Vatreni82 je napisao/la:
Vidi se da u početnoj postavi imamo nekoliko igrača koji su dugo bili ozlijeđeni. Gvardiol je daleko od svoje najbolje forme. U obrani je izrazito ranjiv, a prema naprijed je samo sjena samoga sebe. Nakon tako duge pauze jednostavno mu nedostaje ritam. U ovakvoj formi trebao bi biti na klupi, jer su i Engleska i Panama stalno napadale preko njegove strane i koristile prostor koji je ostavljao.
Sljedeći problem je Modrić. Nakon ozljede također nije u ritmu, a vidi se da više ne može toliko trčati i osvajati lopte kao prije. Uz to, primjećuju se neuobičajene nesigurnosti i pogrešna dodavanja. Sve u svemu, ipak je izgledao bolje nego protiv Engleske. Iako je to naravno i zbog protivnika. Panama nije vršila pritisak kao Engleska na njega.
I kod Kovačića se osjeti duga stanka zbog ozljede. Također nije u ritmu, iako se čini da je barem fizički dobro pripremljen. Međutim, i kod njega je bilo premalo kvalitetnih dodavanja i premalo otvaranja prostora. Nakon utakmice protiv Engleske radije bih vidio Petra Sučića umjesto jednoga od njih dvojice, ali je i on jučer nakon ulaska s klupe bio katastrofalan.
Jedine svijetle točke zasad su Livaković, koji brani vrlo dobro, Baturina i Marco Pašalić.
Zato bih protiv Gane postavio ovakav sastav:
Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić/Ćaleta-Car/Vušković, Perišić – Kovačić/P. Sučić, Modrić – Baturina, Marco Pašalić – Kramarić/Mario Pašalić – Budimir
Moguća je, po meni, i ova postava:
Livaković – Jakić, Šutalo, Pongračić/Ćaleta-Car/Vušković, Stanišić – Kovačić/P. Sučić, Modrić – Perišić, Baturina, Marco Pašalić – Budimir
Nadovezao bi se na ovaj odličan post koji uz sve probleme gleda u budućnost.
Velika je stvar što nismo primili gol, to podiže samopouzdanje. Mi prije svega moramo učvrstiti obranu i pomoći odličnom Livakoviću. Jakić na desnom boku a Stanišić lijevo nije loša ideja.
Također, uz Šutala bih stavio Vuškovića koji je po meni ipak kvalitetom iznad konkurencije. U svakom slučaju maknuti Pongračića koji je sklon pogreškama.
U vezu uz Modrića (koji očigledno mora igrati) mi moramo vratiti P.Sučića koji je uz Baturinu motor momčadi. Marca Pašalića bi svakako ostavio na desnom krilu jer smo na taj način opasni po protivnika i po desnoj strani. Jedno njegovo spuštanje sa krila i šut sa 20 m. može riješiti utakmicu.