Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h

123
...
353637
Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 325
danas u 11:27

Mislim da činimo dvije pogreške:

1) Sagledavamo momčad na osnovi samo te jedne (ili dvije) zadnje utakmice

2) Mislimo kratkoroćno, dok Dalić razmišlja turnirski

Hoću reć, Dalić je već bio drugi i treći na svijetu. Fali mu prvo mjesto i vjerovali ili ne to mu je točno ambicija!

Zato Dalić svaku utakmicu vidi u sklopu cijelog turnira koja ja samo dio te crvene niti koja nas vodi na vrh. I zato je Dalić spreman čekati neke igrače jer zna da bez njih neće do vrha.

Jer nama nije bitno sada(!) igrati super, već tempirati formu da smo na maksimumu najkasnije u 1/4 i tu razinu držati do kraja. (Talijani su tu bili majstori).

S te pozicije su Dalićevi postupci shvatljivi.

Naravno, igra se va banque, za par sati plan može pasti u vodu ili kako reče Mike Tyson: Svi imaju plan, dok ne dobiju po nosu.

Litva Jere
Litva Jere
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 07.06.2026.
Poruka: 64
danas u 11:28

ARIZIN je napisao/la:

Dalić ok detektira problem, mislim da su rijetke utakmice gdje je on rekao da su stvari ok kad nisu bile, a nažalost imali smo hrpu izbornika od Čačića, Štimca, Kovača koji su se pravili ludim i loš nastup prikazivali kao dobar....

Čak i sad, on prizna da igra nije dobra, da gubimo lopte, da smo spori i da nam fali brzine...

No, kod njega je problem izvršna funkcija. Imam osjećaj da se timski dogovori svode, "dečki morate biti brži, ne smijete gubit loptu, držite ju u posjedu, ne smijemo primat golove iz prekida". Ako imaš 3 ili 4 od 10 najboljih veznih na Svijetu što smo mi imali, onda takvi načini prolaze jer je to automatizam i kvaliteta igrača iz velikih klubova. 

Ili ako u napadu imaš Rebića, Perišića i Mandžukića onda biti brži nije problem ili agresivniji...No, problem je kad nemaš više tu kvalitetu, a moraš donijeti taktičke odluke koje će doprinjeti tome da imaš više posjeda, da si brži, da si agresivniji, ne samo govorna naredba. Takve stvari se vide iz selekcije igrača, ne možeš od sastava koji si okupio očekivati brzu igru ili da nisu spori, to nije stvar motivacije već biologije. 

Realno na ovo prvenstvo je trebalo ići nekoliko igrača sad vidljivo....

Juranović makar nije puno igrao, ali nije ih dosta u rosteru. On bi za 352 bio sjajan. 

Smolčić može pokriti uz desnog beka i stopera, omogućava Stanišića lijevo...

Stojković, Ivanović ili Segečić pod must barem 2 jer nam fali brzine na krilima...

Lijevi bek, bilo Sosa ili Bradarić. Obrana upitna, no za 352 itekako pogodno. 

Od trenutnih odluka od trojca Modrić, Gvardiol i Kovačić samo jedan smije biti na terenu istovremeno. 

Probati sa Jakićem u vezi, šta si ga vodio. Snažan i jak, dominantan u skoku. Upari ga sa Sučićem i Modrićem. Stavi Baturinu na ofanzivnog, Perišića lijevo i Marca Pašalića desno. Barem probati..

Ove gore iznjene bi nam digle brzinu barem 30%, duple pozicije, 352 i 

Vidi cijeli citat

Segečić je brz ali ne znam odakle to da je krilo? Pogledao sam mu sažetke, nijedan potez krila, samo desetka

ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.364
danas u 11:29

AdamMalysz je napisao/la:

 Perisic ne moze igrati beka u formaciji s 4 nazad 

Vidi cijeli citat

Može ali ispodprosječno.

Kao što to obično biva s neprirodnim i frankenštajnskim riješenjima u nogometu.

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.094
danas u 11:33

Viktimizacija 

 

Jedino ne vidim poantu, Dalic je hajdukovac. 

pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.218
danas u 11:36

Arizin @

 

Slažem se s tobom da su tu trebali biti Stojković i(li) Ivanović. Sa Segečićem se ne bih toliko zaletao.

Juranović ni pod razno. Ne treba nam još jedan igrača koji je u zadnje dvije godine odigrao 10-ak utakmica. 

Sosu također ne želim gledati u reprezentaciji. Nisam ga želio gledati ni kad je bio "novi Beckham", kamoli sad kad je na došao na nivo prosječnog hrvatskog prvoligaša.

Bradarić je također igrač rubne kvalitete za našu reprezentaciju. Čovjek se vucara po Italiji, u klubovima na samom dnu lige. 

Na kraju ispada da je najveći promašaj nepozivanje Smole, kad pričamo o obrambenim igračima. 

Jebiga, odlučio je umrijeti ili živjeti sa Gvardiolom.

Stefan Reuter
Stefan Reuter
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 17.06.2024.
Poruka: 50
danas u 11:38

Turbodizel je napisao/la:

Domoljublje i vjera su Ok, ali nije Ok ako se licemjerno upotrebljavaju kao smokvin list za prikrivanje deficitarne stručnosti.

Vidi cijeli citat


Apsolutno. 👍

Jedino ostane nejasno tko je arbitar šta je licemjerno, a šta nije.

Odosmo u off-topic. 

Nego, meni se čini da stanje na tablici trećeplasirani nije tako loše. 

ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.393
danas u 11:38

BlaylockM je napisao/la:

Marco Pašalić nije nivo da starta za reprezentaciju Hrvatske na Sp, mislio sam da je to bilo očito nakon Panama ali neki su drugačije vidjeli, meni je za uvrh glave uci u 70. Minuti. Ako ništa ona najave postave kad pije kavu je simpatična 

Vidi cijeli citat


Njegov potez je izbacio Stanišića na centaršut i omogućio gol Budimira, rekli bi neki podlo predasistencija...

Tko može igrati još desno krilo da može istrčati tu kontru kao on protiv Paname ?

Da je tamo bio Vlašić ili Mario Pašalić branič bi ih sustigao na pola puta i usporila bi se kontra. Poanta je da imaš igrača koji može to istrčati, naravno da to mora zabiti, ali opet je veća šansa da on zabije koji može doći do situacije  1 na 1 sa golmanom nego igrači van pozicija koji ne mogu istrčati kontru. 

 

narada108
narada108
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 15.02.2011.
Poruka: 26.335
danas u 11:39

blaise091 je napisao/la:

Cholo je napisao/la:

Oće li Gana kalkulirat pošto Partey ne može u Kanadu, a on im je realno najbolji igrač uz Semenya? 

Vidi cijeli citat

 Pa to i faktor da je potencijalno bolje bit 3-ci. No opet, oni jos mogu bit i 1. u grupi.

Vidi cijeli citat


u svlacionici ce si reci: "Engleska dobila Hrvatsku, i to lako, mi smo remizirali sa tom Engleskom, dakle idemo po pobjedu protiv Hrvatske."

[uredio narada108 - 27. lipnja 2026. u 11:39]
Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 19
danas u 11:42

Ne znam kolike su nam šanse da dobijemo nogometnog Dagura. Ali s obzirom na ćunke koje drmaju savezom, slavio bih kad bi dobili nekog Bjelicu, a ne nekog Olića, Ćorluku i slično.

Što se tiče Gane, ni Modriću ni Kovačiću ni Gvardiolu nije mjesto u ekipi, ali problem je to reći i napraviti jer se radi o naša 3 najbolja i najveća aktivna igrača - u teoriji. Međutim, jedan je na zalasku karijere, a druga 2 su se ozlijedila i nisu još spremni. Te ozljede su veliki peh za nas, ali trebalo se je pomiriti s tim i pripremati ekipu od onoga što imaš. Ovi ako pomognu onda super, a ako ne, spremni smo. 

[uredio Kažem ja - 27. lipnja 2026. u 11:46]
ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.393
danas u 11:44

pasha77 je napisao/la:

Arizin @

 

Slažem se s tobom da su tu trebali biti Stojković i(li) Ivanović. Sa Segečićem se ne bih toliko zaletao.

Juranović ni pod razno. Ne treba nam još jedan igrača koji je u zadnje dvije godine odigrao 10-ak utakmica. 

Sosu također ne želim gledati u reprezentaciji. Nisam ga želio gledati ni kad je bio "novi Beckham", kamoli sad kad je na došao na nivo prosječnog hrvatskog prvoligaša.

Bradarić je također igrač rubne kvalitete za našu reprezentaciju. Čovjek se vucara po Italiji, u klubovima na samom dnu lige. 

Na kraju ispada da je najveći promašaj nepozivanje Smole, kad pričamo o obrambenim igračima. 

Jebiga, odlučio je umrijeti ili živjeti sa Gvardiolom.

Vidi cijeli citat


Ma gledao sam za Sosu i Bradarića jer nemamo alternativu za Gvardiola koji očigledno ne može pratiti ovaj ritam.

Ni ne znam koji nam je idući po kvaliteti lijevi bek ? Ostaju Hrgović, Goda ili možda Perković koji je to igrao u Dinamu, sad ne znam šta igra. Možda i najtanja pozicija u reprezentaciji. 

123
...
353637
  • Najnovije
  • Najčitanije