost, necovjecnost,..
Vidi cijeli citat


što ti je zadojenost? 

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.01.2010.
Poruka: 5.257
05. siječnja 2015. u 11:32
Indoktriniranost
  • Najnovije
  • Najčitanije