Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h

Vatreni82
Vatreni82
Mali dioničar
Pristupio: 14.07.2006.
Poruka: 5.295
24. lipnja 2026. u 12:47

Vidi se da u početnoj postavi imamo nekoliko igrača koji su dugo bili ozlijeđeni. Gvardiol je daleko od svoje najbolje forme. U obrani je izrazito ranjiv, a prema naprijed je samo sjena samoga sebe. Nakon tako duge pauze jednostavno mu nedostaje ritam. U ovakvoj formi trebao bi biti na klupi, jer su i Engleska i Panama stalno napadale preko njegove strane i koristile prostor koji je ostavljao.

Sljedeći problem je Modrić. Nakon ozljede također nije u ritmu, a vidi se da više ne može toliko trčati i osvajati lopte kao prije. Uz to, primjećuju se neuobičajene nesigurnosti i pogrešna dodavanja. Sve u svemu, ipak je izgledao bolje nego protiv Engleske. Iako je to naravno i zbog protivnika. Panama nije vršila pritisak kao Engleska na njega.

I kod Kovačića se osjeti duga stanka zbog ozljede. Također nije u ritmu, iako se čini da je barem fizički dobro pripremljen. Međutim, i kod njega je bilo premalo kvalitetnih dodavanja i premalo otvaranja prostora. Nakon utakmice protiv Engleske radije bih vidio Petra Sučića umjesto jednoga od njih dvojice, ali je i on jučer nakon ulaska s klupe bio katastrofalan.

Jedine svijetle točke zasad su Livaković, koji brani vrlo dobro, Baturina i Marco Pašalić.

Zato bih protiv Gane postavio ovakav sastav:

Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić/Ćaleta-Car/Vušković, Perišić – Kovačić/P. Sučić, Modrić – Baturina, Marco Pašalić – Kramarić/Mario Pašalić – Budimir

Moguća je, po meni, i ova postava:

Livaković – Jakić, Šutalo, Pongračić/Ćaleta-Car/Vušković, Stanišić – Kovačić/P. Sučić, Modrić – Perišić, Baturina, Marco Pašalić – Budimir

Ima snagu zlatnog žita, ima oči boje mora, moja zemlja Hrvatska
pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.216
24. lipnja 2026. u 13:35

Idealna situacija. 

Prije utakmice s Ganom, saznajemo da sigurno prolazimo i u slučaju poraza. 

Dalić skroz miješa karte. Izlazimo sa Frukom, Jakićem, itd...

Tu bi bilo jako dobro da netko od rezervi odigra jako dobro i zacementira se u prvih 11. 

Koliko je to realno...

Keko81
Keko81
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.03.2006.
Poruka: 3.520
24. lipnja 2026. u 13:49

Ako se do utakmice zna da je 3 boda dovoljno sto se vrlo lako može desiti jer Ekvador mora dobiti Njemcku, Cesi dobiti Meksiko, JA dobiti JK. Ima dosta kombinacija jer igramo zadnji pa cemo znati. Ako Portugal ne pobjedi Kolumbiju onda nam je bolje da zavrsimo treći jer to nas vodi na Kolombiju umjesto Portugala. 

Barba Luka
Barba Luka
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.05.2005.
Poruka: 2.903
24. lipnja 2026. u 13:54

Realno, po svemu prikazanom, mi nemamo šanse ni protiv Portugala, ni protiv Kolumbije. Ima li neka treća opcija? 😅

Samo jednu želju imam moj živote ludi
Hrvatskaaaaa23
Hrvatskaaaaa23
Potencijal za velika djela
Pristupio: 29.07.2025.
Poruka: 1.039
24. lipnja 2026. u 13:54

pasha77 je napisao/la:

Idealna situacija. 

Prije utakmice s Ganom, saznajemo da sigurno prolazimo i u slučaju poraza. 

Dalić skroz miješa karte. Izlazimo sa Frukom, Jakićem, itd...

Tu bi bilo jako dobro da netko od rezervi odigra jako dobro i zacementira se u prvih 11. 

Koliko je to realno...

Vidi cijeli citat


To ćeš vidjeti kod nekog drugog trenera

Keko81
Keko81
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.03.2006.
Poruka: 3.520
24. lipnja 2026. u 14:01

Barba Luka je napisao/la:

Realno, po svemu prikazanom, mi nemamo šanse ni protiv Portugala, ni protiv Kolumbije. Ima li neka treća opcija? 😅

Vidi cijeli citat


Nažalost nema. Kako vidim treći iz grupe L može samo protiv prvog iz grupe Portugala 

hanson
hanson
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2010.
Poruka: 1.574
24. lipnja 2026. u 14:09

Ante je napisao/la:

Ja bih ove trećeplasirane izvlačenjem razbacao po kosturu (ili ih po učinku slao na pojedine pozicije), a ne da se unaprijed zna njihov put. Ovo ostavlja dosta prostora za kalkulacije.

Ali, i kad su samo dva prolazila, bilo je kalkulacija u zadnjem kolu, to se ne može izbjeći. Oni koji igraju zadnji jednostavno imaju tu prednost.

Vidi cijeli citat

Ne samo trećeplasirane nego sve reprezenzacije poredati od prve do zadnje prema učinku. I da se onda sastavi kostur ko u tenisu. 1-32, 2-31, 3-30... Jedino tako bi se izbjegle kalkulacije i igranje sa rezervama, svi bi htjeli biti što bolje plasirani i do zadnje utakmice u grupi se nebi znalo ko sa kim igra. 

[uredio hanson - 24. lipnja 2026. u 14:10]
With sword in hand I now stand on my enemies landWith a northern heart I will fight until the day I die!
JW10
JW10
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 07.08.2024.
Poruka: 3
24. lipnja 2026. u 14:22

Da, prebrzi izgledaju za nas i jedni i drugi. Ali nikad se ne zna... 

Jedina opcija za izbjeci je ako nekim cudom budemo prvi. 

soecc
soecc
Potencijal za velika djela
Pristupio: 23.09.2009.
Poruka: 3.251
24. lipnja 2026. u 14:23

Keko81 je napisao/la:

Ako se do utakmice zna da je 3 boda dovoljno sto se vrlo lako može desiti jer Ekvador mora dobiti Njemcku, Cesi dobiti Meksiko, JA dobiti JK. Ima dosta kombinacija jer igramo zadnji pa cemo znati. 

Vidi cijeli citat


Ne igramo zadnji, dvije skupine se igraju nakon nas.

adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.768
24. lipnja 2026. u 14:34

Velika je prednost da ćemo znati koji je rezultat potreban za prolaz. Teoretski je moguće da čak 11 od 12 trećeplasirani završe za 4 boda. Toliko o ovom blesavom modusu.

Ako kojem slučajem trebamo pobjedu protiv Gane bit će jako teško. Gana je fizička jaka, znaju igrati nogomet i brzina je njima jača strana. Dok su imale snage su odigrala skoro završenu obrana protiv koje Englezi nisu mogli ništa. 

  • Najnovije
  • Najčitanije