Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h

123
...
222324
LeonardoDaVinci
LeonardoDaVinci
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2025.
Poruka: 796
danas u 17:16

bobrock je napisao/la:

Ajduk1911 je napisao/la:

bobrock je napisao/la:

Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa. Kao mi smo neka sila.....

Vidi cijeli citat


Nerealni smo jer očekujemo da nas ne prebije Panama koja ima čitavih 0 igrača u top 5 liga i to bez par bitnih igrača u prvih 11.

Onaj Cristian Martinez koji je protiv nas izgledao kao Messi igra za ekipu koja je u donjem dijelu izraelske lige, najbolji igrači im igraju u puno slabijim ligama u odnosu na naše igrače, ali evo, mi bi trebali bit sretni jer nismo primili gol protiv takve reprezentacije.

Evo ja ti mogu predložit da umjesto tih 20 minuta pogledaš 2000 minuta Smolčića u Comu i onda to usporediš sa čitavih 90 minuta Jakića u Augsburgu na desnom beku.

Ova "utakmica na rezultat" je podsjetila na onu protiv Albanije, 0 kontrole i visi nam gol svaki napad, ali ovaj put smo se izvukli.

Hrvatska je pokazala i dokazala zadnjih 10 godina da se može nosit sa najjačim ekipama bez problema, pokazala je to i u prvoj utakmici (- prekidi) i slavit 1 bod kao da smo mi neki Curacao ili Haiti je smiješno.

 

 

Vidi cijeli citat


Dragi moj prijatelju, ja se ne slazem s tobom. 

Igrom slucaja pogledao sam vise utakmica Coma proslu sezonu. Nije Smolcic uopce bio nesto narocito u 'Walking football' ligi Serie A. Nije imao puno prilike braniti brze prodore po krilu. Timski se Como dobro branio i dobro su igrali posjed lopte. Ali ovdje ne igraju ni Como ni Augsburg. Ovo je sasvim drugi par rukava. Isto tako (ako si dovoljno star) mogli bi se sjetiti Aljose Asanovica i njegovih igara u Napoliju u odnosu na njegove igre reprezentaciji. Nije to isto. Ti slobodno razmisljaj zasto to nije isto. Smolcic je prespor za beka. I kad udje u rastimanu neuigranu ekipu reprezentacije, pobjegne mu igrac za kojeg je direktno odgovoran. To bi protiv Engleza i svih ovih crnih atleta iz nase grupe bilo pogubno. Vidjelo se to u onih 20ak minuta sto sam gore napisao. Ne zelim blatiti momka, mozda decko bude super u buducnosti, ali sad nije na nivou za ovo natjecanje.

Hrvatska je u zadnjih deset godina dokazala i pokazala da moze i primiti 6 golova od Spanjolske, po cetiri od Portugala i Francuske....da moze izgubiti od Madjarske, Slovenije. Da moze ne pobijediti Albaniju, usahlu Italiju.... Uostalom pogledaj nas ukupan omjer s tim velikim reprezentacijama. Jednom smo pobijedili Engleze u zadnjih 10 godina dok su oni nas dobili vise puta. Jednom smo dobili Spanjolce dok su oni nas vise puta. Belgiju izbacili nerijesenim ishodom kao i Brazil. Portugal dobili u za njih nebitnoj utakmici a oni nas razvale skoro svaki put. 

Mi smo bili dobri do prije 4 godine i nakon finala lige nacija mi smo u slobodnom padu. Sad treba prihvatiti novu realnost, takvi smo kakvi smo i treba nas veseliti i pobjeda i cista mreza protiv Paname. Gubili smo mi i od Makedonije koja je isto imala jednog i pol igraca. Pa jbg, Nikola Krstovic iz Atalante i Crne Gore nam je skolovao Sutala i Caletu u Podgorici.... tu smo utakmicu isto mogli izgubiti, ali srecom pa nismo.

Vidi cijeli citat


Aj pišeš gluposti, Hrvatska je u 10 dokazala da može razvaliti doprvaka argentinu 3:0, lupat komplekse Englezima u polufinalu, dotuci brazilce u cetvrtfinalu od kojeg se i dan danas nisu oporaviti, sibat francusku u sred stade de francea sa drugom postavom, dobijanje aktualnog svjetskog prvaka Španjolske 2016e u grupi i da ne nabrajam dalje. Ugl vidim po tvojim komentarima da trolas  ovdje ljude i da imaš profil od 2008e sa jedva 200 komentara.

LeonardoDaVinci
LeonardoDaVinci
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2025.
Poruka: 796
danas u 17:17

pasha77 je napisao/la:

bobrock je napisao/la:

Nije bio standard? 2000 nismo se plasirali na Euro, 2002 ispali u grupi, 2004 ispali u grupi, 2006 ispali u grupi, 2010 nismo se plasirali, 2012 ispali u grupi, 2014 ispali u grupi, 2008, 2016, 2021 ispali u prvoj sljedecoj utakmici nakon grupe. Ne, nama je standard finale jbg

Vidi cijeli citat


Točno. 

Standard prolaska grupe na više manje svakom natjecanju je postavio Dalić. Kao i snove o polufinalima i finalima. 

Nažalost, ti visoki standardi će ga kad tad doći glave, jer će se osmina finala ili četvrtfinale nakon svih uspijeha u zadnjih 8 godina, prezentirati kao ništa posebno.

 

Vidi cijeli citat


Visoke standarde je postavio blaževic davne 96e i 98e.

Sensation
Sensation
Mali dioničar
Pristupio: 27.03.2013.
Poruka: 7.820
danas u 17:17

Par stvari neide.. luka i kova zajedno, ali i pasalic mario na jebenoj 6tici. Ljudi nekuze da on moze igrati nize samo u 352 ili u 433, kada ima slobodu kretanja naprijed. Nikako striktno da mora diktirat u nekim situacijama ritam u 4231.  On je dobro oruzje ali ga treba znati koristit, jako zahvalan igrac

Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.575
danas u 17:19

Sensation je napisao/la:

Par stvari neide.. luka i kova zajedno, ali i pasalic mario na jebenoj 6tici. Ljudi nekuze da on moze igrati nize samo u 352 ili u 433, kada ima slobodu kretanja naprijed. Nikako striktno da mora diktirat u nekim situacijama ritam u 4231.  On je dobro oruzje ali ga treba znati koristit, jako zahvalan igrac

Vidi cijeli citat

Može Mario na šesticu ako je uz njega P.Sučić al nikako ako on mora pokrivat defanzivno ka kontra Englez a u duetu s Modrićem. 

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo
MARE1984
MARE1984
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.08.2014.
Poruka: 1.646
danas u 17:19

bobrock je napisao/la:

Lukkk je napisao/la:

bobrock je napisao/la:

Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa....

Vidi cijeli citat

Plasman na prvenstvo i ispadanje u grupnoj fazi nije bio standard nikad, nadam se da nikad ni nece biti.

Ovo ostalo ne vrijedi ni komentirat, cisto post da ispadnes drugaciji, a vjerovatno ni sam ne razmisljas tako.

Vidi cijeli citat


Nije bio standard? 2000 nismo se plasirali na Euro, 2002 ispali u grupi, 2004 ispali u grupi, 2006 ispali u grupi, 2010 nismo se plasirali, 2012 ispali u grupi, 2014 ispali u grupi, 2008, 2016, 2021 ispali u prvoj sljedecoj utakmici nakon grupe. Ne, nama je standard finale jbg

 

Vidi cijeli citat
Svaka čast na živcima i strpljenju. Objašnjavaš očite stvari ali uzalud jer će oni opet po svome.

Razočaran bi bio ako ne prođemo grupu ali ako ju prođemo i u 1/32 ispadnemo od npr. Kolumbije sa ne znam 2:0 neću reći ni riječ kritike i smatrati ću SP dobrim jer se je cilj ispunio.

Znam da se s ovim neće složiti barem 90% ljudi na ovom forumu. Volio bi da to nije tako ali jbg na ljude ne mogu utjecati.

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.084
danas u 17:20

Neki trener bi gledao kako uklopiti Gvardiola na boku, pogledao utakmice MC, izanalizirao. I Pasalic je igrao zadnjeg veznog u klubu, pogledas analiziras, ako imas znanje trenersko onda vidis sto mi obicni smrtnici ne vidimo. Prepoznas igraca koji mozda nije ime, ali vidis kako igra, svidja ti se njegov stil i vidis mu ulogu u reprezentaciji. Zato trener prima milijune, ne sto je sladak i lijep vec sto je njegov posao uklopiti dijelove u funkcionalan stroj.

 

A neki samo slozi igrace i ceka da se nesto dogodi. Po logici "ako igra u klubu, onda moze i u reprezentaciji".

 

 

Lukkk
Lukkk
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.03.2025.
Poruka: 1.462
danas u 17:33

bobrock je napisao/la:

Lukkk je napisao/la:

bobrock je napisao/la:

Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa....

Vidi cijeli citat

Plasman na prvenstvo i ispadanje u grupnoj fazi nije bio standard nikad, nadam se da nikad ni nece biti.

Ovo ostalo ne vrijedi ni komentirat, cisto post da ispadnes drugaciji, a vjerovatno ni sam ne razmisljas tako.

Vidi cijeli citat


Nije bio standard? 2000 nismo se plasirali na Euro, 2002 ispali u grupi, 2004 ispali u grupi, 2006 ispali u grupi, 2010 nismo se plasirali, 2012 ispali u grupi, 2014 ispali u grupi, 2008, 2016, 2021 ispali u prvoj sljedecoj utakmici nakon grupe. Ne, nama je standard finale jbg

 

Vidi cijeli citat

Mi ne postojimo od 2000te, namjerno si kao izostavio 96, 98 cetvrtfinale, polufinale.

Ne kvalificiranja i ispadanja u grupi oduvijek su tretirani kao neuspjeh.

Nije standard finale nego plasman na prvenstvo i prolazak grupe, sta je tu cudno i nejasno.

U ovom formatu prolazak grupe nije samo po sebi uspjeh, prolazak sljedece stepenice mora biti standard, naravno, nije isto ispast od Spanjolske ili Konga.

Tu zato utjecu rezultati u grupi.

Ako to urusimo brzo cemo pasti na razine Srbije, Madjarske i slicnih reprezentacija koje su se pomirile sa prosjekom.

dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.664
danas u 17:49

bobrock je napisao/la:

Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa. Kao mi smo neka sila. Osvojili dvije medalje na prosla dva prvenstva pa sad se ocekuje da mi nesto razvaljujemo. Pa ako ne moze Modric, onda ce Misic ili Stojkovic.... jer su oni isto sila.

Vidi cijeli citat


nitko ne očekuje medalje na velikim natjecanjima, nerealno je i to što ih imamo 3 je pomalo nadrealno, van svih sportskih postulata

to se nebi trebalo dogoditi ovako maloj državi, a pogotovo ne 3 puta

ja ne vidim da netko trubi o medalji ili dalekom odlasku u turniru

ali neki minimum svaki turnir bi trebalo biti maksimizacija rostera kojeg imaš pa što bude bude

mislim da također nije realno očekivati da ti ekipa 4 godine izgleda kao da se prvi put okupila na polju

mislim da nije realno očekivati da te Panama izbije taktički, tehnički, atletski i mentalno

mislim da nije realno očekivati uigravat cijele pripreme jednu formaciju i taktiku pa od toga odustat nakon prve utakmice koju ionako gubiš jer igraš s top ekipom

mislim da nije realno očekivati da se zove suluda selekcija gdje nemaš zamjenu za bilo kojeg beka i bilo koje krilo, pa mijenjat sustav nakon prve utakmice gdje ti trebaju bekovi i krila

svašta tu nije bilo za očekivati do prije par dana

I'm not mean, you're just a sissy.
Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 15
danas u 17:58

Krenuo u izlaganje od 2000. kao da je to početna točka. Naš početak je 96. pa 98., četvrtfinale EP i bronca SP. 

Zbog toga je nakon tih uspjeha ispadanje iz grupe smatrano neuspjehom. Ne izmišljajte neke skromne standarde koje nikad nismo imali. Skromni smo samo na Dalićevim presicama, a i to je pila naopako.

Petokolonaš
Petokolonaš
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 24.06.2026.
Poruka: 6
danas u 18:12

dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:

bobrock je napisao/la:

Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa. Kao mi smo neka sila. Osvojili dvije medalje na prosla dva prvenstva pa sad se ocekuje da mi nesto razvaljujemo. Pa ako ne moze Modric, onda ce Misic ili Stojkovic.... jer su oni isto sila.

Vidi cijeli citat


nitko ne očekuje medalje na velikim natjecanjima, nerealno je i to što ih imamo 3 je pomalo nadrealno, van svih sportskih postulata

to se nebi trebalo dogoditi ovako maloj državi, a pogotovo ne 3 puta

ja ne vidim da netko trubi o medalji ili dalekom odlasku u turniru

ali neki minimum svaki turnir bi trebalo biti maksimizacija rostera kojeg imaš pa što bude bude

mislim da također nije realno očekivati da ti ekipa 4 godine izgleda kao da se prvi put okupila na polju

mislim da nije realno očekivati da te Panama izbije taktički, tehnički, atletski i mentalno

mislim da nije realno očekivati uigravat cijele pripreme jednu formaciju i taktiku pa od toga odustat nakon prve utakmice koju ionako gubiš jer igraš s top ekipom

mislim da nije realno očekivati da se zove suluda selekcija gdje nemaš zamjenu za bilo kojeg beka i bilo koje krilo, pa mijenjat sustav nakon prve utakmice gdje ti trebaju bekovi i krila

svašta tu nije bilo za očekivati do prije par dana

Vidi cijeli citat


Nažalost, ne mogu udrit još like, pa ću potpisat  i dodat da me užasno nerviraju komparacije s nekim drugim godinama uzevši u obzir ne samo kvalitetu rostera na raspolaganju, otvorenost liga za strane igrače, pa samim time i prostor za razvoj, već i promjene, točnije proširenja samog formata natjecanja, kako Eura, tako i SP-a. Ispast u skupini danas i 2014. ili 1998. nije ni približno isto.

123
...
222324
  • Najnovije
  • Najčitanije