Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h

perkut
perkut
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.02.2021.
Poruka: 1.626
24. lipnja 2026. u 14:37

Vatreni82 je napisao/la:

Vidi se da u početnoj postavi imamo nekoliko igrača koji su dugo bili ozlijeđeni. Gvardiol je daleko od svoje najbolje forme. U obrani je izrazito ranjiv, a prema naprijed je samo sjena samoga sebe. Nakon tako duge pauze jednostavno mu nedostaje ritam. U ovakvoj formi trebao bi biti na klupi, jer su i Engleska i Panama stalno napadale preko njegove strane i koristile prostor koji je ostavljao.

Sljedeći problem je Modrić. Nakon ozljede također nije u ritmu, a vidi se da više ne može toliko trčati i osvajati lopte kao prije. Uz to, primjećuju se neuobičajene nesigurnosti i pogrešna dodavanja. Sve u svemu, ipak je izgledao bolje nego protiv Engleske. Iako je to naravno i zbog protivnika. Panama nije vršila pritisak kao Engleska na njega.

I kod Kovačića se osjeti duga stanka zbog ozljede. Također nije u ritmu, iako se čini da je barem fizički dobro pripremljen. Međutim, i kod njega je bilo premalo kvalitetnih dodavanja i premalo otvaranja prostora. Nakon utakmice protiv Engleske radije bih vidio Petra Sučića umjesto jednoga od njih dvojice, ali je i on jučer nakon ulaska s klupe bio katastrofalan.

Jedine svijetle točke zasad su Livaković, koji brani vrlo dobro, Baturina i Marco Pašalić.

Zato bih protiv Gane postavio ovakav sastav:

Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić/Ćaleta-Car/Vušković, Perišić – Kovačić/P. Sučić, Modrić – Baturina, Marco Pašalić – Kramarić/Mario Pašalić – Budimir

Moguća je, po meni, i ova postava:

Livaković – Jakić, Šutalo, Pongračić/Ćaleta-Car/Vušković, Stanišić – Kovačić/P. Sučić, Modrić – Perišić, Baturina, Marco Pašalić – Budimir

Vidi cijeli citat

Nadovezao bi se na ovaj odličan post koji uz sve probleme gleda u budućnost.

Velika je stvar što nismo primili gol, to podiže samopouzdanje. Mi prije svega moramo učvrstiti obranu i pomoći odličnom Livakoviću. Jakić na desnom boku a Stanišić lijevo nije loša ideja. 

Također, uz Šutala bih stavio Vuškovića koji je po meni ipak kvalitetom iznad konkurencije. U svakom slučaju maknuti Pongračića koji je sklon pogreškama.

U vezu uz Modrića (koji očigledno mora igrati) mi moramo vratiti P.Sučića koji je uz Baturinu motor momčadi. Marca Pašalića bi svakako ostavio na desnom krilu jer smo na taj način opasni po protivnika i po desnoj strani. Jedno njegovo spuštanje sa krila i šut sa 20 m. može riješiti utakmicu.

Po meni bi to trebalo ovako izgledati:

             Livaković

Jakić-Šutalo-Vušković-Stanišić

          Modrić-P.Sučić

M.Pašalić Baturina Perišić

              Budimir

 

 

 

Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.569
24. lipnja 2026. u 14:40

Neće Vuško igrat više na SP, ni minute. 

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.663
24. lipnja 2026. u 14:55

ako želimo imati bilo kakve šanse za održat se čim duže u turniru moramo zbetonirati sredinu i obranu pa što bude bude

ovako će ići samo do aviona

Pongračić-Gvardiol-Šutalo-Stanišić

ili

Stanišić-Gvardiol-Šutalo-Jakić

ispred

Kovačić/Modrić - P.Sučić - Mario Pašalić

Baturina - Budimir - Perišić

 

ne vidim kako drugačije nešto ubost protiv protivnika koji nam dolaze

I'm not mean, you're just a sissy.
Tom Cleverly
Tom Cleverly
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.08.2025.
Poruka: 463
24. lipnja 2026. u 14:59

dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:

ako želimo imati bilo kakve šanse za održat se čim duže u turniru moramo zbetonirati sredinu i obranu pa što bude bude

ovako će ići samo do aviona

Pongračić-Gvardiol-Šutalo-Stanišić

ili

Stanišić-Gvardiol-Šutalo-Jakić

ispred

Kovačić/Modrić - P.Sučić - Mario Pašalić

Baturina - Budimir - Perišić

 

ne vidim kako drugačije nešto ubost protiv protivnika koji nam dolaze

Vidi cijeli citat

Razmišljamo isto.

Moramo igrat sa tri centralna veznjaka, znači okružit Modrića/Kovu sa Sučićem i Pašalićem/Jakićem inače ćemo nastavit curit na sve strane.

Netko18
Netko18
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 44
24. lipnja 2026. u 15:06

Nemojmo sada tražiti jaje u dlaci. 

[uredio Netko18 - 24. lipnja 2026. u 22:36]
AlSmoPogodili
AlSmoPogodili
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 14.03.2026.
Poruka: 62
24. lipnja 2026. u 15:09

Bellygunner je napisao/la:

Neće Vuško igrat više na SP, ni minute. 

Vidi cijeli citat

Istina.

Baš me zanima ko je progura laž da Pedro Vušković ne zna igrat sa 4 sazad i da igra s 3 cilu karijeru, pa sam iša malo gubit vrime.

2022/2023 Hajduk, 11 utakmica, 9 početnih postava, 8 s četvorkom, 1 s trojkom.

2023/2024 Radomiak, 14 utakmica, 12 početnih postava, 9 s četvorkom, 3 s trojkom, 

2024/2025 Westerlo, 36 utakmica, 33 početne postave, 28 s četvorkom, 5 s trojkom.

Tek ove sezone u Njemačkoj igra stalno u trojci jer, zamislite, neki klub igra drukčiju formaciju. 

Čestitke Croebbelsu, tko god bio.

adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.768
24. lipnja 2026. u 15:12

Bellygunner je napisao/la:

Neće Vuško igrat više na SP, ni minute. 

Vidi cijeli citat


Mislim i ja da neće. Velika šteta. Jučer bi nam njegova otvaranje igre sigurno bili korisni.

Vatreni82
Vatreni82
Mali dioničar
Pristupio: 14.07.2006.
Poruka: 5.295
24. lipnja 2026. u 15:23

Netko18 je napisao/la:

Upravo suprotan zaključak imam od Dalića. 

3-4-2-1 lakše kreiramo prilike, ali i više visimo u obrani

4-2-3-1 manje kreiramo, ali i manje visimo

Tako da bi protiv slabijih igrao s 3-4-2-1, a protiv jačih 4-2-3-1.

Ali, ne leži zec u tom grmu. 

Kovačić i Modrić ne bi nikad u istom trenu trebali biti na terenu.

Gvardiola trpiš i nadaš se da će se dignuti jer alternativa ne postoji.

Budimir na nisko postavljene obrane, Musa na visoko postavljene obrane.

Vidi cijeli citat

U teoriji se slazem, u praksi mi nemamo u ovom trenutku igrace za 3-5-2. Perisic nemoze se vise stalno vracati gore, dole, a onda obrana visi ko luster. Takoder Stanisic ostavlja previse prostora kad se digne prema naprijed. Drugih rijesenja nemamo, jer nismo igrace nominirali koji bi to mozda mogli igrati. 

Ima snagu zlatnog žita, ima oči boje mora, moja zemlja Hrvatska
AdamMalysz
AdamMalysz
Željan dokazivanja
Pristupio: 09.11.2025.
Poruka: 397
24. lipnja 2026. u 15:25

Smije li ijedan novinar postaviti pitanje zasto 12 stopera i 17 veznjaka, a ne Smolcic koji je bek u ponajboljoj momcadi talijanske lige?

zagri79
zagri79
Potencijal za velika djela
Pristupio: 07.01.2010.
Poruka: 1.570
24. lipnja 2026. u 15:46

Netko18 je napisao/la:

Upravo suprotan zaključak imam od Dalića. 

3-4-2-1 lakše kreiramo prilike, ali i više visimo u obrani

4-2-3-1 manje kreiramo, ali i manje visimo

Tako da bi protiv slabijih igrao s 3-4-2-1, a protiv jačih 4-2-3-1.

Ali, ne leži zec u tom grmu. 

Kovačić i Modrić ne bi nikad u istom trenu trebali biti na terenu.

Gvardiola trpiš i nadaš se da će se dignuti jer alternativa ne postoji.

Budimir na nisko postavljene obrane, Musa na visoko postavljene obrane.

Vidi cijeli citat


Opazanje okay. Ali ne kreiramo manje zbog formacije 4-2-3-1 vec smo sami sebe uskopili, kao sto je receno, andem Modric+Kova nam ne daje to osvajanje prostora i okomitost ili po sredini ili na krila, svi su nam konstantno markirani upravo zbog te "odi mi-dodi mi" igre u vezi ova dva. S druge strane imamo igrace koji jesu u natjecateljskoj formi, energicniji, svjeziji i td (Sucic (oba), Vlasic, Fruk..), te s Baturinom imas brojne mogucnosti. Niti su oni spori, niti bezidejni.

Nemamo apsolutno nista standardizirano osim Livakovica. Pa je pitanje sto smo mi radili od 3.mjeseca i prvih pripremnih utakmica.

Ne znam, mislim da ima jako puno prostora za kritiku kompletnog stozera jer su im pripreme utakmice cesto promasene. Imali smo i 6 dana pripreme za ovu a izasli smo ko da smo se skupili jucer nakon godinu dana.

Black or white, we are all BLUE
  • Najnovije
  • Najčitanije