Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.090
danas u 08:18

Index bojna ionako emotivno vise dozivljava beundha nego "repstaciju". I hvala Gospi na tome.

 

Kad izadju sastavi bicemo pametniji. Valjda ne bude tvrdoglav.

 

 

narada108
narada108
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 15.02.2011.
Poruka: 26.334
danas u 08:19

Subert32 je napisao/la:

Inače, prognoza za najveći (ali ne i glavni) grad Pennsylvanie u 17:00 ET danas je ugodnih 23-25 °C i oblačno. Moguća je lagana kišica, ali nevremena ne bi trebalo biti.

Nadajmo se da su ovo odlični uvjeti za još jedno hrvatsko čudo, ovaj put na obalama rijeke Delaware!

Vidi cijeli citat

nemoj mi reci da ce bit "Philadelphia Tea Party"...samo se jos ne zna koji ce bit bacat u more :-0

Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.454
danas u 08:20

nik je napisao/la:

Subert32 je napisao/la:

LeonardoDaVinci je napisao/la:

https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/danas-nam-treba-reprezentacija-repstacija-je-negledljiva/2807033.aspx?index_ref=rubrika_sport_najnovije_m

 

O indexu mislim sve najgore, ali ovaj članak je masterpiece sve od a do ž napisano.

Vidi cijeli citat

Ovaj članak je jedna ogromna sramota. Od ad hominem napad na čovjeka, sprdanja sa svetinjama, onako klasično indexovski, do licemjernog čestitanja Daliću na uspjesima, koji se onda dvije rečenice kasnije pripisuju "svemirskoj sreći" (ili nešto tako).

Kritiziraj ga zbog igre, opravdano ga napadni jer mu ne igra Sučić pored polumrtvih Kovačića i Modrića, sve ok. Reci da je vrijeme da ode, svatko ima pravo na mišljenje. Ali kad vidim spominjanje Gospe i naslovnu sliku s križem točno znam koja je motivacija autora članka.

Ni ja nisam neki fan Dalića, ali kod mene je to zato što mislim da već neko vrijeme radi loš posao. Vi ga ne volite zato što vam smeta isticanje vjere i domoljublja, osim ako nije usmjereno prema islamu i ljiljanima - onda je to simpatična pojava koju treba podržati. Fuj.

Vidi cijeli citat

upravo to dalicevo guranje vjere je degutantno, ko da se skriva iza toga, pa smo sad dobili da se ne smije kritizirati...a istovremeno kao covjek ima bespravnu vikendicu, izgleda napravil i dijete ljubavnici (obitelj, jel?), itd., ne da mi se nabrajati...pravi domoljub i vjernik

Domoljublje i vjeru uglavnom forsiraju nekompetentni ljudi ili koji imaju kosture u ormaru...drugim rijecima, skrivaju se iza toga...

A kaj se tice strucnosti, ovo kaj radi zadnjih par natjecanja granici s ludilom i clanak je kaj se toga tice pun pogodak. Na kraju krajeva pun forum je njegovih nelogicnosti i guranja nekih starijih decki naustrb mladjih i potentnijih...i uvijek na kraju iste floskule. To kaje napravil nekaj iznimno dobro ne znaci da ga se ne smije kritizirati kad radi pizdarije

Vidi cijeli citat

Evo ja se nikad neću sramiti svoje vjere, i uvijek ću isticati da volim Hrvatsku i da sam ponosan što sam Hrvat. Je li moguće da to duboko u sebi osjećam, ili mora postojati neka skrivena agenda?

Vi koji te osjećaje ne poznajete nikada to nećete moći shvatiti. Ovo ti ne govorim bezobrazno ili s prijezirom, nego dobronamjerno. Nikada nećete razumjeti. I uvijek ćete naći hrpu licemjera koji ne žive u skladu s tim što propagiraju, pa će vam to biti argument protiv vrijednosti kao takvih, što je logička greška osnovne razine 

Willy Wonka
Willy Wonka
Moderator
Pristupio: 04.09.2011.
Poruka: 6.735
danas u 08:43

Subi, pa i Dalic ne zivi u skladu s onim sto propagira.

Ili je ok siriti krscanske poruke, a istovremeno imati ljubavnicu? Mislim da i to ljudima smeta.

DavyJones
DavyJones
Potencijal za velika djela
Pristupio: 18.01.2009.
Poruka: 2.769
danas u 08:44

Willy Wonka je napisao/la:

Subi, pa i Dalic ne zivi u skladu s onim sto propagira.

Ili je ok siriti krscanske poruke, a istovremeno imati ljubavnicu? Mislim da i to ljudima smeta.

Vidi cijeli citat

Procitaj jos jednom sto je kolega napisao....

Pogotovo smeta index.yu(ba)

.........................................................Dinamo ja volim.................................................................
DavyJones
DavyJones
Potencijal za velika djela
Pristupio: 18.01.2009.
Poruka: 2.769
danas u 08:47

Ustvari me boli ona stvar sta propagira i kako zivi(jedino ako se ne drzi zakona)...

Smeta mi sto jednostavno sto nije dobar trener i strateg i sto ne uci iz gresaka nego ih ponavlja stalno...

.........................................................Dinamo ja volim.................................................................
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.414
danas u 08:50

Kao što je netko i napisao, Gana u slučaju pobjede ili remija iduću utakmicu igra u Torontu, a Thomas Partey nema pravo ulaska u Kanadu zbog sudskog postupka u tijeku

Ako ne žele riskirati s njegovim izostankom njima je u interesu izgubiti

Vidjet ćemo po pristupu hoće li kalkulirati

Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 325
danas u 08:53

Domoljublje i vjera su Ok, ali nije Ok ako se licemjerno upotrebljavaju kao smokvin list za prikrivanje deficitarne stručnosti.

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.310
danas u 08:58

Subert32 je napisao/la:

Evo ja se nikad neću sramiti svoje vjere, i uvijek ću isticati da volim Hrvatsku i da sam ponosan što sam Hrvat. Je li moguće da to duboko u sebi osjećam, ili mora postojati neka skrivena agenda?

Vi koji te osjećaje ne poznajete nikada to nećete moći shvatiti. Ovo ti ne govorim bezobrazno ili s prijezirom, nego dobronamjerno. Nikada nećete razumjeti. I uvijek ćete naći hrpu licemjera koji ne žive u skladu s tim što propagiraju, pa će vam to biti argument protiv vrijednosti kao takvih, što je logička greška osnovne razine 

Vidi cijeli citat

potpuno si promasil, ko prica o tome da se netko treba sramiti svoje vjere? I zakaj mislis da se velikim domoljubom moze smatrati samo vjernik (mozda sam u krivu, ali ovo bi se dali iscitati iz tvojeg posta)?

Wonka je dobro napisal, smeta to kaj prica jedno, a zivi drugacije...i na kraj krajeva, vjeru i domoljublje koristi da se skriva iza njih.Cim netko veli nekaj protiv i kritizira odmah je neprijatelj nacije...

Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.545
danas u 09:16

Subert32 je napisao/la:

nik je napisao/la:

Subert32 je napisao/la:

LeonardoDaVinci je napisao/la:

https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/danas-nam-treba-reprezentacija-repstacija-je-negledljiva/2807033.aspx?index_ref=rubrika_sport_najnovije_m

 

O indexu mislim sve najgore, ali ovaj članak je masterpiece sve od a do ž napisano.

Vidi cijeli citat

Ovaj članak je jedna ogromna sramota. Od ad hominem napad na čovjeka, sprdanja sa svetinjama, onako klasično indexovski, do licemjernog čestitanja Daliću na uspjesima, koji se onda dvije rečenice kasnije pripisuju "svemirskoj sreći" (ili nešto tako).

Kritiziraj ga zbog igre, opravdano ga napadni jer mu ne igra Sučić pored polumrtvih Kovačića i Modrića, sve ok. Reci da je vrijeme da ode, svatko ima pravo na mišljenje. Ali kad vidim spominjanje Gospe i naslovnu sliku s križem točno znam koja je motivacija autora članka.

Ni ja nisam neki fan Dalića, ali kod mene je to zato što mislim da već neko vrijeme radi loš posao. Vi ga ne volite zato što vam smeta isticanje vjere i domoljublja, osim ako nije usmjereno prema islamu i ljiljanima - onda je to simpatična pojava koju treba podržati. Fuj.

Vidi cijeli citat

upravo to dalicevo guranje vjere je degutantno, ko da se skriva iza toga, pa smo sad dobili da se ne smije kritizirati...a istovremeno kao covjek ima bespravnu vikendicu, izgleda napravil i dijete ljubavnici (obitelj, jel?), itd., ne da mi se nabrajati...pravi domoljub i vjernik

Domoljublje i vjeru uglavnom forsiraju nekompetentni ljudi ili koji imaju kosture u ormaru...drugim rijecima, skrivaju se iza toga...

A kaj se tice strucnosti, ovo kaj radi zadnjih par natjecanja granici s ludilom i clanak je kaj se toga tice pun pogodak. Na kraju krajeva pun forum je njegovih nelogicnosti i guranja nekih starijih decki naustrb mladjih i potentnijih...i uvijek na kraju iste floskule. To kaje napravil nekaj iznimno dobro ne znaci da ga se ne smije kritizirati kad radi pizdarije

Vidi cijeli citat

Evo ja se nikad neću sramiti svoje vjere, i uvijek ću isticati da volim Hrvatsku i da sam ponosan što sam Hrvat. Je li moguće da to duboko u sebi osjećam, ili mora postojati neka skrivena agenda?

Vi koji te osjećaje ne poznajete nikada to nećete moći shvatiti. Ovo ti ne govorim bezobrazno ili s prijezirom, nego dobronamjerno. Nikada nećete razumjeti. I uvijek ćete naći hrpu licemjera koji ne žive u skladu s tim što propagiraju, pa će vam to biti argument protiv vrijednosti kao takvih, što je logička greška osnovne razine 

Vidi cijeli citat

čisto iz znatiželje, otkud znaš da nik ili drugi koji se ne busaju u javnosti ne shvaćaju posebnost  nekih veza ili spiritualnih razina?

vjera je u stvari nešto jako intimno i privatno. nitko ti ne brani iskazivanje katolicizma (uz sve popratne posljedice za koje je crkva odgovorna), ali tvrditi poluotvoreno da svatko tko se javno ne iskazuje kao hrvatski domoljub i vjernik ne zna što sve to znači, u suštini pokazuje sam manjak shvaćanja da je to izjava bez podloge.

po strukturi to je oblik konzervatvnog pridea: ponos na svoju vjeru, domovinu, kod nekih na etničku pripadnost i tako dalje. sve je to legitimno, dok se ne poriče drugima baš taj isti ponos na stvari s kojima se oni identificiraju i dok se njima ne poriče neka razina hrvatstva.

da je dalić kojim slučajem židovske vjeroispovjesti, pripadnik hare krishna zajednice ili prešao na islam nakon boravka u zapadnoj aziji, koliko odobravanja bi izazvali odgovarajući istupi u javnosti, ili pak podržava pride pokret?

nik će me ispraviti ako griješim, on kritizira očito kalkulantski pristup, jer je najsigurnije i najkomotnije izražavati se kao pripadnik većine - što je kod nas biti katolik i hrvat (ne građanin, nego član etničke skupine) - i onda to uzeti za skretanje pozornosti od drugih bitnijih stvari, bilo sportskih, bilo gospodarskih ili financijskih.

tako je bivši rukometni izbornik babić držao predavanja u okviru intervjua kao da si na seminaru za svećenike ...

nakon dvadesetog puta javnog naglašavanja vjere i njegove definicije domoljublja tu nešto ne štima, i to znatni dio u hrvatskoj kritizira, jer kod nogometa to jednostavno nije i ne smije biti u prvom planu za vrijeme pripreme utakmice, za vrijeme igranja utakmice i za vrijeme analize nakon utakmice.

vidimo na primjeru rasprava o francuzima (i još pokojih sportaša) u koji pravac to vodi kad se netkome poriče pripadnost iz muke da je netko sportski tako moćan i uspješan.

dalićev posao je isporučiti rezultate s reprezentacijom, za to je vrlo dobro plaćen i to je njegov jedini zadatak. veliki katolik, donira sve svoje prihode dobrotvornim svrhama? ma fantastično - jedno pitanje: kakve veze to ima s nogometnim rezultatima?

veliki domoljub i ljubitelj thompsona? za zadnje osobno bih rekao bože sačuvaj, ali dok gura uspješno s reprezentacijom, deri ga u svlačionici. ali ako popušiš, neće ga thompson spasiti, jer glazba nema veze s događanjima na terenu, ne smije imati.

svaka ekipa koja sudjeluje na međunarodnim turnirima kao ovim se sastoji od domoljuba, s ponekim iznimkama, inače se ne bi borili za nastup i pobjede.

to je kao da netko stalno naglašava da voli nogomet ... protivnici ga po tome ne vole? 🤣

dokgod je uspješan, smije laprdati o čemu god želi. ako upadne u rezultatsku krizu i vidljive su greške u sustavu, kadru, analizi protivnika, ne zanima me nikakvo baljezganje o vjeri i domoljublju, to je osnovno pravilo u bilo kojem poslu - neka se koncentrira na svoj zadatak i što moguće veći uspjeh, neka se ostavi mazanja očiju, jer to ne prolazi više.

edit: evo već vidim tko se osjeća ugroženim 🤣

[uredio cameosis - 27. lipnja 2026. u 09:21]
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
  • Najnovije
  • Najčitanije