Hrvatska-Gana, 3. kolo SP 27.06. 23:00 h

Ante
Ante
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.12.2020.
Poruka: 3.855
danas u 16:22

Ne treba igrač sam sebe stavljati ili izbacivati iz prve postave. Igrač mora iskreno reći kako se osjeća i na kojoj je razini, ali to stručni stožer može i sam procijeniti, postoje metode za to. I onda je odluka opet na stručnom stožeru, kao i odgovornost. Ako oni procijene da im igrač koji nije na maksimumu može dati više od nekog tko je, i to je legitimna odluka. Ali, onda iza nje moraš i stati, a ne poslije prati ruke i prebacivati odgovornost na igrača.

Druga bi stvar bila da igrač prešućuje neku težu ozljedu. Ovdje se radi čisto o formi. Gvardiol, barem koliko ja vidim, ništa ne laže, daje koliko može u ovom trenutku. Dalić je taj koji mora donijeti odluke.

Lox
Lox
Mali dioničar
Pristupio: 05.03.2013.
Poruka: 7.208
danas u 16:26

Tako je. Sve se u naprijed znalo. Prije nego se popis zaključio. 

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.095
danas u 16:30

Inace volio bih znati iako nece nitko reci ali volio bih znati tko iz naseg stozera prati Ganu, ko je snimao i gledao njihovih recimo zadnjih 5 ili 10 utakmica, kakmo igraju sto im je forte gdje su im mane. Ko bi to u nasem strucnom stozeru trebao raditi.

 

Vjerojatno nitko, a ako ne, pitanje je zasto nitko. Ozbiljne sportske momcadi imaju spijune, skaute, kao onaj bosanac sto radi za Svicarsku, zasto mi nemamo ako nemamo, taj segment pripreme.

 

stari starac
stari starac
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.02.2024.
Poruka: 239
danas u 16:30

Ante je napisao/la:

Ne treba igrač sam sebe stavljati ili izbacivati iz prve postave. Igrač mora iskreno reći kako se osjeća i na kojoj je razini, ali to stručni stožer može i sam procijeniti, postoje metode za to. I onda je odluka opet na stručnom stožeru, kao i odgovornost. Ako oni procijene da im igrač koji nije na maksimumu može dati više od nekog tko je, i to je legitimna odluka. Ali, onda iza nje moraš i stati, a ne poslije prati ruke i prebacivati odgovornost na igrača.

Druga bi stvar bila da igrač prešućuje neku težu ozljedu. Ovdje se radi čisto o formi. Gvardiol, barem koliko ja vidim, ništa ne laže, daje koliko može u ovom trenutku. Dalić je taj koji mora donijeti odluke.

Vidi cijeli citat


I ponavljam.

Sad mi pada na pamet Ratko Rudić koji je na natjecanja vodio samo one koji su 100% spremni.

Čovjek bi preuzeo odgovornost pa zato ima kamion medalja kući.

Svi bi se mi volili slikavati na televiziji i biti zvijezde, a kad nešto zeznemo uvalili odgovornost drugome. Odgovornost za svoje postupke je odlika vođe.

Dalić je neki dan mrtvo hladno izjavio da misli da kao selektro nije nikad pogriješio.

U mom poslu se bojim kolega koje misle da nikad ne griješe. 

stari starac
stari starac
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.02.2024.
Poruka: 239
danas u 16:31

Ciferšlus je napisao/la:

Inace volio bih znati iako nece nitko reci ali volio bih znati tko iz naseg stozera prati Ganu, ko je snimao i gledao njihovih recimo zadnjih 5 ili 10 utakmica, kakmo igraju sto im je forte gdje su im mane. Ko bi to u nasem strucnom stozeru trebao raditi.

 

Vjerojatno nitko, a ako ne, pitanje je zasto nitko. Ozbiljne sportske momcadi imaju spijune, skaute, kao onaj bosanac sto radi za Svicarsku, zasto mi nemamo ako nemamo, taj segment pripreme.

 

Vidi cijeli citat


Olić ili Ćorluka. Imate izbor.

Osobno se nadam da je Ćorluka. On mi ostavlja dojam da bar nešto kuži.

bakker
bakker
Željan dokazivanja
Pristupio: 06.04.2022.
Poruka: 267
danas u 16:32

U Philadelphiji je kišnih 24'C i vrlo vjerojatno bi se kiša mogla nastaviti sve do utakmice. Samo da još zagrmi pa budu prekidi.

stari starac
stari starac
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.02.2024.
Poruka: 239
danas u 16:38

Ante je napisao/la:

stari starac je napisao/la:

adrian je napisao/la:

Dodat ću još da Dalic nije korektan prema Gvardiolu. Traži nešto od njega šta ne može u ovom trenutku. To se ne radi. Naravno, s time je stvorio već krivca za neuspjeh koji se ne zove Dalic. Da je Vušković postao krivac za poraz protiv Engleske  je bio isti princip. 

Neovisno o krajnem rezultatu nakon SP je vrijeme za novi početak. Dalic i senatori su imali svoje vrijeme, naklon do poda za uspjehe. Vrijeme je onda za novu generaciju igrača pod novom vodstvom. Znam, teško će se dogoditi na klupi, valjda Ola ili Corluka. 

Vidi cijeli citat


Dalić nije korektan prema Gvardiolu????

Joško Gvardiol je otišao piti vode dok su Španjolci letili u kontru na EP 2021. i time je jedan od glavnih krivaca za taj poraz. Za takve ili čak i manje greške je Dalić otpisivao druge igrače za vijeke vjekova.

Joško Gvardiol, trenutno, igra debelo ispod razine na koju nas je nakon događaja iz 2021. (opravdano bio je ozbiljno ozlijeđen), a Dalić ga trpi i čeka da proigra. Nema nikakve garancije da će se to dogoditi, daj Bože da ga dočekamo.

I onda Dalić prema njemu nije korektan. Što još mu treba napraviti?

Vidi cijeli citat


Mislim kako ipak malo pretjerujete. Nije baš da se čovjek u pola španjolske kontre pokupio s terena piti vode. Bio je prekid, svi su bili na osvježenju i kasnili s postavkom obrane. Naravno, Joškova krivnja je najveća, ali realno, da nije pao gol, nitko tu situaciju ne bi toliko potencirao.

Ali, ova konstatacija da je Dalić nekorektan prema Gvardiolu svakako mi ne pije vodu. :)

Vidi cijeli citat


Ta se situacija ne uopće ne potencira. Kada se to spomenulo u medijima ili pričama o reprezentaciji?

Jedan drugi igrač je došao na led nakon što je na istoj utakmici vezao kopačke 30 m od mjesta gdje su Španjolci napadali (da, znam da nakon toga nije baš bio najkorektniji prema Daliću na društvenim mrežama) pa je nakon toga prekrižen za reprezentaciju i to se pomenulo 100x do sada. 

Da dodam nisam za nikakva križanja i izbacivanja iz reprezentacije radi grešaka. Svako ponekad pogriješi. Važno je da ne ponavlja iste greške. Ima nas premalo da se olako lišavamo igrača, trenera ili stručnjaka u bilo kojoj struci. 

[uredio stari starac - 27. lipnja 2026. u 16:38]
stari starac
stari starac
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.02.2024.
Poruka: 239
danas u 16:40

bakker je napisao/la:

U Philadelphiji je kišnih 24'C i vrlo vjerojatno bi se kiša mogla nastaviti sve do utakmice. Samo da još zagrmi pa budu prekidi.

Vidi cijeli citat


I onda čekanje čitavu noć da završi.

bakker
bakker
Željan dokazivanja
Pristupio: 06.04.2022.
Poruka: 267
danas u 16:41

Tu se možda krije odgovor tko ulazi u ''senatore''. Očito oni najposlušniji i najodaniji. Kako se Vlašića zvalo i da mu se oživi karijera i ne samo to, nego je znao biti u prvih 11. A Oršića šikaniralo iako nam je donio ključne golove i asistencije pa čak i svojim golom kojim je donio pobjedu za broncu. 

[uredio bakker - 27. lipnja 2026. u 16:41]
Ante
Ante
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.12.2020.
Poruka: 3.855
danas u 16:43

stari starac je napisao/la:

Ante je napisao/la:

Ne treba igrač sam sebe stavljati ili izbacivati iz prve postave. Igrač mora iskreno reći kako se osjeća i na kojoj je razini, ali to stručni stožer može i sam procijeniti, postoje metode za to. I onda je odluka opet na stručnom stožeru, kao i odgovornost. Ako oni procijene da im igrač koji nije na maksimumu može dati više od nekog tko je, i to je legitimna odluka. Ali, onda iza nje moraš i stati, a ne poslije prati ruke i prebacivati odgovornost na igrača.

Druga bi stvar bila da igrač prešućuje neku težu ozljedu. Ovdje se radi čisto o formi. Gvardiol, barem koliko ja vidim, ništa ne laže, daje koliko može u ovom trenutku. Dalić je taj koji mora donijeti odluke.

Vidi cijeli citat


I ponavljam.

Sad mi pada na pamet Ratko Rudić koji je na natjecanja vodio samo one koji su 100% spremni.

Čovjek bi preuzeo odgovornost pa zato ima kamion medalja kući.

Svi bi se mi volili slikavati na televiziji i biti zvijezde, a kad nešto zeznemo uvalili odgovornost drugome. Odgovornost za svoje postupke je odlika vođe.

Dalić je neki dan mrtvo hladno izjavio da misli da kao selektro nije nikad pogriješio.

U mom poslu se bojim kolega koje misle da nikad ne griješe. 

Vidi cijeli citat


Vjerujte, ne postoji reprezentacija u kojoj su svi 100% spremni. Lijepo zvuči kao postulat, ali to je u današnjem sportu nemoguće.

Za ovo ostalo što ste rekli se slažem.

  • Najnovije
  • Najčitanije