Vidi se da u početnoj postavi imamo nekoliko igrača koji su dugo bili ozlijeđeni. Gvardiol je daleko od svoje najbolje forme. U obrani je izrazito ranjiv, a prema naprijed je samo sjena samoga sebe. Nakon tako duge pauze jednostavno mu nedostaje ritam. U ovakvoj formi trebao bi biti na klupi, jer su i Engleska i Panama stalno napadale preko njegove strane i koristile prostor koji je ostavljao.
Sljedeći problem je Modrić. Nakon ozljede također nije u ritmu, a vidi se da više ne može toliko trčati i osvajati lopte kao prije. Uz to, primjećuju se neuobičajene nesigurnosti i pogrešna dodavanja. Sve u svemu, ipak je izgledao bolje nego protiv Engleske. Iako je to naravno i zbog protivnika. Panama nije vršila pritisak kao Engleska na njega.
I kod Kovačića se osjeti duga stanka zbog ozljede. Također nije u ritmu, iako se čini da je barem fizički dobro pripremljen. Međutim, i kod njega je bilo premalo kvalitetnih dodavanja i premalo otvaranja prostora. Nakon utakmice protiv Engleske radije bih vidio Petra Sučića umjesto jednoga od njih dvojice, ali je i on jučer nakon ulaska s klupe bio katastrofalan.
Jedine svijetle točke zasad su Livaković, koji brani vrlo dobro, Baturina i Marco Pašalić.
Zato bih protiv Gane postavio ovakav sastav:
Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić/Ćaleta-Car/Vušković, Perišić – Kovačić/P. Sučić, Modrić – Baturina, Marco Pašalić – Kramarić/Mario Pašalić – Budimir
Moguća je, po meni, i ova postava:
Livaković – Jakić, Šutalo, Pongračić/Ćaleta-Car/Vušković, Stanišić – Kovačić/P. Sučić, Modrić – Perišić, Baturina, Marco Pašalić – Budimir