stari starac je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Ne treba igrač sam sebe stavljati ili izbacivati iz prve postave. Igrač mora iskreno reći kako se osjeća i na kojoj je razini, ali to stručni stožer može i sam procijeniti, postoje metode za to. I onda je odluka opet na stručnom stožeru, kao i odgovornost. Ako oni procijene da im igrač koji nije na maksimumu može dati više od nekog tko je, i to je legitimna odluka. Ali, onda iza nje moraš i stati, a ne poslije prati ruke i prebacivati odgovornost na igrača.
Druga bi stvar bila da igrač prešućuje neku težu ozljedu. Ovdje se radi čisto o formi. Gvardiol, barem koliko ja vidim, ništa ne laže, daje koliko može u ovom trenutku. Dalić je taj koji mora donijeti odluke.
Vidi cijeli citat
I ponavljam.
Sad mi pada na pamet Ratko Rudić koji je na natjecanja vodio samo one koji su 100% spremni.
Čovjek bi preuzeo odgovornost pa zato ima kamion medalja kući.
Svi bi se mi volili slikavati na televiziji i biti zvijezde, a kad nešto zeznemo uvalili odgovornost drugome. Odgovornost za svoje postupke je odlika vođe.
Dalić je neki dan mrtvo hladno izjavio da misli da kao selektro nije nikad pogriješio.
U mom poslu se bojim kolega koje misle da nikad ne griješe.
Vjerujte, ne postoji reprezentacija u kojoj su svi 100% spremni. Lijepo zvuči kao postulat, ali to je u današnjem sportu nemoguće.
Za ovo ostalo što ste rekli se slažem.