Ne želim zvučati negativno prije nego što je utakmica uopće počela, ali imali smo cijele kvalifikacije i Ligu nacija da pronađemo prvu postavu i definiramo sistem u kojem želimo igrati.
Bilo je dovoljno vremena da se pruži prilika velikom broju igrača te isprobaju različiti sustavi, od 4231 do 3-5-2 i sve ostalo.
Znalo se da su Gvardiol i Kovačić imali ozljede i da se vraćaju, da je Vušković mlad i neiskusan, da su Modrić i Perišić u godinama i da za sve to treba imati plan B. Znalo se i da ćemo igrati protiv jakih reprezentacija koje igraju brzo, ali i protiv slabijih koje će se braniti u bunkeru.
I onda dođe Svjetsko prvenstvo, a mi ne samo da nemamo definiranu prvu postavu, nego ne znamo ni u kojem sustavu želimo igrati. Izgleda kao da je Dalić jučer preuzeo reprezentaciju i prvi put u životu vidi ovih 26 igrača.
Iskreno, želim im svu sreću i nadam se da ćemo danas pobijediti i dogurat što dalje. Ako uspijemo, mislim da će to biti unatoč Daliću, a ne zahvaljujući njemu.