Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.310
danas u 09:50

ian wright je napisao/la:

ja vas stvarno ne razumijem, to jest ne razumijem vaše čuđenje Dalićem

pa nije jučer sjeo na klupu, nego prije DEVET godina. I cijelo vrijeme radi isto, već 100 utakmica ili koliko je već skupio

neki igrači su privilegirani, drugi nisu, jednima je majka, drugima maćeha - i to nije povezano s konkretnom učinkovitošću na terenu

jedne se čeka da zaigraju, pa makar im ostala jedna noga, a druge se otpisuje nakon 16 minuta

Vidi cijeli citat

da, ali sad je ovo bas extrem jer smo mislili da vise nece biti takvih stvari nakon eura...dogadja se jos gore. A ovo kaj  pricamo o nenogometnim aspektima, nazalost je bas direktno vezano uz to jer se skriva iza toga...

kad se sve skup zbroji i oduzme, ispada uzasna atmosfera oko reprezentacije i ne sluti na dobro. Samo da prodjemo nekak tu skupinu, mozda dalje napravimo nekaj na inat...

Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.454
danas u 09:51

1950bjelovar je napisao/la:

ian wright je napisao/la:

ja vas stvarno ne razumijem, to jest ne razumijem vaše čuđenje Dalićem

pa nije jučer sjeo na klupu, nego prije DEVET godina. I cijelo vrijeme radi isto, već 100 utakmica ili koliko je već skupio

neki igrači su privilegirani, drugi nisu, jednima je majka, drugima maćeha - i to nije povezano s konkretnom učinkovitošću na terenu

jedne se čeka da zaigraju, pa makar im ostala jedna noga, a druge se otpisuje nakon 16 minuta

Vidi cijeli citat

I u njegovoj eri najveći su problemi Kalinić, Rebić, Livaja, Vušković... Nastavi niz.

Vidi cijeli citat

Kalinić i Rebić 100% opravdano, oni su krivi tu milijardu posto. S Livajom je grozno postupio, tu se slažem.

Za Vuškovića se nenormalno pretjeruje. Odigrao je loše i smješten je na klupu, kao i bilo koji drugi igrač, osim onih koji imaju ogroman kredit. Budimir ima sto puta više kredita od Vuškovića pa se za njega ne kmeči ni jedan posto toliko što sjedi na klupi, zato što nije Hajdukovac.

Šta je sad Vušković Van Dijk pa s 19 godina mora biti u prvoj postavi na SP-u iako u životu nije igrao ozbiljan nogomet u četvorci pozada? I to nakon u najmanju ruku ne blistave predstave.

Da se razumijemo, Vušković je za mene budućnost hrvatskog nogometa i ogroman talent, ali de brate prestanite s tom ulogom fejk žrtve 

BlaylockM
BlaylockM
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 27.05.2026.
Poruka: 66
danas u 09:53

1950bjelovar je napisao/la:

ian wright je napisao/la:

ja vas stvarno ne razumijem, to jest ne razumijem vaše čuđenje Dalićem

pa nije jučer sjeo na klupu, nego prije DEVET godina. I cijelo vrijeme radi isto, već 100 utakmica ili koliko je već skupio

neki igrači su privilegirani, drugi nisu, jednima je majka, drugima maćeha - i to nije povezano s konkretnom učinkovitošću na terenu

jedne se čeka da zaigraju, pa makar im ostala jedna noga, a druge se otpisuje nakon 16 minuta

Vidi cijeli citat

I u njegovoj eri najveći su problemi Kalinić, Rebić, Livaja, Vušković... Nastavi niz.

Vidi cijeli citat

Mišić, Smolcic, Beljo,Stojkovic nisu ni stigli postati problem..nepotrebno klubastvo, Kaleta i Rebica bi maknuo tata, istini za volju Livaja nije ništa krivo napravio u i oko reprezentacije ali već 2 turnira nije ni taj rang. Igrao je kad je bio dovoljno dobar. Vuskovic nije problem,  očekujem da odigra još nešto barem prije Erica i Pongracica. 

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.988
danas u 09:58

prvo upozorenje da se prestane nije bilo dovoljno, znači slijede kartoni

[uredio ian wright - 27. lipnja 2026. u 10:05]
blaise091
blaise091
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.05.2016.
Poruka: 3.280
danas u 10:25

 Meni se cini da je inace puno bolje bit 3-eci u našoj grupi ako imas neke ambicije, neovisno sad o Parteyevoj vizi. Ides na Kolumbiju/Portugal gdje se meni čini da bi to lako mogla biti Kolumbija jer joj je dosta i nerijeseno za osvojit grupu, a dosta dobro igraju, pa onda u osmini Svicarska ili neki 3-plasirani.

[uredio blaise091 - 27. lipnja 2026. u 10:31]
LjuboizSiska
LjuboizSiska
Željan dokazivanja
Pristupio: 11.05.2025.
Poruka: 579
danas u 10:26

Danas x ko kuća, nama odlično njima dobro 

El Comandante
El Comandante
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.01.2007.
Poruka: 464
danas u 10:26

Dalic definitivno mora bit smjenjen nakon ovog SPa. Ali sad, danas, ovih tjedana, sto je-tu je. Moramo proc grupu. I da opet osvoimo medalju, Dalic mora biti bivsi, ali to dolazi na kraju SPa.

'This time next year we'll be millioners.' Delboy Trotter. Only Fools and Horses.
Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.454
danas u 10:31

blaise091 je napisao/la:

 Meni se cini da je inace puno bolje bit 3-eci u našoj grupi ako imas neke ambicije, neovisno sad o Parteyevoj vizi. Ides na Kolumbiju/Portugal gdje se meni čini da bi to lako mogla biti Kolumbija jer joj je dosta i nerijeseno za osvojit grupu, a dosta dobro igraju, pa onda u osmini Svilarska ili neki 3-plasirani.

Vidi cijeli citat

Treće mjesto je definitivno bolje, ali nismo u poziciji za kalkulirati. Idemo po pobjedu

Netko18
Netko18
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 45
danas u 10:38

Znači atmosfera je takva da u 01:00 ne slavimo nego do 07:00 navijamo za Austrijance i Uzbekistance? 

ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.393
danas u 10:46

Dalić ok detektira problem, mislim da su rijetke utakmice gdje je on rekao da su stvari ok kad nisu bile, a nažalost imali smo hrpu izbornika od Čačića, Štimca, Kovača koji su se pravili ludim i loš nastup prikazivali kao dobar....

Čak i sad, on prizna da igra nije dobra, da gubimo lopte, da smo spori i da nam fali brzine...

No, kod njega je problem izvršna funkcija. Imam osjećaj da se timski dogovori svode, "dečki morate biti brži, ne smijete gubit loptu, držite ju u posjedu, ne smijemo primat golove iz prekida". Ako imaš 3 ili 4 od 10 najboljih veznih na Svijetu što smo mi imali, onda takvi načini prolaze jer je to automatizam i kvaliteta igrača iz velikih klubova. 

Ili ako u napadu imaš Rebića, Perišića i Mandžukića onda biti brži nije problem ili agresivniji...No, problem je kad nemaš više tu kvalitetu, a moraš donijeti taktičke odluke koje će doprinjeti tome da imaš više posjeda, da si brži, da si agresivniji, ne samo govorna naredba. Takve stvari se vide iz selekcije igrača, ne možeš od sastava koji si okupio očekivati brzu igru ili da nisu spori, to nije stvar motivacije već biologije. 

Realno na ovo prvenstvo je trebalo ići nekoliko igrača sad vidljivo....

Juranović makar nije puno igrao, ali nije ih dosta u rosteru. On bi za 352 bio sjajan. 

Smolčić može pokriti uz desnog beka i stopera, omogućava Stanišića lijevo...

Stojković, Ivanović ili Segečić pod must barem 2 jer nam fali brzine na krilima...

Lijevi bek, bilo Sosa ili Bradarić. Obrana upitna, no za 352 itekako pogodno. 

Od trenutnih odluka od trojca Modrić, Gvardiol i Kovačić samo jedan smije biti na terenu istovremeno. 

Probati sa Jakićem u vezi, šta si ga vodio. Snažan i jak, dominantan u skoku. Upari ga sa Sučićem i Modrićem. Stavi Baturinu na ofanzivnog, Perišića lijevo i Marca Pašalića desno. Barem probati..

Ove gore iznjene bi nam digle brzinu barem 30%, duple pozicije, 352 i 

  • Najnovije
  • Najčitanije